Jak wypłacić pieniądze z banku po śmierci

17 lutego 2021

Jak uzyskać dostęp do konta bankowego lub je zamknąć po śmierci

 • Przygotowanie na śmierć
 • Żal, strata i żałobaZorganizowanie pogrzebuKoszty pogrzebuWiersze pogrzebowe
 • Dom
 • Administracja i kwestie prawneJak uzyskać dostęp do konta bankowego lub je zamknąć po śmierciPORADY
 • Przygotowanie na śmierć (11)
 • Żałoba, strata i żałoba (15)Administracja i kwestie prawne (89)Aranżacja pogrzebu (73)Koszty pogrzebu (17)Wiersze pogrzebowe (3)Zamknięcie konta bankowego po śmierci może wydawać się nieco zniechęcające, ale banki zwykle dokładają wszelkich starań, aby proces był jak najszybszy i jak najmniej bolesny.

  Chociaż każdy bank jest nieco inny, przygotowaliśmy ten przewodnik, aby wyjaśnić, co dzieje się z kontem bankowym, gdy ktoś umiera, jak zamknąć konto bankowe po śmierci i, jeśli to konieczne, co może być konieczne, aby wcześniej wypłacić środki. konto jest zamknięte.

  Kto jest odpowiedzialny za zamknięcie konta bankowego po śmierci?

  Jeśli konto było kontem wspólnym, zostanie przekazane bezpośrednio na nazwisko drugiego posiadacza rachunku, gdy bank zostanie powiadomiony o śmierci, więc nie trzeba go zamykać.

  Jeśli konto nie zostało udostępnione, to osobisty przedstawiciel zmarłej osoby zwykle je zamyka. Jeśli istnieje testament, przedstawicielem osobistym jest wykonawca wskazany w testamencie. Jeśli zamykasz konto bankowe po śmierci bez testamentu, osobisty pełnomocnik jest zarządcą spadku, który zwykle jest również głównym beneficjentem.

  W obu przypadkach zadanie to może przejąć zarządca nieruchomości działający w imieniu wykonawcy lub zarządcy.

  Jak zamknąć konto bankowe po śmierci

  1) Zarejestruj śmierć. Bank poprosi o okazanie aktu zgonu przed zamknięciem konta. Aby go otrzymać, musisz zarejestrować zgon w urzędzie stanu cywilnego. Jeśli to możliwe, warto skorzystać z usługi Tell Us Once w tym samym czasie, aby powiadomić różne departamenty rządowe.

  2) Powiadom wszystkie organizacje, których może to dotyczyć. Gdy powiadomisz bank o śmierci, zamrozi on wszelkie wpłaty na konto lub z niego. Może to stanowić problem, jeśli (na przykład) firmy użyteczności publicznej i firmy ubezpieczeniowe nie zostały jeszcze poinformowane, dlatego warto najpierw się z nimi skontaktować.

  3) Powiadom bank. W zależności od banku możesz to zrobić przez telefon, online, pocztą lub osobiście w lokalnym oddziale. Oprócz zamrożenia konta, bank przestanie wysyłać pocztę zaadresowaną do zmarłej osoby.

  4) Udostępnij niezbędne dokumenty. Po powiadomieniu banku skontaktują się z Tobą w celu potwierdzenia dalszych kroków. Zwykle proszą o kilka dokumentów, zanim rozpoczną proces wypłaty środków i zamknięcia rachunku bankowego zmarłego:

  • Akt zgonu lub tymczasowy akt koronera (skrócony wyciąg w Szkocji)
  • Dwie formy dowodu tożsamości, takie jak paszport i rachunek za mediaOryginał lub uwierzytelniony odpis testamentu (jeśli taki istnieje)Dowód związku ze zmarłym (szczególnie w przypadku braku testamentu)Czy potrzebujesz pełnomocnictwa do zamknięcia konta bankowego po śmierci?Bank może również poprosić o udzielenie pełnomocnictwa zanim zacznie wypłacać pieniądze z rachunku bankowego zmarłego. Stypendium to dokument prawny, który potwierdza Twoje prawo do ustalenia majątku zmarłego.

   Istnieją różne rodzaje reprezentacji. W zależności od okoliczności może być konieczne złożenie wniosku o wydanie testamentu (jeśli istnieje testament) lub listu administracyjnego (jeśli nie). Jeśli przebywasz w Szkocji, w obu przypadkach będziesz ubiegać się o zaświadczenie o potwierdzeniu.

   To, czy potrzebne jest pełnomocnictwo, będzie zależeć zarówno od kwoty pieniędzy na koncie, jak i od banku, w którym się znajdujesz. Niektóre banki ograniczają tę kwotę do 15 000 GBP, podczas gdy inne wydadzą nawet 50 000 GBP bez dotacji. Najlepiej zapytać.

   Jeśli bank zezwoli na dostęp do rachunku bankowego zmarłego bez stypendium, może poprosić Cię o podpisanie formularza zwolnienia i odszkodowania. To obiecuje, że zwrócisz pieniądze, jeśli okaże się, że nie masz do nich dostępu.

   Rozstrzyganie czyichś spraw po jego śmierci jest o wiele mniej stresujące, jeśli ma wolę – zwłaszcza jeśli poświęciło czas na wyjaśnienie, gdzie przechowywane są ich aktywa. Jeśli chcesz chronić swoich bliskich i ułatwić im życie, gdyby coś Ci się stało zrób testament już dziś. Dowiedz się, jak sporządzić testament za jedyne 90 funtów (i to nawet bez wychodzenia z domu).

   Wypłata pieniędzy z konta bankowego zmarłego przed otrzymaniem stypendium

   Nawet jeśli czekasz na przyznanie pełnomocnictwa, większość banków nadal zezwala na wykorzystanie środków na rachunku zmarłej osoby na pokrycie bezpośrednich wydatków związanych z rozliczeniem jej majątku. Mogą to być:

   • Pokrycie kosztów pogrzebu z rachunku bankowego zmarłego
   • Płacenie podatku od spadków za pośrednictwem systemu płatności bezpośrednich (więcej informacji tutaj)Płacenie wszelkich opłat spadkowych przy ubieganiu się o dotacjęKupno nagrobkaPo prostu zapytaj personel banku pomagający Ci w tym procesie.

    Jak znaleźć zagubione rachunki bankowe należące do zmarłego

    Zaskakująca liczba osób traci z oczu stare rachunki bankowe, emerytury i inwestycje – w samej Wielkiej Brytanii jest około 15 miliardów funtów nieodebranych aktywów.

    Jeśli podejrzewasz, że ukochana osoba mogła gdzieś schować dodatkowe fundusze, ale nie wiesz gdzie, przewodnik tutaj może pomóc Ci dowiedzieć się, jak odebrać rachunki bankowe zmarłego.

    Potrzebuję pomocy?

    Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy w załatwieniu majątku, dlaczego nie spróbować Beyond? Oferujemy szereg usług w zakresie zarządzania spadkami i majątkiem o stałej opłacie w zależności od okoliczności. Potrzebujesz pomocy w uzyskaniu świadectwa spadkowego? Wypróbuj naszą prostą opcję 695 GBP. Chcesz, aby profesjonalista zajął się wszystkim, co należy zrobić, od początku do końca? Nasza podstawowa usługa zaczyna się od 1350 GBP.

    Aby dowiedzieć się więcej i uzyskać gwarantowaną stałą opłatę w ciągu kilku minut kliknij tutaj lub zadzwoń do nas już dziś pod numer 0800 054 9896 .

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy