Quora wyjaśnia, dlaczego Bitcoiny to zły pomysł

17 lutego 2021

Automatyzacja i praca

Przeczytaj nasze najnowsze wydanie specjalne.

Inwestowanie w Bitcoiny, cyfrową walutę, którą można przenosić bezpośrednio od osoby do osoby przez Internet, i korzystanie z niej, jest szczególnie złym pomysłem, ponieważ jest niestabilna i jest wykorzystywana jako narzędzie spekulacyjne. To jest zgodna odpowiedź w witrynie Quora z pytaniami i odpowiedziami.

Waluta ma na celu usunięcie pośrednika w transakcjach. Może to być dostawca transakcji, taki jak PayPal lub bank, gdy ktoś dokonuje zakupu za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Kiedy ktoś dokonuje transakcji, Bitcoin jest automatycznie przesyłany do odbiorcy poprzez zaszyfrowaną transakcję, która zapewnia, że ​​Bitcoiny nie mogą zostać zhakowane lub sztucznie stworzone. Nowe Bitcoiny są dodawane na rynek poprzez „Bitcoin Mining – proces, w którym osoby fizyczne uruchamiają serwery obsługujące transakcje Bitcoin i otrzymują za to zapłatę w Bitcoinach.

Liczba bitcoinów dostępnych dla użytkowników jest ograniczona algorytmicznie – co oznacza, że ​​liczba nowych bitcoinów wprowadzonych do gospodarki zmniejsza się z czasem i osiąga pułap około 21 milionów. Oznacza to, że podobnie jak w przypadku dni na giełdzie, w których występuje niski wolumen obrotu, mniejsze ruchy na rynku mogą powodować większe wahania wartości Bitcoina. 8-procentowa zmiana wartości Bitcoina w ciągu dnia jest dość typowa.

„Cała ta zmienność występuje przy średnim wolumenie Bitcoinów wynoszącym około 20 000 dziennie. Jeśli złożę teraz zamówienie na Bitcoin o wartości 15 000 dolarów, jestem prawie pewien, że mógłbym przesunąć rynek od 5 do 10 procent w górę – powiedział ekonomista internetowy Adam Cohen w późniejszym poście w Hacker News. „Prawdopodobnie jest jeszcze gorzej. Nazwij mnie sceptykiem, ale przy tego rodzaju łatwej manipulacji ceną nie jestem jeszcze gotowy do denominowania mojej wypłaty w Bitcoinach.

Nastąpiła niesamowita inflacja wartości Bitcoina, która osiągnęła cenę około 28 USD, zanim nastąpił „czarny piątek. Bitcoin stracił wtedy około jednej trzeciej swojej wartości, ale od tego czasu wzrósł do około 22 USD za Bitcoin. 8-procentowy wahanie wartości Bitcoina jest już prawie o rząd wielkości bardziej zmienne niż typowa giełda, na której dzienne zmiany wynoszą około 1% w bardziej aktywny dzień, a mniej w typowe dni. Rynki walutowe również charakteryzują się mniejszą zmiennością.

Cohen powiedział, że proces dodawania nowych Bitcoinów na rynek był sposobem na wzbogacenie wczesnych użytkowników i promowanie używania waluty, ale to stawia nowych użytkowników i nowych użytkowników w niekorzystnej sytuacji. Istnieją sposoby wymiany rzeczywistych dolarów na Bitcoiny po aktualnej cenie rynkowej. Ponieważ cena Bitcoinów rośnie w czasie, jest mniej prawdopodobne, że ludzie będą chcieli używać ich Bitcoinów w transakcjach, ponieważ staną się one zbyt cenne i będą chcieli je wykorzystać jako inwestycję, aby wygenerować zwrot.

Cały ekosystem Bitcoin jest również nieuchronnie połączony z systemami komputerowymi. Oznacza to, że jakakolwiek awaria w dowolnej części procesu tworzenia i transakcji Bitcoin może spowodować kryzys wiary w walutę i wywołać coś w rodzaju „run na bank, w którym właściciele Bitcoinów próbują zamienić swoje Bitcoiny na rzeczywiste dolary wcześniej. – wartość spada jeszcze bardziej – powiedział Cohen. I było wiele przypadków, w których nawet niektóre z najlepszych usług internetowych, takich jak chmura obliczeniowa Amazona, zawodziły przez dłuższy czas.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy