Jak wybrać: drewno, metal, płótno lub akryl do zdjęć

Category: Możesz Również
17 lutego 2021

Zrobiłem w swoim życiu tysiące zdjęć. Oprócz codzienności możliwość odwiedzenia ponad 35 krajów dała mi możliwość udokumentowania niesamowitych chwil – pięknej włoskiej architektury, oszałamiających tropikalnych zachodów słońca i portretów mojej rodziny w miejscach, które obecnie zajmują szczególne miejsce w moim sercu. I oczywiście nasz ślub docelowy (oczywiście nie zrobiony przeze mnie), ale mimo to niektórzy z moich ulubionych.

Ale w cyfrowym świecie, w którym żyjemy, uważam wszystkie te zdjęcia za coś oczywistego. Zamiast dumnie prezentować się w całym domu, często są przenoszone na cyfrowy dysk twardy i nigdy więcej ich nie widać. Chcąc to zmienić, pracowałem nad ich uporządkowaniem, edytowaniem i drukowaniem, i zacząłem od naszych zdjęć ślubnych z miejsca docelowego.

Teraz, gdy istnieje tak wiele sposobów drukowania zdjęć, chciałem przejrzeć niektóre z popularnych opcji dla większych, bardziej widocznych wyświetlaczy i dokonać szybkiego porównania odbitek Drewno i płótno, akryl i metal.

Drewno, metal, płótno czy akryl do zdjęć?

Wydruki na płótnie

Trudno się pomylić z wydrukiem na płótnie. Wyglądają wspaniale jako samodzielne produkty, w grupie galerii, podzielone na wiele wydruków na płótnie lub nawet w ramkach. Są to najbardziej znane przedmioty na ścianach i jeden z moich ulubionych sposobów wyświetlania fotografii, ponieważ faktura przypomina mi malowane dzieła sztuki.

Wydruki na płótnie są lekkie, niedrogie, a zdjęcie można owinąć tak, aby było kontynuowane na krawędziach – bardzo ładny, nowoczesny wygląd!

Wydruki na drewnieJeśli nie chcesz mieć osobnej, nieporęcznej ramki, ale nadal chcesz, aby czysty czarny kontur sprawił, że zdjęcie się wyróżnia, dobrym rozwiązaniem byłoby drukowanie na drewnianym panelu ściennym. Dzięki błyszczącej powłoce odpornej na promieniowanie UV i zadrapania są to solidne dzieła sztuki, które zwykle są dostarczane jako jeden ciągły element – gotowe do zawieszenia.

Z czterech stylów, które dzisiaj omawiam, ten wydaje mi się najbardziej podobny do szklistego odbitki fotograficznej.

Wskazówka: staraj się unikać umieszczania bezpośrednio naprzeciw okna lub silnego źródła światła, ponieważ łatwo odbijają one odblaski.

Wydruki metaloweWydruki na ścianach z metalu zamieniają obrazy w żywe dzieła sztuki o ultra-wysokiej rozdzielczości kolorów, intensywnej czerni i wspaniałym wyciszonym, ale żywym wykończeniu. Najlepsze zdjęcia do odbitek metalowych to te o wysokim kontraście. Pomyśl o tropikalnych zachodach słońca w ognistych kolorach lub tak jak wybrałem, czarno-białym obrazie.

Jedną z rzeczy, które ludzie uwielbiają w metalowych wydrukach, jest sposób ich mocowania, który tworzy niesamowity efekt unoszenia się!

Wydruki na metalu wymagają odrobiny ostrożności. Będziesz chciał trzymać je w domu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego i obchodzić się z nimi ostrożnie, aby uniknąć zarysowania. Do czyszczenia użyj środka do czyszczenia szkła i szmatki.

Pro: metalowe wydruki nie żółkną z czasem!

Obrazy akryloweObrazy akrylowe to piękny i nowoczesny sposób na wyeksponowanie zdjęć. Obrazy akrylowe zawsze zachwycają ludzi ze względu na żywiołowość, kolor i głębię, jaką nadają obrazowi. Wynika to w dużej mierze z grubego, błyszczącego akrylu, który znajduje się na zdjęciu.

Chociaż możesz wydrukować prawie każdy obraz na akrylu (czarno-biały, kolorowy, monochromatyczny, o wysokim kontraście, żywe, portrety, krajobrazy itp.), Naprawdę uwydatnia zdjęcia, które już mają żywe i kontrastowe elementy.

Pro: wydruki akrylowe są nietłukące i bardzo łatwe do czyszczenia.

Wyświetlanie grafiki ściennejTworząc ściany galerii w swoim domu, należy pomyśleć o mieszaniu mediów. Na przykład ściana ze zdjęciami na płótnie nie porusza się tak samo, jak w przypadku mieszania odbitek na płótnie i metalu.

Podobnie, widz może być przytłoczony ścianą, na której znajdują się tylko wydruki akrylowe i metalowe, ponieważ oba zapewniają żywiołowość i kontrast.

Obrazy na drewnie świetnie wyglądają w połączeniu z wydrukami na płótnie lub dużymi fotografiami w drewnianej ramce. Dodatkowo możesz łączyć nagie wydruki na płótnie z oprawionym płótnem, aby dodać wymiar swojej ścianie.

Zamień swoje zdjęcia w prezentyZdjęcia są najlepszym prezentem, ale pomiń nudne 8×10. Zamiast tego daj miłośnikowi kawy w swoim życiu niestandardowy kubek podróżny ze zdjęciem lub podkładkę pod mysz ze zdjęciami, które są idealne dla kogoś, kto pracuje przy biurku przez cały dzień.

Moja mama jest notorycznie zimna przez cały czas . Więc bardzo by jej się spodobał koc polarowy Sherpa ze zdjęciem, a ja jeszcze nie spotkałam dziadka, który nie pokochałby poduszek ze zdjęciem .

Organizowanie i edytowanie zdjęć to prosta część. Wydrukowanie ich jest trochę trudniejsze ze względu na mój napięty harmonogram podróży. Na szczęście CVS pomaga mi „robić zdjęcia po swojemu, ułatwiając drukowanie moich zdjęć.

Niezależnie od tego, czy chodzi o tworzenie niestandardowych grafik ściennych na CVS.com i wysyłanie ich bezpośrednio do domu, czy też w przypadku prezentów fotograficznych, mogę je wysłać bezpośrednio do domów mojej rodziny i znajomych.


Jestem dumny, że mogę współpracować z CVS Pharmacy w ramach kampanii „How Do You Photo. Jestem sponsorowany przez CVS Pharmacy w związku z moimi postami i działaniami, ale wszystkie wyrażone opinie są moimi własnymi, a wszystkie oświadczenia dotyczące produktów lub udostępnione szczegóły programu powinny zostać zweryfikowane na stronie CVS.com lub u odpowiednich producentów.

JeanaRzadko uchwycona bez aparatu, Jeana jest podróżniczką pełną przygód z pasją do ludzi, kultur i jedzenia, która w ciągu 6 lat doprowadziła ją do 43 krajów. Kiedy nie wykorzystuje swoich mocy dla dobra społecznego, lubi fotografować, gotować i budować klocki LEGO ze swoim synem. Czasami możesz również znaleźć jej szydełkowane słodkie rzeczy do ukrycia w szufladzie bielizny męża.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy