Mój Cosigner zmarł; Co się dzieje z moją pożyczką studencką

Mój Cosigner zmarł; Co się dzieje z moją pożyczką studencką
Category: Wells Fargo
16 października 2020

Kiedy umiera bliski przyjaciel lub członek rodziny, pożyczki studenckie są czymś dodatkowym. Niestety śmierć bliskiej osoby, która zaciągnęła kredyt studencki, może mieć negatywne konsekwencje dla pożyczkobiorcy, nawet jeśli pożyczkobiorca nigdy nie przegapił spłaty.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​problemy te stają się coraz rzadsze ze względu na uwagę mediów i rządu na te nieuczciwe praktyki. Chociaż pewne obawy pozostają, większość pożyczkobiorców nie powinna mieć problemów, jeśli ich pożyczkobiorca umrze.

W tym artykule:

The Big Danger: Auto-Default

Automatyczne niewypłacalność to postanowienie zapisane w niektórych umowach o pożyczkę studencką, które powoduje, że pożyczka automatycznie przechodzi w stan niewywiązania się z płatności, jeśli współzałożyciel umrze lub ogłosi upadłość. Z tego przepisu pożyczkodawcy korzystali w celu zajęcia się majątkiem cosigner, nawet jeśli pożyczkobiorca nigdy nie przegapił spłaty swoich pożyczek.

Nic dziwnego, że wielu konsumentów miało problemy z tą praktyką i złożyło skargi do Biura Ochrony Konsumentów. CFPB rzuciła nieco światła na tę praktykę branżową, w wyniku czego pożyczkodawcy tacy jak Sallie Mae i Wells Fargo obiecali zaprzestać egzekwowania tych przepisów i nie włączać ich już do nowych umów.

Zła wiadomość jest taka, że ​​te przepisy są nadal technicznie legalne, więc niektórzy pożyczkodawcy mogą próbować to zrobić, pomimo negatywnego rozgłosu, jaki może to wygenerować. Dla pożyczkobiorców jednym z lepszych sposobów obrony przed tą praktyką jest złożenie skargi do CFPB. Ponadto pożyczkobiorcy mogą próbować wywołać negatywny rozgłos dla swojego pożyczkodawcy. Utrata ukochanej osoby i fakt, że pożyczkodawca zaczyna zachowywać się jak rekin pożyczkowy, to fascynująca historia, którą wiele mediów może chcieć opowiedzieć.

Nie dodawaj kolejnego Cosignera

Słyszeliśmy od czytelników, którym pożyczkodawca powiedział, że potrzebują znaleźć nowego cosignera. Pomimo tego, co może żądać pożyczkodawca, nie ma możliwości, aby wymusić dodanie do pożyczki kolejnego cosignera.

Dla pożyczkobiorcy dobrowolne dodanie cosignera i nie uzyskanie od pożyczkodawcy nic w zamian byłoby ogromnym błędem. Na początek pożyczkodawca nie może tego wymagać, chyba że jest to zapisane w umowie pożyczki. Po drugie, nawet w bardzo rzadkich przypadkach, gdy kredytobiorca był zobowiązany umową kredytu do odszukać cosigner, powinny one nadal nigdy faktycznie dodać cosigner.

Rozmowa mogłaby wyglądać tak:

Pożyczkobiorca : Bank wymaga ode mnie próby znalezienia nowego cosignera, ponieważ babcia zmarła.

Rodzic : Czy muszę się dla ciebie podpisywać?

Pożyczkobiorca : Nie. To twoja decyzja. Twoja umowa nie pomogłaby mi w żaden sposób, ale spowodowałaby, że byłabyś prawnie odpowiedzialna za pożyczkę. Jedynym beneficjentem jest bank. Spełniam tylko mój wymóg, by zapytać.

Rodzic : Odmówię wypłaty pożyczki.

Dodanie cosignera po śmierci pierwotnego cosignera przyniesie korzyści tylko pożyczkodawcy i zaszkodzi nowemu cosignerowi. Nie ma powodu, aby to robić.

Czy muszę powiedzieć pożyczkodawcy?

Jednym z najlepszych sposobów uniknięcia problemów ze zmarłym cosignerem jest nie informowanie pożyczkodawcy i nadzieja, że ​​pożyczkodawca nie dowie się o śmierci.

W tym przypadku pożyczkobiorca nie ma żadnej korzyści z poinformowania pożyczkodawcy o śmierci. Jedynym powodem, dla którego pożyczkobiorca powinien nawet rozważyć takie ujawnienie, jest to, że jest to wyraźnie wymagane w umowie pożyczki, a szanse na uwzględnienie i wykonalność takiej klauzuli są niskie.

Unikanie tych problemów

Najlepszym sposobem na uniknięcie problemów związanych z cosigner jest nigdy nie mieć cosignera.

Jeśli masz już pożyczkę na współpożyczkę, powinieneś zbadać możliwość usunięcia jej z pożyczki. Istnieje kilka różnych strategii, które można wykorzystać w celu zwolnienia pożyczki cosigner.

Przygotuj plan wydania Cosigner

Podsumowanie

Przekazanie kredytu studenckiego nie powinno mieć wpływu na pożyczkobiorcę kredytu studenckiego. Niestety, niektórzy pożyczkodawcy są znani z podejrzanych taktyk, aby spróbować zarobić kilka dodatkowych dolarów. Dobra wiadomość jest taka, że ​​dla większości pożyczkobiorców jest to problem nieistniejący lub wymagający łatwego rozwiązania.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy