Pytania i odpowiedzi: Co zrobić po zaleganiu z płatnością karty kredytowej

17 lutego 2021

25 stycznia 2018 r

Podsumowanie

Niewypłacona karta może poważnie zaszkodzić Twojemu kredytowi, ale możesz podjąć kroki w celu ograniczenia szkód. Pierwsza w kolejności: spłata karty.

Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; Jednak niektóre z naszych ofert partnerskich mogły wygasnąć. Zapoznaj się z naszą listą najlepszych kart kredytowych lub skorzystaj z naszego narzędzia CardMatch , aby znaleźć karty dopasowane do Twoich potrzeb.

Drogi Skoro mowa o kredycie

niedawno zalegałem z płatnością kartą kredytową Banana Republic z powodu nieodebranych płatności. To wpłynęło na moją zdolność kredytową i teraz próbuję wrócić na właściwe tory.

Niedawno spłaciłem w całości pozostałe saldo i zamierzam na stałe anulować tę kartę.

Moje pytanie: czy spłata pozostałego salda w całości była najlepszą decyzją kredytową? A co mi radzisz, idąc naprzód? – Daniel

Niezbędne lektury, dostarczane co tydzień

Zasubskrybuj, aby co tydzień otrzymywać najważniejsze wiadomości tygodnia w swojej skrzynce odbiorczej.

Twoja podróż kartami kredytowymi jest już oficjalnie w toku.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

Pomimo tych nieodebranych płatności, które zaszkodziły Twojej zdolności kredytowej, spłaciłeś to dobrze, spłacając saldo karty, ponieważ może to:

 • Zatrzymaj dodatkowe odsetki i spóźnione opłaty.
 • Nie pozwól agencji windykacyjnej wejść na zdjęcie.Rozpocznij tykanie „zegara odbudowy kredytu.Jednak teraz, gdy saldo zostało zapłacone, cokolwiek zrobisz, nie zamykaj karty. Poniżej dowiesz się, dlaczego.

  Twoje drugie pytanie, dotyczące zalecenia, jak najlepiej postępować naprzód, nie może być udzielone tak prosto – częściowo dzięki wyborowi terminologii.

  Co oznacza „karta, której dotyczy niewykonanie zobowiązania

  Zwykle do czasu, gdy karta nie jest domyślna, wydawca karty ma:

  • Anulowane i zamknięte konto.
  • Odpisał dług jako stratę.Zgłosił konto do biur informacji kredytowej jako „obciążenie.Ponieważ sugerujesz, że konto pozostaje otwarte, przypuszczam, że prawdopodobnie zapłaciłeś je w samą porę, aby uniknąć wprawienia w ruch powyższych kół. Jeśli tak, uważaj się za szczęściarza. Masz teraz możliwość odwrócenia tej krytycznej sytuacji.

   Z drugiej strony, konto mogło być niewypłacalne i możesz po prostu nie być świadomy, że zostało zamknięte, a także obciążono.

   Takie nieporozumienia co do tego, gdzie naprawdę znajduje się konto problemowe, nie są niczym niezwykłym, biorąc pod uwagę często mylący charakter komunikacji z klientami i zasad dotyczących sprawozdawczości kredytowej. Mamy nadzieję, że tak nie jest.

   Spójrzmy teraz na obie te możliwości i jak najlepiej przejść dalej od każdej z nich.

   Kiedy niewypłacona karta zostanie opłacona w ostatniej chwili

   To oczywiście twój najlepszy scenariusz. Zamiast zamykać konto, jak rozważasz, utrzymuj je otwarte i aktywne, dokonując niewielkich opłat i spłacając saldo w całości co miesiąc.

   Wideo: Jak historia płatności wpływa na Twoją zdolność kredytową

   Ta odnowiona czynność pozwoli Ci zacząć przeciwdziałać niektórym negatywnym historiom kredytowym w przeszłości, rejestrując regularne terminowe płatności i niskie wykorzystanie kredytu – kwotę, którą pożyczyłeś w porównaniu z limitami kredytowymi. Im niższe wykorzystanie kredytu, tym lepsze.

   Następnie, kierując się w przyszłość, zrób wszystko, aby uniknąć opóźnień w płatnościach na jakimkolwiek koncie kredytowym.

   Niezależnie od tego, czy oznacza to utrzymywanie salda na możliwym do zarządzania poziomie, konfigurowanie płatności automatycznych, pobieranie tylko jednej lub dwóch niewielkich kwot – na przykład filiżanki kawy lub rachunku Netflix – lub wszystkie powyższe, tworzą idealną historię płatności wiele kont jest Twoim najwyższym priorytetem.

   Kiedy domyślne konto zostało zamknięte i spłacone przed dokonaniem płatności.

   Gdy karta zostanie zamknięta i naładowana, na zawsze stracisz możliwość jej ponownego otwarcia, aby przywrócić dobrą historię płac i niskie wykorzystanie.

   • Zamiast tego poszukaj innych istniejących otwartych kont kart, które pozostają w dobrej kondycji, lub rozważ otwarcie zabezpieczonej karty kredytowej, która co miesiąc raportuje do biur kredytowych. Zabezpieczona karta działa podobnie jak zwykła karta kredytowa, z wyjątkiem tego, że posiadacz karty dokonuje depozytu zabezpieczającego, aby otworzyć konto. Często równe linii kredytowej, te pieniądze zapewniają wystawcę karty, że pożyczkobiorca nie podniesie rachunku i nie odejdzie.
   • Możesz alternatywnie wybrać obie opcje, ponieważ im więcej masz „dobrych kart, tym więcej punktów do Twojego wyniku przyniosą te wysiłki odbudowy wyniku.Oprócz braku kolejnych płatności, to, czego nie chcesz robić w nadchodzących miesiącach, dotyczy również niezabezpieczonych kart, ponieważ Twój niski wynik prawdopodobnie doprowadzi do odmowy.Na szczęście wszystkie modele oceny kredytowej traktują zabezpieczone karty tak samo jak niezabezpieczone karty przy ocenie ich historii płatności, kwot zadłużenia, długości historii kredytowej i innych zestawów obliczeń scoringowych.

    Wiele zabezpieczonych kart zmienia się w niezabezpieczone karty po roku odpowiedzialnego użytkowania.

    Jak długo potrwa odbudowa kredytu po niewypłacalności?

    Teraz możesz iść naprzód, przywracając pozytywny obraz kredytowy na dłuższą metę, co jest bardziej prawdopodobne, że zajmie to dwa do trzech lat niż kilka miesięcy.

    To pytanie dotyczące długości czasu będzie zależało od wielu niewiadomych, w tym zakresu tego i innych podobnych niepowodzeń kredytowych, a także rodzaju (-ów) kredytu, którego możesz szukać w przyszłości.

    Karty kredytowe, pożyczki samochodowe i kredyty hipoteczne zwykle wymagają różnych wyników, poziomów dochodów i innych wymagań.

    W ciągu następnych kilku lat możesz najlepiej kontrolować postępy w odbudowie, monitorując swoją zdolność kredytową za pomocą jednej z wielu bezpłatnych usług monitorowania kredytów, takich jak te oferowane przez CreditCards.com.

    Następnie patrz, jak Twój wynik odzyskuje dawny szacunek.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy