Jak wyjść ze złego kredytu samochodowego

Jak wyjść ze złego kredytu samochodowego
16 października 2020

Dokonywanie płatności miesiąc po miesiącu stało się tak trudne, że w końcu przychodzi ci do głowy: „Czy jest jakiś sposób, abym mógł wyjść z tej pożyczki?”

Po pierwsze, czym jest zły kredyt samochodowy? Najprostsza odpowiedź jest taka, że ​​nie możesz sobie na to pozwolić lub w przypadku której płacisz więcej, niż musisz.

Możesz się zastanawiać, czy jest jakiś sposób, aby zatrzymać samochód, ale płacić mniej każdego miesiąca. Odpowiedź brzmi: to zależy. Aby wyjaśnić dokładniej, przyjrzyjmy się krótko Twojej pożyczce.

Płatność za samochód składa się z trzech głównych części:

  • Kapitał : kwota pożyczki, bez odsetek, na zakup samochodu.
  • Odsetki: ile pobiera bank lub pożyczkodawca za pożyczenie pieniędzy.
  • Termin: czas, przez jaki musisz spłacić pożyczkę.

Z tych trzech części odsetki i termin można dostosować w celu zmniejszenia miesięcznej płatności. Aby to zrobić, musisz utworzyć nowy kredyt samochodowy, proces zwany auto refinansowaniem.

CO WARTO MÓJ SAMOCHÓD?

Sprawdź swoją pożyczkę samochodową

Aby sprawdzić, czy refinansowanie zadziała, zacznij od znalezienia umowy sprzedaży lub odcinka płatności. Teraz znajdź naliczaną stopę procentową i okres lub liczbę miesięcy pozostałych do spłaty pożyczki.

Jeśli wolisz, możesz po prostu zadzwonić do swojego banku lub pożyczkodawcy, podać numer swojej pożyczki i poprosić o te informacje. Poinformują Cię również o pozostałym saldzie bieżącej pożyczki, której wkrótce będziesz potrzebować.

Po znalezieniu aktualnej stopy procentowej, którą płacisz, możesz sprawdzić swoją zdolność kredytową, aby zobaczyć, do jakiej stawki możesz się kwalifikować. Aby uzyskać aktualne oprocentowanie, do którego się kwalifikujesz, skontaktuj się z kilkoma pożyczkodawcami w celu uzyskania wyceny. Jeśli możesz uzyskać niższe oprocentowanie, będziesz mógł obniżyć miesięczną opłatę za samochód.

Sprawdź liczby

Aby zobaczyć, ile pieniędzy możesz zaoszczędzić dzięki refinansowaniu, skorzystaj z narzędzia do refinansowania pożyczki samochodowej NerdWallet. Najpierw wprowadź żądany okres pożyczki, który jest taki sam, jak pozostały okres pożyczki. Pamiętaj, że jest to liczba miesięcy, które pozostały Ci na pożyczce, a nie długość pożyczki od początku. Narzędzie do refinansowania oszacuje stopę procentową, jaką możesz uzyskać, i pokaże, o ile ta stopa może obniżyć twoją płatność.

Jeśli chcesz jeszcze bardziej obniżyć swoją spłatę, zobacz, co się stanie, gdy przedłużysz liczbę miesięcy spłaty nowej pożyczki. Najlepiej jednak nie rozdzielać pożyczki na zbyt długi czas, ponieważ wtedy spłacisz większe odsetki. Ponadto, jeśli spłacanie pożyczki trwa zbyt długo, ryzykujesz odwrócenie pożyczki, co oznacza, że ​​jesteś winien za samochód więcej, niż jest wart.

Kiedy nie refinansować

Jeśli twój kredyt nie poprawił się, prawdopodobnie nie kwalifikujesz się do lepszej stopy procentowej. Ponadto, jeśli zbliża się koniec pożyczki, potencjalne oszczędności mogą nie być warte czasu, aby przejść przez ten proces. To prawda, że ​​w razie potrzeby nadal możesz zmienić długość pożyczki. Ale to opcja ostateczna.

Ważne jest również, aby upewnić się, że w obecnej umowie pożyczki nie ma żadnych opłat za przedpłatę. Większość kredytów samochodowych nie ma takich opłat, więc powinieneś być gotowy.

Inne opcje

Istnieją inne sposoby radzenia sobie ze złym kredytem samochodowym, chociaż te opcje mogą nie być tak atrakcyjne jak refinansowanie.

Sprzedaj samochód stronie prywatnej: zareklamuj samochód na sprzedaż i powiedz potencjalnym kupującym, że nadal jest na nim pożyczka. Gdy znajdziesz kupca, zadzwoń do pożyczkodawcy i zapytaj, jak zorganizować przelew. Nowy kupujący spłaci pożyczkę, a wszelkie pozostałe pieniądze trafią do Twojej kieszeni – lub zaliczki na następny samochód.

Sprzedaj samochód firmie CarMax: Szybką drogą wyjścia jest zabranie pojazdu do CarMax. Wyceną Twój samochód i dadzą solidną ofertę zakupu na miejscu bez targowania się. Miejmy nadzieję, że oferta będzie większa niż to, co jesteś winien za samochód. Jeśli zaakceptujesz ofertę, CarMax spłaci pożyczkę i wystawi Ci czek na różnicę.

Pomiń płatności: zadzwoń do pożyczkodawcy i wyjaśnij, że trudno ci związać koniec z końcem. Czasami pożyczkodawca pozwala pominąć jedną lub więcej płatności, aby pomóc Ci uniknąć niespłacenia pożyczki. Zaoszczędź pieniądze z tych nieodebranych płatności i wykorzystaj je do realizacji przyszłych płatności.

Zmniejszenie rozmiaru w salonie: możesz wymienić swój samochód na tańszy używany samochód. Ale uwaga: dealerzy mogą wydawać się działać magią finansową, ale w rzeczywistości zamieniają saldo na dłuższą pożyczkę. Zanim to zrobisz, poznaj wartość swojego obecnego samochodu w zamian oraz wartość samochodu, który chcesz kupić. Przed podpisaniem umowy dokładnie przejrzyj umowę i przeprowadź obliczenia za pomocą kalkulatora kredytu samochodowego, aby upewnić się, że się zgadzają.

Idąc naprzód

Jeśli jesteś gotowy, aby ubiegać się o nową pożyczkę i uważasz, że możesz kwalifikować się do niższej stopy procentowej, czas złożyć wniosek o refinansowanie kredytu samochodowego. Zarezerwuj sobie godzinę na wypełnienie wniosków i kolejną godzinę na przejrzenie wszystkich otrzymanych ofert. Pamiętaj, że zmniejszenie miesięcznej płatności nawet o 25 USD miesięcznie pozwoli Ci zaoszczędzić 300 USD rocznie. Nie tylko to, ale będziesz mieć pewność, że masz najlepszą możliwą ofertę.

Philip Reed jest autorem pracującym w NerdWallet, witrynie poświęconej finansom osobistym. Email: [email chroniony].

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy