Kalkulator odliczenia podatku hipotecznego

Kalkulator odliczenia podatku hipotecznego
Category: Jeśli Masz
16 października 2020

Wielu właścicieli domów ma co najmniej jedną rzecz, na którą mogą się spodziewać w sezonie podatkowym: odliczanie odsetek od kredytu hipotecznego. Obejmuje to wszelkie odsetki płacone za pożyczkę zabezpieczoną Twoim głównym miejscem zamieszkania lub drugim domem. Oznacza to kredyt hipoteczny, drugi kredyt hipoteczny, kredyt pod zastaw domu lub linię kredytową pod zastaw domu lub HELOC.

Kto kwalifikuje się do tego odliczenia?

Aby kwalifikować się do odliczenia podatku od odsetek od kredytu hipotecznego, właściciele domów muszą spełnić dwa następujące warunki:

  • Złożyłeś formularz IRS 1040 i wyszczególniłeś swoje potrącenia.
  • Kredyt hipoteczny to zabezpieczony dług na domu kwalifikowanym, którego jesteś właścicielem.

Kto kwalifikuje się do tego odliczenia?

Aby kwalifikować się do odliczenia podatku od odsetek od kredytu hipotecznego, właściciele domów muszą spełnić dwa następujące warunki:

  • Złożyłeś formularz IRS 1040 i wyszczególniłeś swoje potrącenia.
  • Kredyt hipoteczny to zabezpieczony dług na domu kwalifikowanym, którego jesteś właścicielem.

2018 zmiany w ordynacji podatkowej

Od 2018 r. Obniżono limity kwalifikowanych kredytów mieszkaniowych. W tym roku pary składające wspólne zeznania mogą jedynie odliczyć odsetki od kwalifikowanych pożyczek mieszkaniowych do 750 000 USD, w porównaniu z 1 mln USD w 2017 r. W przypadku podatników w związku małżeńskim składających oddzielne zeznania, górna granica wynosi 375 000 USD; poprzednio było to 500 000 dolarów.

Limity te obejmują dowolną kombinację kredytów kwalifikowanych, takich jak kredyty hipoteczne, pożyczki pod zastaw domu i HELOC.

Na przykład, jeśli masz pierwszy kredyt hipoteczny o wartości 300 000 USD i pożyczkę pod zastaw domu o wartości 200 000 USD, wszystkie odsetki zapłacone od obu tych pożyczek mogą podlegać odliczeniu, ponieważ nie przekroczyłeś limitu 750 000 USD.

Jeśli zaciągnąłeś kredyt hipoteczny lub pożyczkę pod zastaw domu / HELOC w dniu 15 grudnia 2017 r. Lub wcześniej, nadal możesz odliczyć odsetki od pożyczki do 1 mln USD.

Pożyczki pod zastaw domu i zasady HELOC

Nowe prawo podatkowe zakończyło również odliczanie odsetek od zadłużenia kapitałowego domu do 2026 r., Chyba że zostanie spełniony jeden warunek: korzystasz z HELOC lub pożyczek pod zastaw domu do opłacenia remontu domu.

Innymi słowy, gdybyś nie wykorzystał pożyczki pod zastaw domu do naprawy dachu, dodania kolejnej sypialni lub innych ulepszeń w swojej rezydencji, odsetki te nie będą podlegały odliczeniu od podatku.

Pamiętaj, aby rejestrować swoje wydatki na projekty remontowe na wypadek audytu. Być może będziesz musiał cofnąć się i zrekonstruować swoje wydatki na drugie kredyty hipoteczne zaciągnięte w latach przed zmianą prawa podatkowego.

O jakie odsetki mogę się ubiegać?

Większość właścicieli domów może odliczyć wszystkie odsetki od kredytu hipotecznego. Ustawa o cięciach podatkowych i zatrudnieniu (TCJA), która obowiązuje od 2018 do 2025 r., Pozwala właścicielom domów na odliczanie odsetek od kredytów mieszkaniowych do 750 000 USD. Dla podatników, którzy korzystają z odrębnego statusu małżonków, limit zadłużenia na zakup domu wynosi 375 000 USD.

W przypadku kredytów hipotecznych zaciągniętych przed 16 grudnia 2017 r. Limity są wyższe. To samo dotyczy pożyczkobiorców, którzy byli związani wiążącą umową przed upływem 16 grudnia i zamknięto ją przed 1 kwietnia 2018 r. Ci pożyczkobiorcy mogą odliczyć odsetki od pożyczek do 1 miliona dolarów lub 500 000 dolarów w przypadku małżeństw, składając osobne dokumenty.

Kwalifikujące się kredyty hipoteczne obejmują te używane na zakup lub ulepszenie pierwszego lub drugiego miejsca zamieszkania.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy