Jak przelać pieniądze na konto bankowe innej osoby

Category: Celu Uzyskania
17 lutego 2021

Chcesz przelać pieniądze online ze swojego konta bankowego na inne? Niezależnie od tego, czy wysyłasz pieniądze w prezencie, przekazujesz gotówkę osobie pozostającej na utrzymaniu lub krewnym za granicą, czy po prostu dzielisz się rachunkami za media ze współlokatorami, obecnie możliwości wysyłania pieniędzy są nieograniczone.

Przesyłanie pieniędzy bezpośrednio na konto bankowe ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi sposobami płacenia komuś, na przykład gotówką lub czekiem, ponieważ te przelewy elektroniczne są szybkie, bezpieczne i wymagają mniej czasu i wysiłku zarówno ze strony nadawcy, jak i odbiorcy.

Jednak przelewy między bankami wiążą się z różnymi kosztami i poziomem prostoty. Zapoznaj się z trzema najlepszymi metodami wyjaśnionymi, aby zdecydować, co jest dla Ciebie odpowiednie:

Przelewy bankowe

Jeśli chcesz trzymać się tradycyjnych metod przekazu pieniędzy, możesz wysłać pieniądze, odwiedzając swój bank, lokalny urząd pocztowy lub sklep z przekazami pieniężnymi, np. Sklepy spożywcze. Jest to znane jako przelew bankowy – metoda stosowana od prawie 150 lat.

Aby wysłać przelew, musisz zapłacić kasjerowi w wybranym oddziale i podać dane bankowe zarówno dla siebie, jak i dla odbiorcy. Resztę zrobią za Ciebie, a Twoje pieniądze dotrą w ciągu kilku dni. Ale uważaj, możesz skończyć wydać więcej, niż się spodziewasz, na opłaty, a także na niskie kursy wymiany. W rzeczywistości średnia opłata za wysłanie przelewu za granicę wynosi 45 USD.

Przelewy z portfela elektronicznego

Inną powszechną metodą elektronicznego przesyłania pieniędzy na konto bankowe innej osoby jest korzystanie z e-portfeli. Wymaga to rejestracji w usłudze e-portfela – takiej jak PayPal – i wysyłania pieniędzy do portfela elektronicznego innej osoby w aplikacji mobilnej lub na stronie internetowej usługi. Twój odbiorca może następnie wypłacić te pieniądze na swoje konto bankowe.

Jednym z problemów związanych z tą metodą jest to, że dodaje kilka dodatkowych kroków do procesu – zarówno nadawca, jak i odbiorca rejestrują się w celu uzyskania e-portfela, muszą wpłacić środki na Twoje konto, a następnie odbiorca pobiera pieniądze ze swojego. Może to sprawić, że przelewy pieniężne za pomocą e-portfeli będą dłuższe i bardziej złożone.

Wysyłanie pieniędzy za granicę może być również kosztowne w przypadku e-portfeli, więc upewnij się, że wcześniej sprawdziłeś opłaty, w przeciwnym razie możesz wydać więcej, niż zamierzałeś.

Transfery peer-to-peer

Możesz przesyłać pieniądze ze swojego konta bankowego bezpośrednio na inne, korzystając z platform internetowych dostępnych za pośrednictwem aplikacji mobilnych lub przeglądarki internetowej. Przelewy te są zazwyczaj tanie, a wszystko, czego potrzebujesz, to podstawowe informacje o koncie od odbiorcy.

Główną zaletą tego typu przelewu jest to, że możesz to zrobić z domu, więc nie musisz iść do banku lub na pocztę, aby wysłać pieniądze.

Jak wysłać pieniądze na konto bankowe innej osoby za pomocą Paysend

Paysend to wygodna usługa międzynarodowego przekazu pieniężnego peer-to-peer, która umożliwia wysyłanie pieniędzy z USA bezpośrednio na konto bankowe w 70 krajach na całym świecie. Przejrzysta i prosta aplikacja Paysend Global Transfers umożliwia szybkie i proste wysyłanie pieniędzy na konto bankowe znajomych i rodziny.

Rejestracja jest bezpłatna, a za wysłanie pieniędzy pobierana jest niewielka opłata w wysokości 2 USD. Pieniądze wysłane za pomocą Paysend docierają zwykle po kilku minutach.

Aby rozpocząć, przejdź do App Store lub Google Play i pobierz aplikację Paysend!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy