Małe pożyczki hipoteczne: czy pożyczkodawcy coś jeszcze robią?

17 lutego 2021

W niektórych częściach kraju można kupić domy, które nie kosztują fortuny. W rzeczywistości mediana ceny sprzedaży domów na niektórych obszarach jest dość niedroga – poniżej 100 000 USD. Jednak pożyczkobiorcom trudno jest znaleźć pożyczkodawców, którzy sfinansują niewielkie kredyty hipoteczne.„Jest to problem, który będziemy musieli pomyśleć twórczo, jak go naprawić – mówi Ellen Seidman, starszy pracownik naukowy w Urban Institute, centrum polityki finansowania mieszkań w Waszyngtonie.Ona i współpracownik Bing Bai, pracownik naukowy, napisał niedawno blog na podstawie swoich badań zatytułowany „Gdzie podziały się wszystkie małe pożyczki?

„Ważne jest, aby wiedzieć, że ten trend pojawił się na długo przed 2014 rokiem – kiedy napisano wszystkie nowe zasady i przepisy – dodaje Seidman.Wyjaśnia, że ​​uzyskanie kredytu hipotecznego za mniej niż 50 000 dolarów stało się prawie niemożliwe. W latach 2004-2011 tylko 3-4 procent kredytów hipotecznych było za mniej niż 50000 dolarów, a liczba ta jest jeszcze niższa w 2014 roku.

Ale w wielu miastach znaczna liczba domów kosztuje 50 000 dolarów lub mniej.

W swoich badaniach odkryli, że niektóre miasta, takie jak Scranton, Penn. I Kalamazoo w stanie Michigan, miały dużą liczbę domów za mniej niż 50 000 dolarów.

Według Seidmana pożyczkodawcy nie uważają tych mniejszych pożyczek za atrakcyjne. Opłaty za udzielenie pożyczki są przeważnie stałe i odzyskiwane w drodze sprzedaży pożyczki lub w czasie, albo poprzez spread finansowania i płatność za obsługę.

Jest jednak nadzieja, jeśli chcesz mieć mniejszy kredyt hipoteczny. Oto kilka sposobów na znalezienie takiego, gdy go potrzebujesz:

Banki małych miast i spółdzielcze kasy pożyczkowe

„W niektórych małych miasteczkach można uzyskać pożyczki tej wielkości od lokalnych banków, które to robią – mówi.Udanie się do lokalnego banku lub pożyczkodawcy w spółdzielni pożyczkowej, który wie, że możesz również dać szansę na uzyskanie mniejszego kredytu hipotecznego.

Organizacje sąsiedzkie

Grupy sąsiedzkie zorientowane na misję w Twojej okolicy mogą oferować mniejsze pożyczki. Organizacje te mogą również oferować porady dla właścicieli domów, a czasem także wpłatę zaliczki i pomoc w zakresie kosztów zamknięcia.

Pożyczka osobista

Pożyczki osobiste mogą pochodzić z dowolnego miejsca, od dużych banków po wysokoprocentowe chwilówki. Uważaj, aby znaleźć pożyczkodawcę, który oferuje rozsądne warunki i przystępną stopę procentową, ponieważ wybór niewłaściwego kredytu hipotecznego może okazać się kosztowny.

Rodzina i przyjaciele

Jeśli znasz kogoś, kto ma do stracenia pieniądze, możesz przekonać go do udzielenia Ci pożyczki. Według badania Federal Reserve Board of Consumer Finances, pożyczki od rodziny i przyjaciół w Stanach Zjednoczonych wynoszą 89 miliardów dolarów rocznie, z czego znaczna część jest pożyczana specjalnie na zakup domu.

Sporządzenie i podpisanie umowy pożyczki niezależnie od relacji z pożyczkodawcą jest mądrym posunięciem. Chroni to obie strony w przypadku sporu. Umowa pożyczki między dwiema osobami jest bardziej uproszczona, ale bardzo podobna do standardowego weksla bankowego.

Pożyczki pod zastaw domu

Warto sprawdzić w lokalnych bankach i spółdzielczych kasach pożyczkowych, które refinansują pożyczki, aby sprawdzić, czy udzielą Ci pożyczki pod zastaw domu na zakup domu – mówi Bruce Dorpalen, dyrektor wykonawczy National Housing Resource Center w Waszyngtonie. staje się zabezpieczeniem, ponieważ nie masz jeszcze domu.

„Będziesz musiał mieć 20 procent spadku, ale nie jest to takie trudne przy mniejszych kwotach kredytów hipotecznych. Plus, dobrą rzeczą jest to, że początkowe koszty pożyczek pod zastaw domu są znacznie niższe niż w przypadku zwykłego kredytu hipotecznego , mówi. „Pożyczki pod zastaw domu dla niektórych banków to dobrze prosperująca część ich działalności.

Seidman mówi, że małe pożyczki hipoteczne są ważne dla witalności setek społeczności miejskich w całych Stanach Zjednoczonych.„Przywrócenie ich z powrotem będzie trudne, a nie mamy żadnych natychmiastowych ani łatwych rozwiązań – mówi. „Chętnie współpracujemy z decydentami i liderami branży, aby zrozumieć wpływ tych pożyczek i opracować strategie zachęcające do ich dostępności.

Sprawdź swoje uprawnienia u wielu pożyczkodawców

Zamiast indywidualnie kontaktować się z każdym pożyczkodawcą, aby dowiedzieć się, czy kwalifikujesz się do otrzymania określonego rodzaju pożyczki, możesz uzyskać od pożyczkodawców wiele ofert cenowych, podając kilka informacji.

Może to zaoszczędzić trochę czasu i możesz dowiedzieć się o możliwościach kredytu hipotecznego, o których nie wiedziałeś, że są dostępne.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy