Wynagrodzenie asystenta pożyczkodawcy: czego się spodziewać

17 lutego 2021

* Niektóre linki na tej stronie mogą być linkami partnerskimi. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.

Asystenci ds. Pożyczek i kredytów hipotecznych odgrywają integralną rolę w procesie pożyczkowym. Są zaangażowani nie tylko w wiele zakulisowych prac, takich jak podwójne sprawdzanie wniosków i przygotowywanie szacunków dla pożyczkodawcy. Pomagają również bezpośrednio klientom, odpowiadając na wszelkie pytania i upewniając się, że rozumieją warunki pożyczki, na które się zgadzają.

Jeśli rozważasz karierę jako asystent urzędnika ds. Kredytów hipotecznych lub podobny, możesz zastanawiać się nad różnicami między swoją rolą a rolą urzędnika ds. Pożyczek. Prawdopodobnie jesteś również ciekawy, jak bardzo te różnice wpływają na Twoje wynagrodzenie.

Na pewno pomaga zrozumieć rolę każdego tytułu w procesie wypożyczenia. Kiedy zrozumiesz obowiązki związane z pracą, zrozumienie, czego możesz się spodziewać jako wynagrodzenia asystenta oficera pożyczkowego zarówno teraz, jak i kilka lat po rozpoczęciu kariery, stanie się nieco jaśniejsze.

Urzędnik ds. Pożyczek a asystent urzędnika ds. Pożyczek

Myśląc o wynagrodzeniu, ważne jest, aby wiedzieć, jakie są oczekiwane obowiązki zawodowe na danym stanowisku. W przypadku asystenta pożyczkodawcy większość codziennych zadań polega na upewnieniu się, że urzędnik ds. Pożyczki, klient i pożyczkodawca mają wszystko, czego potrzebują, aby pożyczka mogła zostać udzielona. Asystent pożyczkobiorcy jest dość ważną częścią całego procesu.

Więc co robi urzędnik pożyczkowy? Zasadniczo pomagają klientom znaleźć i zabezpieczyć różnego rodzaju pożyczki.

Urzędnicy ds. Pożyczek mają rozległą wiedzę na temat różnych pożyczek dostępnych w różnych instytucjach finansowych. Wiedzą również, jakie kwalifikacje są niezbędne do każdego rodzaju kredytu oraz jakie warunki trzeba spełnić. Zazwyczaj specjalizują się w kredytach hipotecznych, konsumenckich lub komercyjnych i pracują w takich miejscach jak spółdzielcze kasy pożyczkowe, banki lub firmy hipoteczne, w zależności od obszaru ich specjalizacji.

Gdy klient chce zabezpieczyć pożyczkę, współpracuje bezpośrednio z urzędnikiem ds. Pożyczki w celu znalezienia porozumienia i ustalenia warunków, które będą korzystne zarówno dla pożyczkobiorcy, jak i pożyczkodawcy. Pod tym względem urzędnik ds. Pożyczek działa jako pośrednik między klientem a pożyczkodawcą, aby upewnić się, że wszystkie strony są tak usatysfakcjonowane, jak to tylko możliwe.

Zadaniem urzędnika pożyczkowego jest wiedzieć, jakie pożyczki są dostępne. Może to oznaczać informowanie klientów o ofertach promocyjnych za dobry kredyt lub znajomość sposobu, aby pomóc komuś, kto ma okoliczności łagodzące. Klienci zwykle przychodzą do banku lub spółdzielczej kasy pożyczkowej, aby spotkać się z urzędnikiem ds. Pożyczek, ale często zdarza się, że urzędnik pożyczkowy jedzie do klienta.

Jaka jest teraz rola asystenta oficera pożyczki? Chociaż możesz pomyśleć, że są to głównie zadania pomocnicze, takie jak wypełnianie formularzy, korekta lub tworzenie kopii, w rzeczywistości odgrywają całkiem dużą rolę w tym procesie. Odpowiadają za większość zakulisowych prac związanych z wnioskami o pożyczkę i wszelkimi zadaniami administracyjnymi.

Asystenci pożyczkodawcy upewniają się, że wszystkie wymagania zostały spełnione przed złożeniem wniosku o pożyczkę, przygotowują kosztorysy dla pożyczkodawcy, odpowiadają na pytania klienta i upewniają się, że wszystkie zaangażowane strony posiadają wszystkie potrzebne informacje. Asystenci pożyczkodawcy są obecni od początku do końca procesu pożyczkowego. Przygotowują akredytywy, ułatwiają zamykanie, pomagają w marketingu i upewniają się, że klienci rozumieją złożone warunki pożyczki, na które się zgadzają.

Kwalifikacje asystenta urzędnika ds. Pożyczek

Nie ma standardowych kwalifikacji, aby zostać asystentem pożyczkodawcy. Większość firm ma własne kryteria. Szybkie spojrzenie na oferty pracy dla asystentów ds. Pożyczek pokazuje, że niektóre firmy wymagają stopnia naukowego lub licencjata, podczas gdy inne proszą tylko o dyplom ukończenia szkoły średniej i pewne wcześniejsze doświadczenie.

Przy takim wachlarzu kwalifikacji wydaje się oczywiste, że wynagrodzenia również są bardzo zróżnicowane. Rozsądnie byłoby oczekiwać, że asystent oficera pożyczkowego ze stopniem naukowym otrzyma większe odszkodowanie niż ktoś, kto miał tylko dyplom ukończenia szkoły średniej. To powiedziawszy, nie ma prawdziwego sposobu na ilościowe określenie tych informacji, ponieważ tak wiele zależy od pracodawcy.

Spodziewane zarobki

Według Payscale, średnie wynagrodzenie asystenta pożyczkodawcy wynosi 36 832 USD, a zgłoszone pensje wahają się od 28 429 USD do 48 959 USD. Dane z Payscale są interesujące, ponieważ wydaje się, że po początkowym wzroście wynagrodzeń po około 5 latach stażu, pensje pozostają stosunkowo stabilne. Oznacza to, że nie ma dużej zmiany w wynagrodzeniach między asystentami pożyczkobiorców, którzy pracowali przez 10 lat, a tymi, którzy pracowali przez 20 lat.

Można to jeszcze bardziej rozłożyć. Na przykład Payscale podaje, że przeciętny asystent ds. Pożyczek komercyjnych zarabia od 30 237 do 60 896 USD rocznie, przy stawce godzinowej 13,80–27,64 USD.

Kolejną rzeczą, którą sugerują dane Payscale, jest potencjał premii, podziału zysków i prowizji. Chociaż to prawda, w dużej mierze zależy to od pracodawcy. Nie każda firma oferuje takie korzyści. Dla tych, którzy to robią, całkowita łączna płaca wynosi od 26 138 do 53 945 USD, czyli średnio 40 041 USD.

Informacje o wynagrodzeniach zNeuvoosą nieco bardziej obiecujące – średnio 44 143 USD, wahając się od 31 000 do 62 000 USD. LinkedIn podaje średnią pensję w wysokości 36 200 dolarów, w przedziale od 25 000 do 48 000 dolarów.

Trudno jest uzyskać całkowicie dokładne informacje, ponieważ witryny takie jak te zazwyczaj wykorzystują informacje zgłaszane przez samych użytkowników. Oznacza to, że pracownicy, którzy akurat odwiedzają witrynę i zgadzają się na anonimowe zgłaszanie swoich wynagrodzeń, są uwzględniani w celu uzyskania tych danych. Ogólnie rzecz biorąc, można bezpiecznie założyć, że pensje na najniższym końcu zakresu są kwotami podanymi dla pozycji na poziomie podstawowym.

Dodatkowe korzyści

Niektórzy asystenci pożyczkodawcy mogą uzyskać ubezpieczenie za pośrednictwem swojego pracodawcy. Chociaż jest to całkowicie ustalane według uznania pracodawcy, wydaje się to dość powszechne. Payscale podaje, że 71% asystentów pożyczkodawców ma ubezpieczenie medyczne, 64% dentystyczne, a 55% wzroku. Tylko 25% nie zgłosiło żadnych korzyści.

Czego oczekiwać

Uśredniając zebrane przez nas informacje, asystenci pożyczkodawcy zarabiają średnio około 39 000 dolarów. Chociaż rzeczywiste pensje, premie i świadczenia zależą od każdego pracodawcy, można bezpiecznie założyć, że asystent średniego szczebla w typowej firmie zarabiałby mniej więcej taką kwotę.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy