Jaka jest minimalna ocena kredytowa, aby wynająć samochód?

Category: Raporty Kredytowe
17 lutego 2021

Uzyskaj finansowanie samochodu

nawet przy słabym kredycie.

Menedżer treści

David Topham jest menedżerem treści motoryzacyjnych dla marek internetowych. Pracuje jako główny redaktor w CarsDirect i Auto Credit Express i współtworzy te witryny wraz z obiektami innych marek internetowych, takich jak The Car Connection. Urodził się i wychował w Michigan i jest absolwentem Michigan State University.

Trudno jest określić minimalną zdolność kredytową potrzebną do leasingu samochodu. W grę wchodzi wiele czynników, w tym firma leasingowa, z którą się ubiegasz, więc nie ma sposobu, aby umieścić na niej konkretny numer.

Biorąc to pod uwagę, jest kilka rzeczy, które możemy z całą pewnością stwierdzić. Na początek najbardziej kuszące oferty leasingu, te, które widzisz i słyszysz w reklamach, są zarezerwowane dla osób z najlepszymi wynikami kredytowymi. Te umowy najmu zazwyczaj wymagają oceny kredytowej powyżej 700, ponieważ ci wnioskodawcy należą do kategorii „prime lub „super prime.

Pożyczkodawcy zaczynają klasyfikować kandydatów do kategorii kredytów „subprime, gdy ich ratingi spadają poniżej około 620 lub 600. Bardziej elastyczni pożyczkodawcy mogą nadal być skłonni do wynajmowania tych osób na podstawie indywidualnych przypadków. Jednak warunki najmu będą mniej idealne. Twoje szanse na zakwalifikowanie się do jakiejkolwiek umowy najmu o niskim oprocentowaniu lub bez zaliczki są bardzo nikłe.

Wreszcie, jeśli twoja zdolność kredytowa jest poniżej 600, to wtedy leasing samochodu stanie się prawie niemożliwy.

Podsumowując, nie ma minimalnej zdolności kredytowej potrzebnej do leasingu samochodu ze względu na wszystkie związane z tym czynniki. W niektórych przypadkach możliwe jest, że ktoś z wynikiem kredytowym poniżej 600 zostanie zatwierdzony. W innych, niektórzy pożyczkodawcy nie będą skłonni zaakceptować tych osób. Ale aby kwalifikować się do najniższych stawek leasingowych i najlepszych warunków, jasne jest, że będziesz potrzebować oceny kredytowej w najlepszym lub super prime przedziale (powyżej 700).

Ale jeśli Twój kredyt nie jest idealny, a nadal chcesz leasingować samochód, jest kilka rzeczy, o których musisz pamiętać, szukając umowy leasingu.

Wskazówki, jak zakwalifikować się do leasingu samochodu za mniej niż idealny kredyt

Większość ludzi wynajmuje samochód tylko na czas, przez jaki go używa. Chociaż nie jesteś właścicielem pojazdu po wygaśnięciu umowy, najemcy zwykle doświadczają niższych miesięcznych płatności, krótszej umowy, mniej obaw związanych z konserwacją i szansą na zwiększenie kredytu.

Ale jeśli masz niedoskonały kredyt, leasing może nie być najlepszym rozwiązaniem. Dzieje się tak, ponieważ nie tylko trudniej będzie Ci uzyskać zgodę, ale także nie będziesz w stanie zakwalifikować się do najlepszej stopy procentowej i będziesz musiał wpłacić depozyt zabezpieczający. Dodatkowo może być konieczne wpłacenie zaliczki.

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby znaleźć się w lepszej sytuacji, aby uzyskać zgodę na leasing z niższą zdolnością kredytową.

  • Sprawdź wcześniej swój kredyt – Leasing odbywa się na poziomach. Kandydaci z lepszymi wynikami kredytowymi kwalifikują się do wyższych poziomów i uzyskują lepsze stawki. Ale możesz zaoszczędzić sobie niespodzianek w salonie, sprawdzając wcześniej swoje raporty kredytowe i wyniki. Następnie możesz zorientować się, na czym stoisz, i rozwiązać wszelkie rażące problemy z kredytem, ​​jeśli zechcesz. Możesz również kwestionować wszelkie błędy, które możesz znaleźć w swoich raportach kredytowych.
  • Poznaj swój budżet i realistycznie dobieraj opcje pojazdu – zrozum, że niższa ocena kredytowa oznacza, że ​​nie kwalifikujesz się do najlepszych ofert leasingu. Spodziewaj się wyższego oprocentowania i miej to na uwadze ze swoim budżetem. Będziesz także chciał mieć pewność, że pojazdy, które rozważasz, mieszczą się w Twoim budżecie. Łatwiej będzie uzyskać zezwolenie na pojazd z niższymi miesięcznymi ratami, na które możesz sobie wygodnie pozwolić. Przygotuj depozyt zabezpieczający i potencjalnie zaliczkę – jeśli masz zły kredyt, prawie zawsze będziesz proszony o wpłacenie kaucji ORAZ za pierwszy miesiąc z góry. Dodatkowo możliwe jest, że będziesz musiał wpłacić zaliczkę. Zaliczka zmniejsza maksymalny koszt dzierżawy, co obniża miesięczną kwotę płatności i zwiększa szanse na zatwierdzenie. Rozejrzyj się – dzierżawy są obecnie w dużej mierze kontrolowane przez wewnętrzne ramię finansowe producenta samochodów. Na przykład Toyota Financial Services zajmuje się większością leasingu pojazdów Toyoty za pośrednictwem swoich franczyzowych dealerów. Chodzi o to, że każdy będzie miał inne wymagania. Dlatego w twoim najlepszym interesie jest skontaktowanie się z kilkoma dealerami w Twojej okolicy i zapytanie o prawdopodobieństwo, że ktoś z Twoją zdolnością kredytową zostanie zatwierdzony do leasingu. Spróbuj uzyskać kilka cytatów, aby zawęzić opcje.Chociaż trudniej będzie zakwalifikować się do leasingu z niższą zdolnością kredytową, nie jest to niemożliwe. Przestrzeganie tych wskazówek z pewnością może zwiększyć Twoje szanse na uzyskanie zatwierdzenia.

    A jeśli wszystko inne zawiedzie, być może będziesz musiał znaleźć współsygnatariusza lub możesz zostać zmuszony do odroczenia leasingu, dopóki nie poprawisz swojej zdolności kredytowej do momentu, w którym możesz się zakwalifikować.

    Lub możesz ponownie rozważyć swoje plany i zdecydować się na złą pożyczkę na samochód zamiast leasingu. Ogólnie rzecz biorąc, leasing jest trudniejszy do zakwalifikowania niż kredyt subprime na nowy lub używany samochód.

    W CarsDirect pomagamy osobom zajmującym się problemami kredytowymi znaleźć dealera w swojej okolicy, który zrobi wszystko, co w ich mocy, aby uzyskać zezwolenie na finansowanie samochodu. Ułatwiamy i przyspieszamy zdobycie kolejnego samochodu osobom z mniej niż idealnym kredytem. Możesz być następny, jeśli zaczniesz od wypełnienia naszego prostego 1-stopniowego automatycznego wniosku o pożyczkę.

    Bezpłatna ocena kredytowaUzyskaj teraz darmową zdolność kredytową! Uzyskaj kopię swojej najnowszej zdolności kredytowej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy