Jak sobie pozwolić na dom za milion dolarów – we właściwy sposób

Category: Zakupu Domu
17 lutego 2021

29 sierpnia 2019 r

Czy stać cię na dom za milion dolarów? Jeśli nigdy nie przestałeś patrzeć na liczby, możesz nie zdawać sobie sprawy, że ten sen jest w twoim zasięgu. Przyjrzyjmy się, co wiąże się z transakcją domową za milion dolarów, aby dać ci pomysł, jak osiągnąć ten nie tak niemożliwy cel.

Zaktualizowano 29 sierpnia 2019 r

Kupno domu za milion dolarów brzmi efektownie i daleko poza zasięgiem przeciętnego człowieka. Jednak na niektórych rynkach (np. W Kalifornii) rozsądny dom z trzema sypialniami może kosztować ponad milion dolarów.

Chcesz mieszkać w miejscu z dobrą pracą, dobrymi szkołami i niskim wskaźnikiem przestępczości? W takim razie możesz dowiedzieć się, jak pozwolić sobie na dom za milion dolarów, w zależności od tego, gdzie mieszkasz.

Z pomocą kompetentnego, luksusowego agenta nieruchomości może to nie być takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Aby rozpocząć, możemy połączyć Cię z lokalnym pośrednikiem w handlu nieruchomościami, który zajmuje się luksusowymi nieruchomościami.

Nadal chcesz dowiedzieć się więcej o tym, co trzeba zrobić, aby kupić dom za milion dolarów? Sprawdź poniżej, co musisz wiedzieć.

Jak możesz sobie pozwolić na dom za milion dolarów?

Najłatwiejszym sposobem na zakup domu za milion dolarów jest wizyta w banku mamy i taty. Następnie możesz wynająć kilka pokoi w swojej wygodnej rezydencji i dokonywać tych ogromnych płatności co miesiąc, mając trochę miejsca na oddech.

Ale co, jeśli to nie jest dla ciebie opcja (jak nie jest dla większości)?

Wtedy będziesz potrzebować stałej pracy (lub innego renomowanego źródła dochodu), solidnej etyki oszczędzania, dobrej zdolności kredytowej i silnych aktywów finansowych.

Ile musisz zarobić, aby zakwalifikować się do domu za milion dolarów?Musisz zarabiać około 220 000 dolarów rocznie, aby kwalifikować się na dom za milion dolarów. Zakłada się, że masz mocny portfel finansowy, czyli oszczędności w banku, kilka lub brak długów itp.

Spodziewaj się miesięcznej spłaty kredytu hipotecznego w wysokości około 5000 USD. Ta płatność obejmuje więcej niż tylko kapitał i odsetki od pożyczki, ponieważ istnieją inne miesięczne wydatki, które musisz wziąć pod uwagę.

Poniżej wszystko wyjaśnimy.

Jak wygląda pożyczka w domu za milion dolarów?

Prosząc o tak dużo pieniędzy, nie możesz wziąć zwykłej pożyczki. Próg jest różny, ale w wielu obszarach maksymalna kwota pożyczki wynosi 484,850 USD według BankRate z 2019 r. W niektórych obszarach, w których średnia cena domu jest wysoka, limit wzrasta do 726 525 USD.

Powyżej tej kwoty musisz zaciągnąć dużą pożyczkę z bardziej rygorystycznymi wymogami dotyczącymi pożyczki. Przygotuj się z czystą historią kredytową i wysokim wynikiem. Podczas gdy pożyczkodawcy zaakceptują 620 lub więcej za zwykłe pożyczki, będziesz potrzebować 740 lub więcej, aby uzyskać dużą pożyczkę. Czasami możesz znaleźć pożyczkodawcę, który jest skłonny zaakceptować coś tak niskiego jak 660, ale jest to rzadkie.

Większość pożyczkodawców będzie również wymagać okazania rezerw awaryjnych. Zazwyczaj będą chcieli zobaczyć wystarczająco płynne aktywa, aby spłacić hipotekę przez 6 miesięcy. Mogą to być pieniądze w postaci oszczędności lub inny rodzaj płynnej inwestycji.

Zakwalifikuj się wstępnie do kredytu hipotecznego w kilka sekund!Możesz uzyskać wstępną kwalifikację w kilka sekund, bezpośrednio z telefonu. To takie proste, bez wpływu na Twoją zdolność kredytową.

Kliknij poniżej, aby dowiedzieć się więcej, lub skontaktuj się ze specjalistą ds. Pożyczek już dziś, aby sprawdzić, na ile domu możesz sobie pozwolić.

Ile zaliczki potrzebujesz?Pożyczkodawcy są zwykle bardziej restrykcyjni co do 20% zaliczki w przypadku dużych pożyczek. Jeśli uda Ci się osiągnąć ten próg, będziesz mieć najlepszy wybór pożyczkodawców. Jednak wielu pożyczkobiorców z głównego nurtu będzie pracować z zaliczkami w wysokości zaledwie 10%.

Zapytaj wystarczająco dużo, a może nawet znajdziesz kilku pożyczkodawców, którzy zaakceptują mniej. Oczywiście pamiętaj, że jeśli Twój zadatek jest niższy niż 20%, Twoja pożyczka może podlegać prywatnemu ubezpieczeniu hipotecznemu, co jest dodatkowym kosztem. PMI może podnieść koszt kredytu o 0,5% do 1% wartości twojego domu. W przypadku domu wartego milion dolarów oznacza to dodatkowe 5 000-10 000 dolarów każdego roku.

Jak wygląda spłata kredytu hipotecznego za milion dolarów domu?Najlepsze stałe oprocentowanie kredytu hipotecznego na 30 lat wynosi obecnie około 3,6% (stan na sierpień 2019). W naszym przykładzie wykorzystajmy 4%, aby zostawić trochę miejsca tym, którzy nie kwalifikują się do najlepszej stawki. Poza tym zawsze dobrze jest zostawić miejsce na kalkulacje finansowe.

Zakładając, że możesz wpłacić 20% zaliczki, pożyczysz 800 000 $. Sam kapitał i odsetki będą kosztować 3819 USD miesięcznie. Rzeczywiste koszty miesięczne będą znacznie wyższe po dodaniu podatków, ubezpieczenia i innych kosztów miesięcznych.

Jakie są konsekwencje podatkowe zakupu domu za milion dolarów?

Być może wiesz, że od podatków możesz odliczyć odsetki od kredytu hipotecznego. Jednak jest ograniczona do 750 000 dolarów dla osób, które są małżeństwem składającym wniosek wspólnie. Jeśli jesteś osobą samotną lub składasz osobne dokumenty, limit spada do zaledwie 375 000 $. Oznacza to, że możesz odliczyć podatek od pierwszych 375 000 USD lub 750 000 USD, a reszta nie oferuje żadnych ulg podatkowych.

Wyszczególniając odliczenia, możesz ubiegać się o podatki od nieruchomości, podatki stanowe i lokalne od podatków federalnych. Jednak łączna kwota wszystkich trzech jest ograniczona do 10 000 USD dla podatników będących w związku małżeńskim składających wnioski łącznie. Pojedynczy podatnicy dostają marne 5000 dolarów. Mając dom za milion dolarów, bardzo łatwo jest przekroczyć te limity.

Jakie inne koszty wiąże się z zakupem domu za milion dolarów?

Jak już wspominaliśmy, kwota główna i odsetki od pożyczki to nie jedyne, co musisz spłacać każdego miesiąca. Będziesz również odpowiedzialny za podatki od nieruchomości, ubezpieczenie domu i ewentualnie opłaty stowarzyszeniowe właściciela domu.

Stawki podatku od nieruchomości różnią się znacznie w zależności od lokalizacji. Samorządy włączają się do akcji, więc nie ma nawet ustalonego procentu dla każdego stanu. W 2019 roku najdroższa stawka podatku od nieruchomości w wysokości 2,25% występuje w New Jersey. Porównaj to z medianą stawki podatkowej wynoszącej zaledwie 0,18% w Luizjanie. Nawet 1% z domu wartego milion dolarów przekłada się na 10 000 dolarów rocznie – więc bądź przygotowany.

Stawki ubezpieczenia domów to kolejny koszt, który będzie się znacznie różnić w zależności od lokalizacji. Na przykład podatna na huragany Floryda odnotowuje znacznie wyższy średni wskaźnik niż, powiedzmy, Vermont. Niezależnie od tego, spodziewaj się, że zapłacisz wyższą stawkę ze względu na wartość domu, być może między 3500 a 4500 USD rocznie.

Wreszcie, w zależności od społeczności, może być konieczne uiszczenie opłat stowarzyszeniowych właściciela domu. Chociaż opłaty HOA są zwykle związane z mieszkaniami, wiele dzielnic ma również HOA. Organizacje te mogą zapewnić i utrzymywać dostęp do pobliskiego parku lub basenu / jeziora, a także terenów sportowych, takich jak boisko do koszykówki lub kort tenisowy lub place zabaw dla dzieci.

W społeczności domów za milion dolarów możesz założyć się, że udogodnienia będą przyjemne, co oznacza, że ​​twoje opłaty mogą być wysokie. Nie ma sposobu, aby dobrze oszacować, ponieważ opłaty za HOA mogą wynosić zero do nawet kilkuset dolarów. Po prostu nie zapomnij zapytać, czy dom, który rozważasz, jest objęty HOA i ile będzie kosztować (lub może kosztować w przyszłości).

Kalkulator zakupów domu

Więc na ile domu możesz sobie pozwolić? Trudno powiedzieć, ponieważ liczby będą się różnić w zależności od sytuacji. Twój portfel finansowy (wskaźnik zadłużenia do dochodów, ocena kredytowa, aktywa itp.) Jest unikalny dla Ciebie. Ponadto różne obszary wiążą się z różnymi kosztami życia i kosztów mieszkaniowych, jak już wspomnieliśmy.

Podajmy jednak kilka liczb. Te liczby zakładają 20% zaliczki. Jeśli nie zaoszczędziłeś jeszcze na to wystarczająco dużo, twoje osobiste numery będą trochę niższe.

Ile mogę wydać na dom, jeśli zarobię 60 000?Przy 60 000 $ rocznie powinieneś skupić się na domach poniżej 300 000 $. Potraktuj 275 000 $ jako swoje maksimum, ale postaraj się o coś tańszego, aby dać sobie spokój.

Ile mogę wydać na dom, jeśli zarobię 100 tys.Przy przychodach wynoszących 100 000 USD rocznie możesz pozwolić sobie na wydanie około 550 000 USD na dom, w zależności od regionu.

Ile mogę wydać na dom, jeśli zarobię 250 tys.Za 250 000 dolarów rocznie możesz z łatwością pozwolić sobie na ten milion dolarów dom, o którym marzysz. W rzeczywistości możesz potencjalnie wydać do 1,18 miliona dolarów, jeśli nie masz innych znaczących długów.

Jaki jest najlepszy sposób na zakup domu za milion dolarów?

Skorzystaj z pomocy kompetentnego agenta nieruchomości luksusowych. Podczas gdy każda transakcja kupna domu oznacza dużo pieniędzy, dom za milion dolarów to coś, na co niewielu może sobie pozwolić.

Nie próbuj samodzielnie obsługiwać transakcji. Błąd lub przeoczenie z Twojej strony może Cię kosztować tysiące dolarów. Jako kupujący i tak nie płacisz prowizji agentowi nieruchomości. Nie masz nic do stracenia, zatrudniając jednego i wszystko do zyskania.

Clever Real Estate to sieć agentów polecających ze zniżkami, która łączy naszych klientów z 5% najlepszych agentów w całym kraju. Nasz agent partnerski oferujący pełen zakres usług oferuje zdyskontowaną prowizję w wysokości zaledwie 1% od domów powyżej 350 000 USD, więc jeśli sprzedajesz dom za milion dolarów, zapłacisz tylko 10 000 USD kosztów aukcji.

Kupując Twój wymarzony dom za milion dolarów, nasi agenci partnerscy z przyjemnością oferują sprytnym klientom do 1% rabatu na zakup domu przy transakcjach powyżej 500 000 USD. W przypadku domu o wartości 1 miliona dolarów oznacza to, że w momencie zamknięcia otrzymasz zwrot do 10 000 USD!

Nie wahaj się i skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o tym ekscytującym sposobie zakupu domu za milion dolarów i zaoszczędzenia pieniędzy.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące domów za milion dolarów

Jak mogę zainwestować milion dolarów w nieruchomości?

Nieruchomości na wynajem to doskonałe miejsce do lokowania pieniędzy. Za milion dolarów można kupić wiele jednostek / nieruchomości i je wynająć. W zależności od rynku i dokonanych wyborów możesz uzyskać zdrowy zwrot.

A co, jeśli nie chcesz zajmować się byciem właścicielem? Masz kilka opcji.

Po pierwsze, możesz kupić nieruchomości i wynająć firmę zarządzającą nieruchomościami. Zajmą się znalezieniem nowych lokatorów, przyjmowaniem płatności i nie tylko.

Aby uzyskać całkowicie bezobsługowe podejście, możesz zainwestować w fundusz inwestycyjny w nieruchomości (REIT). To krok wstecz – inwestujesz w firmę, która kupuje i obsługuje nieruchomości na wynajem.

Wreszcie możesz przyjąć podejście do finansowania społecznościowego. Platformy internetowe, takie jak Fundrise, pozwalają inwestować pieniądze w przedsiębiorstwa z branży nieruchomości bez większego kłopotu niż przekazywanie pieniędzy.

Ponieważ Twoje pieniądze są łączone z pieniędzmi innych inwestorów, możesz zainwestować już za 500 USD. Twój zwrot będzie mniejszy, ale od 2014 r. Wartość Fundrise wynosi średnio od 9% do 12%. To nie jest zbyt kiepskie, jak na całkowicie oderwane podejście do inwestowania w nieruchomości.

Ile kosztuje wynajęcie domu za milion dolarów?Z reguły właściciele pobierają miesięczny czynsz w wysokości od 0,8% do 1,1% wartości domu. Domy o wyższej wartości zazwyczaj opiewają na niższy procent, ponieważ wysokie miesięczne koszty odstraszyłyby zbyt wielu najemców.

Mimo to 0,8% z domu za milion dolarów to solidne 8000 dolarów miesięcznie. Oczywiście cena będzie się różnić w zależności od lokalnego rynku, podatków i kosztu ubezpieczenia.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy