Sekrety zarabiania pieniędzy podczas krachu na giełdzie

Category: Twoja Zdolność
17 lutego 2021

Czas, w którym powstają fortuny

 • Dzielić
 • KołekE-mailBliznetsov / Getty Images

  Strach przed krachem na giełdzie nigdy nie jest daleko. Dzięki 24-godzinnym cyklom informacyjnym i ciągłemu bombardowaniu mediów społecznościowych, każda drobna informacja wydaje się być monumentalnym powodem do rozpoczęcia handlu akcjami na koncie emerytalnym lub maklerskim. Od raportów o pracy po epidemie chorób, możesz pomyśleć, że nawet przerwa na filiżankę kawy lub skorzystanie z łazienki może potencjalnie zniszczyć nadzieje na wcześniejszą emeryturę.

  Potężna prawda często powtarzana w kręgach finansowych jest taka, że ​​zarabianie dużych pieniędzy nie wymaga wysokiego IQ, ani na rynku, ani w biznesie. Wymaga bezwzględnej kontroli kosztów, zdyscyplinowanej rutyny i skupienia się na robieniu tego, co jest dobre w dłuższej perspektywie. Oznacza to trzymanie się tylko tego, co rozumiesz (lub swojego kręgu kompetencji).

  Niezależnie od tego, czy prowadzisz franczyzę McDonald’s, czy zarządzasz 401 (k) z domowego biura, inwestowanie powinno być, jak ujął to ekonomista laureat nagrody Nobla Paul Samuelson, „jak obserwowanie wysychania farby… Jeśli chcesz emocji, weź 800 USD i przejdź do Las Vegas.

  Formuła sukcesu nie zmieniła się w ciągu ostatnich kilku stuleci i wydaje się mało prawdopodobne, aby zmieniła się w przyszłości. Oto pięć zasad zarabiania pieniędzy podczas krachu na giełdzie.

  Zasada nr 1: Kupuj w dobrych firmach

  Kupuj akcje dobrych firm, które generują realne zyski i atrakcyjne zwroty z kapitału, mają niski do umiarkowanego stosunek zadłużenia do kapitału, poprawiają marże zysku brutto, zarządzają przyjaznym akcjonariuszom i mają przynajmniej pewną wartość franczyzową. Wcześniejsze 

  Dobre firmy radzą sobie lepiej w stresie, co sprawia, że ​​ożywienie jest bardziej prawdopodobne, nawet jeśli cena akcji spadnie o 75% lub więcej.

  Zasada nr 2: Postępuj zgodnie z formułą

  Średni koszt dolara do iz pozycji, kupowanie i sprzedawanie po stałych kursach i ustalonych kwotach pieniędzy. Pozwoli ci to uniknąć kupowania pozycji na szczycie lub sprzedawania jej na dnie. Nigdy nie będziesz w stanie zmierzyć czasu na rynku, więc trzymaj się rutynowej polityki regularnej akumulacji lub likwidacji udziałów. Wcześniejsze 

  Zasada nr 3: Zainwestuj ponownie swoje dywidendy

  Ponownie zainwestuj swoje dywidendy, ponieważ zwiększy to Twój program uśredniania kosztów. Praca znanego profesora finansów Jeremy’ego Siegela wielokrotnie pokazała, że ​​reinwestowane dywidendy są ogromnym składnikiem ogólnego bogactwa tych, którzy dorobili się fortuny inwestując na rynku. Wcześniejsze 

  Zasada nr 4: Uważaj na opłaty

  Utrzymuj niskie koszty. W 2018 r. Opłata za zarządzanie pobierana przez najaktywniej zarządzane fundusze inwestycyjne wyniosła 0,67%. Alternatywnie, fundusz indeksowy po prostu kupuje i przechowuje koszyk akcji utworzony w celu odzwierciedlenia indeksu – najczęściej jest to S&P 500 lub Dow Jones Industrial Average. Wcześniejsze 

  Przy prawie zerowych kosztach utrzymania, tani fundusz inwestycyjny lub ETF może kosztować zaledwie 0,10% aktywów rocznie lub 100 USD za każde zainwestowane 100 000 USD. Wcześniejsze 

  Weźmy na przykład 25-latka, który inwestuje 10 000 dolarów na koncie emerytalnym. Planuje przejść na emeryturę za 40 lat. W wieku 65 lat te 10 000 dolarów będzie teraz wynosić 57 435 dolarów, przy założeniu 6% stopy zwrotu.

  Jej całkowite wynagrodzenie kosztuje:

 • 1698 $, jeśli jej wskaźnik wydatków wynosi 0,10%
 • 9197 $, jeśli jej wskaźnik wydatków wynosi 0,58%Pomyśl o tym – ta sama inwestycja, przy tylko nieznacznie niższych wydatkach, może przynieść Ci około 7500 USD dodatkowego dochodu z emerytury po opodatkowaniu bez konieczności dotykania Twojego portfela.

  Większość inwestorów nie zdaje sobie sprawy ze znaczenia opłat, ponieważ pieniądze są automatycznie potrącane z samego funduszu wspólnego inwestowania. Innymi słowy, nie muszą wypisywać czeku, więc jest to przypadek „poza zasięgiem wzroku, z pamięci.

  Zwłaszcza podczas krachu na rynku, każda część, jaką możesz zaoszczędzić na opłatach, zwiększy twoją zdolność przetrwania spowolnienia.

  Zasada nr 5: Miej plan awaryjny

  Wreszcie, ostatnim sekretem budowania fortuny w czasie burzy na Wall Street jest stworzenie zapasowych generatorów gotówki i źródeł dochodu. To jedna z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby zmniejszyć ryzyko.

  Nawet jeśli jesteś prawnikiem zarabiającym 300 000 $ rocznie lub aktorem zarabiającym 2 000 000 $ na filmie, będziesz miał o wiele przyjemniejsze życie, jeśli wiesz, że nie będziesz zależny od następnej wypłaty, aby utrzymać standard życia.

  Weźmy pod uwagę metodę legendarnego inwestora Warrena Buffetta, znaną jako Berkshire Hathaway Wealth Model, która przyjmuje dwutorowe podejście do zdobywania bogactwa. Ta metoda znacznie ułatwia zgromadzenie pierwszych kilku milionów dolarów wartości netto.

  W istocie żyjesz z pracy, finansując swoją emeryturę ze swojej zwykłej pensji. Następnie tworzysz inne generatory gotówki, których używasz do budowania portfela inwestycyjnego. Jak na przykład:

 • Myjnie samochodowe
 • Sklepy detaliczneTrasy gazetLetnia praca ratownikaPatenty i tantiemyWynajem domuW ten sposób, kiedy wykonujesz swoje zwykłe czynności – chodzenie do pracy, odbieranie dzieci, spotkania personelu i tankowanie samochodu – generatory gotówki przelewają pieniądze na Twoje rachunki maklerskie, emerytalne i inne rachunki inwestycyjne.

  Może to zaoszczędzić dziesiątki lat na dążeniu do niezależności finansowej, nie wspominając o ochronie, jeśli zdarzy ci się stracić pracę. Pomyśl o filiach Warrena Buffetta. Gdyby Duracell zbankrutował, nadal byłby bogaty dzięki posiadaniu GEICO przez Berkshire Hathaway. Gdyby to też spadło, nadal ma Nebraska Furniture Mart. Gdyby to zostało zniszczone, zawsze jest Benjamin Moore & Co., firma produkująca farby. Gdyby to zniknęło, zawsze mógłby spaść na Ben Bridge Jeweler. Jest też Kraft Heinz, Fruit of the Loom Companies, Borsheims i Brooks, producent odzieży sportowej. Wcześniejsze 

  Wszystko zaczęło się od papierowej ścieżki, która zapewniła mu kapitał początkowy ponad 70 lat temu. Rozważ małe kopie zapasowe, które możesz już dziś zacząć budować w swoim planie finansowym. Finansowanie inwestycji z różnych źródeł zapewni lepszą pozycję na wypadek krachu na giełdzie. Wcześniejsze 

  Balance nie zapewnia usług i porad podatkowych, inwestycyjnych ani finansowych. Informacje są przedstawiane bez uwzględnienia celów inwestycyjnych, tolerancji na ryzyko lub sytuacji finansowej konkretnego inwestora i mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Wyniki historyczne nie wskazują na przyszłe wyniki. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem obejmującym możliwą utratę kapitału.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy