Wstępna kwalifikacja a wstępna akceptacja: jaka jest różnica?

Category: Mogą Pomóc
17 lutego 2021

W TYM ARTYKULE:

Przygotowując się do sfinansowania nowego domu, prawdopodobnie natkniesz się na wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego, wstępną kwalifikację kredytu hipotecznego lub nawet na jedno i drugie. Więc co to znaczy uzyskać wstępną akceptację w porównaniu z uzyskaniem wstępnej kwalifikacji do kredytu hipotecznego i jaka jest różnica między nimi? Spójrzmy.

Podobieństwa między zatwierdzeniem wstępnym a kwalifikacją wstępną

Wstępna akceptacja kredytu hipotecznego i wstępna kwalifikacja kredytu hipotecznego mają te same wielkie korzyści dla każdego, kto rozważa zakup domu z hipoteką:

 • Oba mogą pomóc oszacować kwotę pożyczki, do której prawdopodobnie będziesz się kwalifikować. Może to pomóc Ci zaoszczędzić czas, rozpoczynając wyszukiwanie domu, patrząc tylko na te domy, o których wiesz, że zmieszczą się w Twoim budżecie. Zapobiegnie również frustracji związanej z odkryciem, że dom, który chciałeś kupić, faktycznie nie mieści się w Twoim budżecie.
 • Niezależnie od tego, czy masz list przed zatwierdzeniem, czy też list dotyczący wstępnej kwalifikacji, oba mogą pomóc sprzedawcom pokazać, że składając ofertę, jesteś poważnym kandydatem. Aby sprzedawca z pewnością zaakceptował Twoją ofertę, będzie chciał wiedzieć, że zostaniesz przyjęty na kredyt hipoteczny, a sprzedaż domu zostanie zamknięta. List przed zatwierdzeniem lub list kwalifikacyjny może pomóc wykazać, że masz duże szanse na uzyskanie kredytu hipotecznego na kwotę, którą zaoferowałeś w domu.Wielu sprzedawców będzie wymagać listu o wstępnej akceptacji lub wstępnej kwalifikacji, jeśli planujesz uzyskać kredyt hipoteczny. Jeśli nie jest to wymagane, list przed zatwierdzeniem lub list kwalifikacyjny może pomóc wyróżnić Twoją ofertę. Może to być szczególnie pomocne na konkurencyjnych rynkach nieruchomości.Oprócz wspomnianych wyżej korzyści, należy pamiętać, że ani wcześniejsza akceptacja, ani kwalifikacja wstępna nie są gwarancją, że otrzymasz pożyczkę od pożyczkodawcy. Nie jesteś również zobowiązany do uzyskania kredytu hipotecznego od pożyczkodawcy, który Cię wstępnie zatwierdził lub zakwalifikował. Podczas gdy wielu kupujących w domu decyduje się na złożenie wniosku o kredyt hipoteczny u pożyczkodawcy, który wstępnie je zakwalifikował lub wstępnie zatwierdził, przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny należy zawsze rozejrzeć się po okolicy.

  Różnice między zatwierdzeniem wstępnym a kwalifikacją wstępną

  Według biura ochrony finansów konsumenckich często nie ma dużej różnicy między zatwierdzeniem wstępnym a kwalifikacją wstępną. Czasami pożyczkodawcy używają zamiennie terminów „wstępna kwalifikacja i „wstępne zatwierdzenie. A różni pożyczkodawcy mogą mieć różne definicje dla każdego. Ale ogólnie, oto jak te dwa mogą się różnić.

  Wstępna kwalifikacja jest często postrzegana jako pierwszy krok w procesie kredytu hipotecznego, a wstępna akceptacja jest kolejnym krokiem. Dzięki wstępnej kwalifikacji dostarczysz pożyczkodawcy przegląd swojej historii finansowej, w tym dochód, aktywa, długi i zdolność kredytową. Pożyczkodawca przejrzy te informacje, aby oszacować, do czego się kwalifikujesz. Wstępna kwalifikacja kredytu hipotecznego nie zawsze wymaga udokumentowania Twojej historii finansowej; często można to zgłosić samodzielnie. Wstępna akceptacja kredytu hipotecznego jest bardzo podobna, ale zwykle wymaga udokumentowania i weryfikacji Twoich dochodów, majątku i długów. I często będzie to wymagało sprawdzenia zdolności kredytowej, co spowoduje twarde zapytanie w raporcie kredytowym.

  Którą powinieneś dostać?

  Ponieważ terminy „wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego i „wstępna kwalifikacja kredytu hipotecznego są często używane zamiennie, określenie, którego z nich potrzebujesz, może być trudne. To naprawdę zależy od tego, jak twój pożyczkodawca definiuje usługę, czy chcesz sprawdzić zdolność kredytową, czy nie, i na jakim rynku nieruchomości się znajdujesz. Pamiętaj, aby zapytać pożyczkodawcę dokładnie, jak definiuje „wstępne zatwierdzenie lub „przed kwalifikacja (i jeśli wymaga sprawdzenia zdolności kredytowej). Następnie dowiedz się od swojego agenta nieruchomości, która wersja jest bardziej wiarygodna na Twoim rynku. W ten sposób, gdy nadejdzie czas na złożenie oferty, będziesz mieć to, czego potrzebujesz, aby dać sprzedającym pewność, że otrzymasz zgodę na pożyczkę.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy