Wraz z nagłym wzrostem wartości Bitcoin, akcje Canaan również idą w górę

17 lutego 2021

Przychody firmy gwałtownie spadły w 2019 r., Gdy spadł popyt na sprzęt do wydobywania bitcoinów. Ale potrzeba może powrócić.

Co się stało

Akcje Canaan (NASDAQ: CAN) zwyżkowały w poniedziałek, po tym jak cena bitcoina wzrosła w weekend. Firma produkuje sprzęt do wydobywania bitcoinów, więc może skorzystać na rosnącej cenie. Na dzień 14:45 czasu EDT kurs wzrósł tylko o 3%, ale na początku sesji był o 14% wyższy.

Więc co

Mówiąc prościej, kiedy transakcja jest dokonywana w sieci bitcoin, komputer musi ją zweryfikować. Po pomyślnej weryfikacji tworzony jest nowy bitcoin, aby nagrodzić właściciela komputera, który zrobił to pierwszy. Ten proces nazywa się wydobyciem i tworzy ciągłe nowe dostawy bitcoinów. Komputery „rywalizują o tę nagrodę, co skutkuje zapotrzebowaniem na coraz mocniejszy sprzęt komputerowy – taki, jaki produkuje Canaan.

Źródło obrazu: Getty Images.

Wydobywanie bitcoinów wiąże się z prawdziwymi kosztami. Oprócz sprzętu jest tam między innymi prąd. Jeśli cena bitcoina spada, górnicy są w trudnej sytuacji. Biznes staje się niską marżą i nic nie mogą na to poradzić. Dobra strona jest taka, że ​​gdy górnicy się poddają, konkurencja jest mniejsza.

Oto, co może zwiększyć zapotrzebowanie na sprzęt do wydobywania bitcoinów w nadchodzących miesiącach. Weź pod uwagę, że wydobycie staje się z czasem bardziej skomplikowane, więc górnicy zawsze muszą ulepszać sprzęt. To drogie, ale uzasadnione jest, jeśli nagroda w bitcoinach oferuje zysk po uwzględnieniu tych aktualizacji sprzętu.

Cena bitcoina jest kontrolowana przez podaż i popyt. 12 maja bitcoin przeszedł halving. Nagroda dla górników wynosi teraz 6,25 bitcoina; było 12,5 wcześniej. Oznacza to, że jest teraz mniej nowych dostaw. Jednak nie gwarantuje to wzrostu ceny, ponieważ nie wpływa to w żaden sposób na popytową stronę równania.

W ciągu ostatniego roku cena bitcoina utrzymywała się przez większość czasu poniżej 10 000 USD i w tym okresie była gorsza niż S&P 500 .

Jeśli koszt wydobywania bitcoinów wzrośnie, ale wartość nagrody spadnie, to zachęta dla górnika zniknie. W związku z tym nie byłoby popytu na sprzęt do wydobywania bitcoinów firmy Canaan. Rzeczywiście, przychody Canaan w 2019 roku spadły o 47% rok do roku.

Ale w ciągu ostatnich 24 godzin cena bitcoina nagle wzrosła o prawie 10%. Jeśli tak się stanie, spodziewaj się, że ponownie zainteresuje się wydobywaniem bitcoinów. To byłoby bardzo dobre dla Kanaana.

Co teraz

Zdarzenie halvingu bitcoina może być katalizatorem, który spowoduje wzrost ceny kryptowaluty w nadchodzących miesiącach i latach, co byłoby dobre dla Canaana. Ale to żadna gwarancja. Kryptowaluta to trudna rzecz do przewidzenia. Ponadto zainteresowani inwestorzy powinni pamiętać, że Canaan nie byłby jedynym beneficjentem gwałtownego wzrostu ceny bitcoinów. W rzeczywistości kilka akcji półprzewodników odniosło korzyści w 2017 r., Kiedy cena wzrosła i może się to powtórzyć.

Ponieważ przyszłość bitcoina jest trudna do przewidzenia, polecałbym poszukać firmy prowadzącej silną działalność poza kryptowalutą. W ten sposób inwestorzy mogliby kupić akcje z tezą nie związaną z bitcoinem, ale mieć ekspozycję na wisienkę bitcoinową, jeśli wzrost ceny będzie się utrzymywał. Canaan nie pasuje do tego opisu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy