Jakie jest średnie oprocentowanie pożyczki na twarde pieniądze?

Category: Historia Kredytowa
17 lutego 2021

Pożyczki pieniężne to świetny sposób na zdobycie niezbędnego finansowania inwestycji w nieruchomości. Jeśli nie masz dużej ilości gotówki lub nie chcesz zablokować 100% swoich płynnych środków, pożyczki na twarde pieniądze stanowią alternatywną metodę finansowania, której zwykle nie zapewniają tradycyjne pożyczki.

Każdy chce jednak wiedzieć, jakie są stopy procentowe? Czy oprocentowanie pożyczek na twarde pieniądze nie jest wysokie?

To mit, który utrwalił się w ostatnich latach. Czy jest zainteresowanie? Oczywiście każdy pożyczkobiorca płaci odsetki, ale pożyczki w postaci twardych pieniędzy to pożyczki krótkoterminowe, które zapewniają natychmiastowe finansowanie potrzebne do zamknięcia nieruchomości inwestycyjnej, więc odsetki są często tego warte i ponownie krótkoterminowe.

Średnie ceny

Obecnie oprocentowanie pożyczek na twarde pieniądze wynosi od 7 do 15 procent. Często mają też punkty lub opłaty, które równoważą koszty administracyjne. Jeden punkt to jeden procent kwoty kredytu. Większość pożyczek pobiera od 3 do 5 procent pożyczkodawców.

Chociaż brzmi to wysoko, pamiętaj, co robią te pożyczki – pomagają one rozwijać portfel inwestycji w nieruchomości. Bez pożyczki w postaci twardej gotówki potrzebujesz albo całej gotówki, albo kwalifikujesz się do tradycyjnego finansowania, co jest często znacznie trudniejsze niż pożyczki w twardych pieniądzach.

Co wpływa na twoje pożyczki na twarde pieniądze?

Podobnie jak w przypadku tradycyjnej pożyczki, pożyczkodawcy zwracają uwagę na ryzyko niewypłacalności. Chcą wiedzieć, że spłacisz pożyczkę. Ponieważ wymagania są różne w przypadku pożyczek na duże pieniądze, warto wiedzieć, czego szukają pożyczkodawcy.

Twoja własna inwestycja

Prawdopodobnie będziesz w stanie pożyczyć do 75 procent ceny zakupu domu lub wartości po naprawie (w zależności od pożyczkodawcy). Oznacza to, że potrzebujesz własnej inwestycji, a im więcej masz pieniędzy, tym większe stają się Twoje szanse na zatwierdzenie.

Im więcej pieniędzy odłożysz, tym mniejsze ryzyko bierze pożyczkodawca. Weźmy na przykład dwóch pożyczkobiorców – jeden pożyczkobiorca z 50-procentowym depozytem, ​​a drugi z 25-procentowym depozytem – obaj są dobrymi pożyczkobiorcami, ale pożyczkobiorca z 50-procentową przedpłatą stwarza mniejsze ryzyko spłaty i może uzyskać lepsze stopy procentowe jako wynik.

Doświadczenie jako inwestor na rynku nieruchomości

Ponieważ pożyczasz pieniądze na zakup domu, w którym nie będziesz mieszkać, pożyczkodawcy podejmują duże ryzyko, przyznając ci środki. Jeśli napotkasz trudności finansowe, prawdopodobnie pierwszą rzeczą do zrobienia są płatności za nieruchomości inwestycyjne. W końcu nie zamierzasz ryzykować utraty domu, w którym mieszkasz.

Jeśli masz doświadczenie jako inwestor w nieruchomości, to dobrze wróży pożyczkodawcom. Często dają one doświadczeniu inwestora w nieruchomościach większy udział niż historia kredytowa. Jeśli na przykład chcesz naprawić i odwrócić, pożyczkodawcy uważają inwestorów z doświadczeniem za mniejsze ryzyko niż ci, którzy robią to po raz pierwszy.

Silna historia kredytowa

Oczywiście każdy pożyczkodawca (z twardymi pieniędzmi lub w inny sposób) dba o Twoją historię kredytową i historię finansów osobistych. Biorą to pod uwagę, czy masz długą historię w nieruchomościach inwestycyjnych, czy nie. Muszą wiedzieć, że jesteś w stanie finansowo obsłużyć dodanie innej pożyczki oprócz własnego kredytu hipotecznego i / lub innych zobowiązań finansowych.

Nie potrzebujesz „idealnego kredytu, ale jak w przypadku każdej innej pożyczki, im wyższa jest Twoja ocena kredytowa, tym większe jest prawdopodobieństwo, że uzyskasz lepsze oprocentowanie. Jeśli chcesz być na niższym końcu stawki 7,5% zamiast 15%, przed złożeniem wniosku popracuj nad kredytem.

Podsumowanie

Jeśli chcesz zainwestować w nieruchomości, znajdź sposób, aby wyglądać jak najbardziej atrakcyjnie dla pożyczkodawców. Plotka głosi, że nie dbają o twój kredyt ani historię – ale tak robią i będzie to miało duży wpływ na twoją zdolność kredytową. Pożyczkodawcy chcą widzieć, że jesteś odpowiedzialny finansowo, masz doświadczenie na rynku nieruchomości i że jesteś zaangażowany w ten proces.

Im korzystniejsze czynniki możesz przynieść do stołu, tym niższe oprocentowanie otrzymasz. Nawet jeśli skończysz z 15-procentową stopą procentową, nie będzie to na zawsze. Pomyśl o tym, jak długo będziesz przechowywać nieruchomość i uwzględnij odsetki jako część kosztów utrzymania. Kiedy uwzględniasz to w obliczeniach, nagle naliczane odsetki nie wydają się takie złe i stają się częścią robienia interesów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy