Jak usunąć spóźnione opłaty Kohla z raportu kredytowego

Category: Biur Informacji
17 lutego 2021

Prawdopodobnie zarejestrowałeś się w celu uzyskania karty Kohl wiele lat temu, aby uzyskać zniżkę podczas zakupów. Te karty są łatwe do zarejestrowania, ale ponieważ nie używasz ich zbyt często, jeszcze łatwiej o nich zapomnieć.

Ale jeśli przegapiłeś płatności na karcie Kohla, zostaną one zgłoszone do trzech głównych biur kredytowych i mogą spowodować duży spadek zdolności kredytowej. Na szczęście istnieje możliwość usunięcia opłat Kohla z Twojego raportu kredytowego.

Jak spóźniona płatność Kohla wpływa na moją zdolność kredytową?

Jeśli płatność Kohla jest opóźniona o więcej niż 30 dni, wierzyciel może zgłosić to do biur informacji kredytowej. Płatność zostanie wyświetlona na podstawie tego, jak późno jest lub czy została już pobrana.

Według Equifax nawet jedna nieodebrana płatność może spowodować spadek zdolności kredytowej. Wszelkie obraźliwe znaki w raporcie kredytowym pozostaną tam do siedmiu lat.

Stopień, w jakim opłata za opóźnienie wpływa na Twoją zdolność kredytową, zależy od kilku czynników. Oto krótki przegląd tego, jak agencje sporządzające sprawozdania kredytowe oceniają opóźnienia w płatnościach:

 • Jak niedawno miało miejsce opóźnione obciążenie
 • Ile dni jest opóźnione w naliczeniu opłatyWielkość płatnościCzy zdarzało Ci się spóźniać rachunkiTwoja historia płatności stanowi 35% Twojej zdolności kredytowej, więc nieodebrane płatności mają duże znaczenie. Według danych FICO jedna płatność spóźniona o 30 dni może spowodować spadek wyniku o 60 do 110 punktów.

  Jak mogę usunąć spóźnione płatności Kohla z mojego raportu kredytowego?

  Opóźnienia w płatnościach mogą utrudniać wynik FICO i wpływać na Twoje decyzje kredytowe w nadchodzących latach. Na szczęście możliwe jest usunięcie tych opłat, wykonując następujące czynności.

  1. Przejrzyj swój raport kredytowySama znajomość zdolności kredytowej nie rzuci zbyt wiele światła na to, jak możesz poprawić swój wynik. Dobrym pomysłem jest również regularne przeglądanie raportu kredytowego z trzech głównych biur kredytowych:

  • Equifax
  • ExperianTransUnionPrzejrzenie raportu kredytowego pomoże Ci sprawdzić, czy coś jest nie tak. I chcesz przejrzeć wszystkie trzy, ponieważ każde biuro robi rzeczy trochę inaczej.

   Przeglądając trzy raporty, poszukaj ewentualnych opóźnień związanych z kontem karty obciążeniowej MyKohl. Dzięki temu dowiesz się, kiedy opłaty zostały zgłoszone do biur informacji kredytowej i ile dni są zaległe.

   Jeśli w raporcie kredytowym znajdują się niedokładne opóźnienia w płatnościach, możesz skontaktować się z biurem informacji kredytowej, aby je usunąć. Ale jeśli opłaty są prawidłowe, biuro informacji kredytowej prawdopodobnie nie usunie ich za Ciebie. Więc następnym krokiem jest bezpośredni kontakt z Kohl’s.

   2. Wyślij Kohlowi list dobrej woliJeśli masz historię płacenia rachunków na czas i była to tylko jednorazowa wpadka, Kohl’s może być skłonny usunąć opłaty, jeśli wyślesz im list z dobrą wolą. Nie jest to niemożliwe, jeśli masz historię spóźnionych płatności, ale będzie to trudniejsze.

   List dobrej woli to prośba do pożyczkodawcy lub wierzyciela o usunięcie nieodebranej płatności z raportu kredytowego. Kohl’s nie ma obowiązku spełnienia Twojej prośby. Jeśli się na to zgodzą, jest to znane jako korekta wartości firmy.

   Aby zwiększyć swoje szanse, powinieneś wyjaśnić, dlaczego przegapiłeś płatność i załączyć odpowiednie dokumenty. Na przykład pomoże to Twojej sprawie, jeśli już spłaciłeś opłaty.

   Lub jeśli przegapiłeś płatność z powodu jakiejś nagłej sytuacji, powinieneś dołączyć dokumentację tego. Oto przykładowy list dobrej woli, którego możesz użyć, aby rozpocząć.

   Ponieważ prosisz ich o przysługę, nigdy nie powinieneś być niegrzeczny ani przyjmować negatywnego tonu w stosunku do Kohla. I pamiętaj, aby skontaktować się telefonicznie lub e-mailem w ciągu 30 dni od wysłania listu. Zawsze istnieje ryzyko, że Twój list zostanie przeoczony lub wysłany do niewłaściwej osoby.

   3. Poproś o płatność za usunięcieJeśli spóźnione płatności zostały przesłane do agencji windykacyjnej, możesz również spróbować wysłać wierzycielowi list z poleceniem zapłaty za usunięcie. To jest pismo z prośbą o usunięcie opłat z raportu kredytowego w zamian za pełną spłatę konta.

   Jest to spór na temat listów płatnych za usunięcie i tego, czy są one najlepszą strategią poprawy Twojego kredytu. Wysłanie listu z zapłatą za usunięcie niekoniecznie zadziała, ale jeśli podejmiesz się tego we właściwy sposób, próba nie zaszkodzi.

   Jeśli wierzyciel zgadza się z Twoją prośbą, upewnij się, że otrzymałeś tę umowę na piśmie i zachowaj ją w swoich aktach. A kiedy już zgodzą się na układ, upewnij się, że spłacisz w całości swój dług.

   4. Pracuj z profesjonalistąNegocjacje z pożyczkodawcami w celu usunięcia opłat Kohla mogą być czasochłonne i frustrujące. Ostatecznie Twój wierzyciel może nie zgodzić się na usunięcie opłat.

   Więc jeśli znajdziesz się w ślepej uliczce, możesz spróbować współpracy z profesjonalną firmą zajmującą się naprawami kredytów, aby poprawić swoją zdolność kredytową. Upewnij się, że wybierasz renomowaną firmę z doświadczeniem, które pomoże Ci rozwiązać te problemy.

   Jak mogę zrezygnować z zaległych opłat?

   Kohl’s pobiera opłaty za opóźnienie w wysokości do 38 USD za każdą nieodebraną płatność. Jeśli przegapiłeś kilka płatności, może to szybko się sumować.

   Twoim głównym priorytetem powinno być zajęcie się wszelkimi uszkodzeniami w raporcie kredytowym, ale kiedy to zrobisz, próba zniesienia opłat za opóźnienie nie zaszkodzi. Możesz skontaktować się z Kohl’s i poprosić o cofnięcie opłat za opóźnienie.

   Jeśli jesteś klientem długoterminowym i masz historię dokonywania płatności na czas, mogą chcieć usunąć jedną lub dwie opłaty za opóźnienia.

   Idąc dalej, warto rozważyć automatyczne płatności lub całkowite spłacenie karty, aby nie napotkać ponownie takiej sytuacji.

   Podsumowanie

   Twoja historia płatności jest jednym z najważniejszych czynników branych pod uwagę w wyniku FICO. Więc jeśli przypadkowo naliczyłeś spóźnione opłaty na swojej karcie Kohl, może to mieć poważny wpływ na Twoją zdolność kredytową.

   Na szczęście możliwa jest współpraca z pożyczkodawcą i usunięcie tych opłat. Pamiętaj jednak, że usunięcie obraźliwych opłat z raportu kredytowego to dopiero połowa sukcesu.

   Idąc dalej, pamiętaj o terminowym regulowaniu rachunków i stosowaniu dobrych nawyków finansowych. To najlepszy sposób na zbudowanie silnego kredytu na lata.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy