Kiedy należy zapłacić pierwszą spłatę kredytu hipotecznego?

Category: Będziesz Mieć
17 lutego 2021

Masz pewną kontrolę nad tym, jak szybko to nastąpi

 • Dzielić
 • KołekE-mailZdjęcie: Ellen Lindner The Balance 2020

  Być może słyszałeś, że po zamknięciu nowego domu nie będziesz musiał spłacać kredytu hipotecznego przez dłuższy czas, ale nie możesz liczyć na to, ponieważ tak ciężko pracowałeś, aby zbudować dobry kredyt. Nie chcesz ryzykować zepsucia tego. Skąd więc wiadomo, kiedy należy spłacić pierwszą ratę kredytu hipotecznego?

  Łatwiej to rozgryźć, niż myślisz, jeśli zrozumiesz dwie proste zasady. Amortyzacja jest kluczem do tego, jak działa kredyt hipoteczny i kiedy będzie należna Twoja pierwsza płatność.

  Zasada nr 1 Odsetki od kredytu hipotecznego są spłacane z dołu

  Twoja pierwsza rata kredytu hipotecznego jest zwykle wymagalna pod koniec pierwszego pełnego miesiąca po zamknięciu. Pozostałe płatności są następnie wymagalne co miesiąc, a od salda kapitału naliczane są odsetki.

  Odsetki od kredytu hipotecznego są wypłacane po ich zgromadzeniu, a nie wcześniej. Twoja płatność z 1 czerwca obejmowałaby odsetki za cały maj lub całą część maja, w której byłeś właścicielem domu, jeśli był to miesiąc zamknięcia. Wcześniejsze  

  Zasada nr 2 Zasada główna jest opłacana z góry

  Spłata kredytu hipotecznego składa się z dwóch części: odsetek i kwoty głównej. Główna część spłaty kredytu hipotecznego jest spłacana w przyszłości i zmniejsza saldo kwoty głównej, które jesteś winien na dzień wymagalności i jest spłacane. Od mniejszego salda zapłacisz odsetki w następnym miesiącu. Wcześniejsze 

  Kładąc wszystko razem

  Agent zamknięcia pobierze od Ciebie odsetki do 30 dni przed pierwszym pełnym miesiącem, w którym kupisz dom i uzyskasz kredyt hipoteczny. Odsetki te zostaną wymienione na wyciągu końcowym i naliczone jako koszt zamknięcia.

  Od 15 marca do 31 marca naliczane będą proporcjonalne dzienne odsetki, jeśli termin zamknięcia przypada na 15 marca. Odsetki zebrane przy zamknięciu obejmują odsetki należne od kredytu hipotecznego za ostatnie 16 dni marca. Wtedy pierwsza rata kredytu hipotecznego będzie wymagalna 1 maja, a płatność będzie zawierać odsetki za kwiecień. Wcześniejsze  

  Zróbmy matematykę

  Powiedzmy, że pożyczasz 200 000 dolarów z oprocentowaniem 5%. Twoja miesięczna rata wyniesie 1073,64 USD i będzie płatna w równych miesięcznych ratach przez 30 lat.

  Możesz obliczyć swoje dzienne odsetki za okres poprzedzający 30 dni przed wyliczeniem pierwszej płatności, biorąc 200 000 dolarów razy stopę procentową w wysokości 5%. Teraz podziel tę liczbę przez 12 miesięcy i ponownie podziel wynik przez 30 dni.

  Twoje dzienne oprocentowanie wynosi 27,78 USD. Będziesz winien 16 dni odsetek za marzec lub 444,48 $, które zapłacisz przy zamknięciu, jeśli zamkniesz konto 15 marca.

  1 maja dokonasz spłaty kredytu hipotecznego w wysokości 1 073,64 USD. Ta płatność zapłaci odsetki za kwiecień: 1 073,64 USD pomniejszone o 833,33 USD – odsetki za cały miesiąc za kwiecień – równa się 240,31 USD, co odpowiada obniżeniu kwoty głównej. Twoje niespłacone saldo głównego kredytu hipotecznego na dzień 1 maja wynosi 199 759,69 USD, odejmując 240,31 USD od 200 000 USD.

  PodsumowanieMożesz uniknąć płacenia wszystkich proporcjonalnych odsetek z własnej kieszeni przy zamknięciu, jeśli zamkniesz go tak blisko końca miesiąca, jak to możliwe.

  Będziesz mieć długą przerwę, zanim płatność stanie się wymagalna, jeśli zamkniesz konto na początku miesiąca, ale przy zamknięciu będziesz musiał dokonać dość dużej wypłaty odsetek za odsetki z tego miesiąca.

  Najprawdopodobniej będziesz miał chwilę wytchnienia między zamknięciem a datą spłaty pierwszej spłaty kredytu hipotecznego, biorąc pod uwagę dużą sumę pieniędzy, którą zapłacisz przy zamknięciu. Ale tak naprawdę nie pomijasz żadnych płatności. Technicznie rzecz biorąc, chociaż może się wydawać, że otrzymujesz miesiąc bez opłaty mieszkaniowej, tak naprawdę nie jest.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy