Jak refinansować kredyt samochodowy

17 lutego 2021

Przeczytaj poniżej, aby uzyskać bardziej szczegółowe instrukcje, jak uzyskać refinansowanie kredytu samochodowego.

Niezależnie od tego, czy czujesz szczyptę w dochodzie gospodarstwa domowego, czy po prostu nie chcesz płacić więcej niż musisz za kredyt samochodowy, refinansowanie kredytu samochodowego może być świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy. Wnioski o refinansowanie są krótsze i łatwiejsze niż wnioski pożyczkowe, które wypełniałeś pierwotnie, ale nadal zajmują trochę czasu i organizacji.

Poznaj swój cel

Rozważając refinansowanie kredytu samochodowego, ważne jest, aby zrozumieć swoje oczekiwania dotyczące refinansowania. Zwykle ludzie refinansują kredyty samochodowe na:

 • Zmniejsz oprocentowanie kredytu samochodowego, co na dłuższą metę pozwoli zaoszczędzić pieniądze.

  LUB
 • Obniżenie kosztów miesięcznych spłat poprzez przedłużenie kredytu i utrzymanie aktualnych stawek.Druga opcjamoże kosztować Cię więcejprzez cały okres trwania pożyczki, alemoże być bardzo pomocna na krótką metęjeśli musisz wprowadzić korekty w budżecie ze względu na zmiany w dochodach.

  Kalkulatory refinansowania

  Przed złożeniem wniosku o refinansowanie kredytu samochodowego rozważ skorzystanie z jednego z różnychkalkulatorów refinansowania dostępnych online. Dzięki temu dowiesz się, o ile niższe oprocentowanie może zaoszczędzić co miesiąc. Nie zawsze opłaca się refinansować, więc ważne jest, abyś wiedział, jaką nową stopę procentową chciałbyś uzyskać, aby przejść do nowej firmy finansowej.

  Zbierz swoje informacje

  W ramach wniosku o refinansowanie kredytu samochodowego pożyczkodawca będzie potrzebował od Ciebie kilku kluczowych informacji.

  Twoja aktualna pożyczka na autoPrzygotuj się na podanie następujących informacji w swoim wniosku o auto refinansowanie:

  • Bieżącastopa procentowa.
  • Ile nadal jesteś winienza pierwotny kredyt samochodowy.Ile jeszcze miesięcyupływa w okresie trwania kredytu samochodowego.Twój samochódBędziesz także musiał podać pewne informacje o swoim samochodzie, takie jak:

   • Marka i model.
   • Aktualnawartość.Odczyt licznika kilometrów.Po zebraniu tych informacji następnym krokiem jestznalezienie pożyczkodawcy.

    Znajdź kredytodawców refinansujących auto

    Kilka instytucji finansowych, w tym następujące, będzie refinansować kredyty samochodowe:

    • Banki, w tymfirmy ubezpieczenioweposiadające oddziały banków.
    • Spółdzielcze kasy pożyczkowe.Niektóresalony samochodowe.Mając do wyboru kilku pożyczkodawców, Twoja firma może mieć dużą konkurencję.

     Firmy, które znaszZacznij od firm, które już znasz, którym ufasz iz którymi masz relacje. Może to być Twój bank, firma obsługująca Twoją kartę kredytową, a nawet firma ubezpieczeniowa.

     Ponieważ jesteś istniejącym klientem, a oni znają Twoją historię kredytową i płatniczą, istnieje duża szansa, że ​​uda Ci się uzyskać z nimi dobrą ofertę.

     Firmy o ugruntowanej pozycjiJeśli nie możesz uzyskać refinansowania kredytu samochodowego od pożyczkodawcy, którego już znasz, rozważ innych znanych pożyczkodawców, z którymi możesz zbudować nową historię.

     Wielu pożyczkodawców oferuje online wstępne kwalifikacje i auto refinansowanie, więc nie musisz nawet wychodzić z domu, aby sprawdzić, czy możesz znaleźć lepszą stopę procentową niż teraz.

     Porównaj notowania kredytów refinansowych

     Różni pożyczkodawcy podają różne oferty. Aby porównać te jabłka z jabłkami, upewnij się, że są wyraźnie zapisane:

     • Oprocentowanie kredytu.
     • Długość kredytu.Wszelkie szczegółowe warunki tego pożyczkodawcy.Na przykład, bardzo trudno jest porównać pożyczkę na 6,25% w ciągu 48 miesięcy z pożyczką na 5,75% na 60 miesięcy, chyba że wszystkie szczegóły pożyczki są podane w łatwym do odczytania formacie.

      Przeczytaj drobny drukPonieważ otrzymujesz wyceny online lub z lokalnego banku, upewnij się, że rozumiesz wszystkie warunki kredytu. Sprawdź następujące elementy, które pomogą Ci uniknąć przykrych niespodzianek na drodze:

      • Kary przedpłaty.
      • Kary za opóźnienia w płatnościach.Opłaty.Koszty finansoweWarunki przejęcia.Po znalezieniu refinansującego kredytu samochodowego, który spełnia Twoje oczekiwania, zakończ proces składania wniosku przez tego pożyczkodawcę.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy