Ulga podatkowa dla osób niepełnosprawnych

Category: Jaki Sposób
17 lutego 2021

Co to jest ulga podatkowa dla osób niepełnosprawnych?

Według agencji CRA, kanadyjska ulga podatkowa dla osób niepełnosprawnych jest bezzwrotną ulgą podatkową, która pomaga osobom niepełnosprawnym lub ich opiekunom obniżyć kwotę podatku dochodowego, który muszą zapłacić. To kanadyjskie świadczenie z tytułu niepełnosprawności zapewnia większą sprawiedliwość podatkową, zapewniając ulgę z tytułu kosztów niezdolności do pracy.

Kiedy osoba niepełnosprawna po raz pierwszy dowiaduje się o uldze podatkowej dla osób niepełnosprawnych (DTC), zwykle pojawia się lawina pytań, takich jak sposób ubiegania się o ulgę podatkową uprawnienia do ulgi podatkowej dla osób niepełnosprawnych , a nawet potencjalną kwotę ulgi podatkowej dla osób niepełnosprawnych , które są różne. indywidualnie dla każdego przypadku.

Jeśli kwalifikujesz się do kanadyjskich świadczeń z tytułu niepełnosprawności, ale znajdujesz się w sytuacji, w której nie jesteś w stanie odzyskać całości lub części tego kredytu (z powodu braku dochodu podlegającego opodatkowaniu), ulga podatkowa dla osób niepełnosprawnych może zostać przeniesiona na współmałżonka, często: partner prawny lub inny wspierający członek rodziny.

Kwalifikowalność do ulgi podatkowej dla osób niepełnosprawnych

To pozostawia dwa kluczowe pytania: jakie są wytyczne dotyczące uprawnień do ulgi podatkowej dla osób niepełnosprawnych i w jaki sposób można ubiegać się o tę ulgę?

Jak już wspominaliśmy, odpowiedź nie jest prosta. Chociaż agencja ratingowa ustala zasady i warunki, prawda jest taka, że ​​każdy, kto kwalifikuje się do ulgi podatkowej dla osób niepełnosprawnych, nie będzie wiedział, czy się zakwalifikował, dopóki agencja CRA nie rozpatrzy unikalnego wniosku.

W najszerszym kontekście kwalifikowalności do ulgi podatkowej dla osób niepełnosprawnych, zazwyczaj muszą być spełnione trzy warunki, aby ubiegać się o ulgę podatkową dla osób niepełnosprawnych:

  • Musisz mieć poważne upośledzenie funkcji fizycznych i / lub umysłowych przez cały czas lub zasadniczo przez cały czas.
  • Taka utrata wartości powinna była trwać lub oczekuje się, że będzie trwać nieprzerwanie przez okres co najmniej jednego roku.
  • Wykwalifikowany lekarz musi zaświadczyć, że Twoje upośledzenie jest poważne i długotrwałe, wypełniając zaświadczenie o przyznaniu kredytu dla osób niepełnosprawnych (zwane również formularzem T2201).

Złóż wniosek o ulgę podatkową dla osób niepełnosprawnych w NBA

Wypełnienie formularza T2201 i towarzyszące mu dokumenty związane z wnioskiem o DTC mogą być drobiazgowym i czasochłonnym procesem. Co więcej, niezbędne szczegóły i staranność zwiększają złożoność, ponieważ nieprawidłowy wniosek może prowadzić do odrzucenia wniosku lub obniżenia kwoty ulgi podatkowej dla osób niepełnosprawnych.

NBA specjalizuje się we wszystkich obszarach świadczeń DTC i Canadian Disability Tax Credit. Zapewniamy, że zapewnimy Ci kanadyjskie zasiłki inwalidzkie, na które zasługujesz. Z powodzeniem złożyliśmy ponad 40 000 zaświadczeń o przyznaniu kredytu podatkowego od osób niepełnosprawnych dla Kanadyjczyków – znamy proces i wymagane szczegóły, takie jak własna strona dłoni, o czym świadczą nasze referencje .

Rozpatrzyliśmy więcej wniosków o ulgę podatkową dla osób niepełnosprawnych niż ktokolwiek inny w kraju, odzyskując ponad 50 000 USD za każde roszczenie dla naszych kanadyjskich klientów.

Jeśli uważasz, że możesz kwalifikować się do otrzymania DTC, wypełnij nasz bezpłatny formularz online o ulgę podatkową dla osób niepełnosprawnych, aby sprawdzić, czy kwalifikujesz się do otrzymania od CRA do 50 000 USD z tytułu niepełnosprawności.

Aby uzyskać więcej informacji na temat ulgi podatkowej dla osób niepełnosprawnych lub jakichkolwiek innych pytań dotyczących uprawnień do ulgi podatkowej dla osób niepełnosprawnych, odwiedź nasze FAQ lub zadzwoń do nas dzisiaj pod numer 1-888-389-0080.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy