Jak sprawdzić, czy Twoje nazwisko jest przedmiotem przeglądu zadłużenia

Jak sprawdzić, czy Twoje nazwisko jest przedmiotem przeglądu zadłużenia
Category: Biur Informacji
16 października 2020

Wiele osób popadło w nieściągalne długi, co skłoniło National Credit Act (NCA) do wprowadzenia procesu przeglądu zdolności kredytowej, aby pomóc nadmiernie zadłużonym mieszkańcom RPA uwolnić się od zobowiązań. Jednak ma ona zastosowanie tylko do tych konsumentów, którzy są zarejestrowani u doradcy ds. Zadłużenia akredytowanego przez National Credit Regulator (NCR), tak jak w przypadku ratowania długu, którzy są poddawani przeglądowi długu NCR. Przeczytaj więcej o tym, jak sprawdzić, czy Twoje nazwisko jest przedmiotem przeglądu zadłużenia.

Zdjęcie: pixabay.com

Źródło: UGC

Jeśli chcesz uzyskać dostęp do kredytu od akredytowanych firm, będą one musiały wygenerować raport biura informacji kredytowej. To najlepszy sposób, jak sprawdzić, czy Twoje nazwisko jest przedmiotem przeglądu zadłużenia, ponieważ raport zawiera informacje o historii pożyczek. Obejmują one niezbędne informacje o tym, gdzie obecnie mieszkasz oraz o innych posiadanych kontach.

Raport wskazuje również, jak zarządzałeś tymi kredytami. Jeżeli nie dokonałeś wpłat z innych rachunków, wskaże to, co może ograniczyć Twoje szanse na otrzymanie kredytu. Kredytodawca wykorzysta również te informacje, aby określić kwalifikujący się kredyt, stopę procentową i okres spłaty na podstawie tego, jak ryzykowny wyglądasz.

Jak oczyścić swoje nazwisko z przeglądu zadłużenia

Zdjęcie: pixabay.com

Źródło: UGC

Jeśli firma wyda kredyt komuś, kto nie jest w stanie go spłacić, określa się to jako „nierozważny kredyt”. Takie firmy mogą znaleźć się w wielkim niebezpieczeństwie, ponieważ grozi im kara grzywny, a także utrata zwrotu pieniędzy. Jeśli zdarzy ci się ubiegać o kredyt, a wierzyciele stwierdzą, że nie stać cię na comiesięczne raty, odmówiono ci pożyczki niezależnie od tego, co mówi twój raport.

Jeśli dłużnik ma problemy ze spłatami i nie może sobie pozwolić na spłatę każdemu, kogo jest winien co miesiąc, kwalifikuje się do przeglądu. Wiąże się to z wypełnieniem formularza zgłoszeniowego, a następnie omówieniem problemu z doradcą ds. Zadłużenia. W zamian doradca ds. Zadłużenia przechwyci szczegóły i udostępni je NCR, który w zamian napisze do biur w całym kraju, informując, że konsument jest poddawany przeglądowi.

Jak usunąć się ze statusu przeglądu długu

Zdjęcie: pixabay.com

Źródło: UGC

Jak mogę zostać usunięty z przeglądu długu? Natychmiast spłacisz zaległości, doradca ds. Zadłużenia zaktualizuje wykazy na stronie internetowej NCR i wskaże, że konsument nie jest już przedmiotem przeglądu.

Jeśli zdarzy się, że złożysz wniosek o pożyczkę w momencie, gdy przejdziesz przez proces przeglądu, nie należy odrzucać wniosku, ponieważ byłeś w trakcie przeglądu długu. Jeśli wniosek zostanie odrzucony, możesz wygenerować kopię raportu kredytowego i przeprowadzić kontrolę biura informacji kredytowej, aby upewnić się, czy biura usunęły z Twojego profilu flagę „w trakcie przeglądu zadłużenia”.

Zgodnie z wytycznymi NCR (National Credit Regulator), nie usuniesz swojego nazwiska z akt, jeśli masz zaległe orzeczenie sądowe. Jednak w momencie, gdy uregulujesz swoje długi i będziesz na bieżąco ze spłatami obligacji; automatycznie kwalifikujesz się do otrzymania zaświadczenia o zezwoleniu.

Możesz się zastanawiać, „ile czasu zajmie oczyszczenie biura informacji kredytowej?”. Cóż, proces ten powinien zostać zakończony w ciągu 21 dni roboczych, a później otrzymasz zaświadczenie o przeglądzie długu.

Czy możesz dwukrotnie przejść do przeglądu zadłużenia? Odpowiedź brzmi: tak i nic dziwnego, że biorąc kolejną pożyczkę, musisz być chętny.

Jeśli chodzi o to, jak usunąć status przeglądu długu, potrzebujesz od swojego doradcy zaświadczenia rozliczeniowego i przedstawić je w biurze informacji kredytowej.

Możesz zapytać „jak długo weryfikacja długu pozostaje na Twoim nazwisku?”. Zwykle zajmuje to pięć lat, ponieważ historia pożyczek wskazuje historię niespłacenia i historię płatności.

Jak sprawdzić raport kredytowy

Zdjęcie: pixabay.com

Źródło: UGC

Możesz otrzymać raport kredytowy w akredytowanych biurach kredytowych, takich jak TransUnion, Experian, itp. Ta usługa jest bezpłatna i może być wykonywana każdego roku. Jeśli nie zostałeś usunięty pod flagą przeglądu długu, zostanie to wskazane na początku Twojego raportu. Jeśli się z tym spotkasz, zadzwoń do dowolnego centrum rozstrzygania sporów biura informacji kredytowej w celu złożenia reklamacji, aby mogli naprawić błąd.

Czy mogę otrzymać kredyt po przejrzeniu długu? Nie jesteś uprawniony do żadnej dodatkowej pożyczki, dopóki nie uregulujesz wszystkich zaległości w spłacie i nie uzyskasz certyfikatu rozliczeniowego.

Wskazane jest, aby po zakończeniu regulowania zaległości przez konsumenta, natychmiast po rozpatrzeniu sprawy otrzymał raport. To pokaże, czy status przeglądu długu został usunięty z Twojego profilu. Zdarzały się przypadki, w których nawet po uregulowaniu długów dana osoba jest nadal uważana za poddaną przeglądowi.

Może to powodować kilka powodów:

  • Witryna NCR może mieć problemy;
  • Biuro może nie mieć zaktualizowanego statusu;
  • Może to być komputer, który zawiódł, lub po prostu ludzki błąd.

Niezależnie od przypadku konsument powinien załatwić sprawę z doradcą.

Dzięki powyższej wiedzy na temat tego, jak sprawdzić, czy Twoje nazwisko jest poddawane przeglądowi zadłużenia, możesz teraz prowadzić czysty rejestr swoich kredytów. Najbardziej odpowiednim podejściem do zakwalifikowania się na wysokie pożyczki jest prowadzenie czystej dokumentacji poprzednich kredytów. Niemniej jednak, jeśli okaże się, że masz problemy ze swoim raportem, najlepiej jest rozwiązać ten problem wcześniej w National Credit Act (NCA). Im dłużej pozostajesz z zaległymi spłatami, tym gorzej wpływa to na Twój wynik, utrudniając dostęp do pożyczki w przyszłości.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy