Jak obniżyć opłaty za przetwarzanie kart kredytowych QuickBooks

Jak obniżyć opłaty za przetwarzanie kart kredytowych QuickBooks
Category: Przez Cały
16 października 2020

Jak obniżyć opłaty za przetwarzanie kart kredytowych QuickBooks

Dzięki ponad 29 milionom firm w USA korzystających z programu QuickBooks, Intuit ma znaczący udział w rynku we współczesnej branży oprogramowania księgowego. Według Chicagonow 80% małych firm polega na programie QuickBooks w zakresie zarządzania finansami.

Intuit nadal dominuje w obszarze oprogramowania księgowego z kilku powodów. Po pierwsze, długa historia QuickBooks, utworzona w 1983 roku, uczyniła platformę księgową podstawą w amerykańskim miejscu pracy. Ta znajomość stworzyła pokolenie po pokoleniu pracowników przeszkolonych w systemie księgowym Intuit. Jeśli chodzi o wygodę użytkownika, QuickBooks jest prawdopodobnie jednym z najbardziej przyjaznych dla użytkownika programów księgowych na rynku. Najbardziej atrakcyjną funkcją dla małych i średnich firm jest stosunkowo niski koszt wymagany do uruchomienia i uruchomienia programu QuickBooks.

Dodatkowo ekosystem Intuit zawiera platformę open source, której niezależni programiści mogą używać do tworzenia nowych wtyczek, dodatków i aplikacji w celu dalszego ulepszania funkcjonalności oprogramowania. Wśród licznych wtyczek na rynku są aplikacje płatnicze, które pozwalają na przetwarzanie płatności elektronicznych bezpośrednio w platformie QuickBooks.

Poniżej omawiamy niektóre z najczęściej pomijanych technik maksymalizacji zysków, które mogą pomóc firmom obniżyć opłaty za przetwarzanie kart kredytowych QuickBooks:

1. Podaj więcej danych

Aby lepiej zrozumieć, jaki wpływ na sprzedawcę mają różne stawki przetwarzania, przyjrzyjmy się, dlaczego istnieją stawki przetwarzania. Zazwyczaj rodzaj transakcji kartą kredytową i rodzaj użytej karty (na przykład korporacyjna karta lojalnościowa AMEX) określają, jakie ryzyko związane z zabezpieczeniami banki wiążą z daną transakcją. Idealnie byłoby, gdyby banki chciały zobaczyć pełny profil posiadacza karty, aby dokładnie obliczyć ryzyko, w przeciwieństwie do anonimowego numeru Visa lub MasterCard.

To zrozumiała obawa. Czy wolałbyś pożyczyć pieniądze nieznajomemu, komuś, kogo znasz? Banki czują to samo.

Zatem im bardziej szczegółowe pole danych transakcji, tym niższy współczynnik przetwarzania akceptanta – co prowadzi do niższych ogólnych kosztów operacyjnych dla handlowca. Na szczęście obszerne pole danych posiadacza karty nie wymaga czasu i energii pracowników Twojej firmy, aby ręcznie wprowadzać szczegółowe informacje o karcie do bramki płatności. Zintegrowane rozwiązanie płatnicze dla QuickBooks robi to automatycznie!

Mówiąc najprościej, zintegrowane rozwiązanie do przetwarzania płatności to rozszerzenie oprogramowania, które umożliwia przetwarzanie płatności kartą kredytową bezpośrednio w programie QuickBooks. Dzięki temu dodatkowi możesz akceptować karty kredytowe w dowolnej formie, w tym zarówno transakcje przy użyciu karty, jak i transakcje bez karty (CNP). Po zakończeniu transakcji płatniczej integracja płatności oznacza Twoje faktury jako zapłacone i automatycznie równoważy księgę główną. Rozdawanie partii na koniec dnia kończy cały proces. Nie można zaniżać czasu zaoszczędzonego przez przetwarzanie płatności w rzeczywistym interfejsie programu QuickBooks. Podobnie, możliwość błędów przy wprowadzaniu danych jest również znacznie zmniejszona dzięki przetwarzaniu danych bezpośrednio w rzeczywistym oprogramowaniu księgowym.Jednak największą zaletą korzystania ze zintegrowanych rozwiązań przetwarzania jest możliwość dostarczania bankom pełnych danych transakcyjnych w celu obniżenia szybkości przetwarzania.

2. Rozumieć typy kart i ryzyko transakcji

Jako właściciel firmy masz ostatnie słowo w ustalaniu, które karty kredytowe, jeśli w ogóle, zaakceptować jako płatność. Oczywiście, ponieważ klienci coraz częściej używają kart kredytowych do różnych zakupów, firma, która może oferować wiele opcji płatności, może tylko skorzystać na wyższym zadowoleniu klientów i powtarzalnych transakcjach.

Innymi słowy, jeśli chcesz przetrwać w świecie kupców, musisz akceptować różne karty kredytowe… bardzo dużo.

Transakcje kartą kredytową można podzielić na dwie główne kategorie: transakcje przy użyciu karty i transakcje bez karty (CNP). Ogólnie rzecz biorąc, transakcja z użyciem karty dotyczy karty, która jest fizycznie obecna w momencie transakcji i, co zrozumiałe, kwalifikuje się do niższych stawek kosztów podstawowych, z tego prostego powodu, że fizycznie przedstawiona karta może zostać zweryfikowana za pomocą dokumentu tożsamości wydanego przez rząd

Jednak transakcja bez karty (CNP) naraża transakcję na znacznie wyższe ryzyko oszustwa. Transakcje online, zamówienia pocztowe / telefoniczne oraz automatyczne powtarzające się płatności pozostawiają sprzedawcom i bankom niewielką weryfikację, z kim dokładnie prowadzą interesy. Jak można się już domyślić, stawki kosztów podstawowych przypisane do tego typu transakcji są znacznie wyższe. Brzmi prosto, prawda? Dlaczego więc tak wiele firm nadal przepłaca co miesiąc za przetwarzanie swoich kart? Odpowiedź tkwi w szczegółach… a dokładniej w typach kart.

Obecnie w obiegu jest ponad 350 różnych typów kart kredytowych, w tym karty debetowe, karty kredytowe, karty lojalnościowe, karty podarunkowe itp. To dużo! Jednak ważne jest, aby zrozumieć różne typy kart i związane z nimi koszty. Każdy z tych formatów kart ma unikalny koszt podstawowy przypisany przez bank wydający. I tutaj jest sytuacja, w której wielu handlowców przeoczywa dużą możliwość uzyskania zysku: opłaty te są nieuniknione i niezależnie od tego, kto obsługuje przetwarzanie Twojej karty kredytowej, nie można ich obniżyć ani zmanipulować. Jednak zdziwiłbyś się, ile transakcji kartą jest przetwarzanych przy nieprawidłowych kosztach podstawowych! W tym miejscu świeci kompetentna usługa przetwarzania handlowców. W ten sam sposób doświadczony ekspert podatkowy może pomóc Twojej firmie w poruszaniu się po skomplikowanych przepisach podatkowych,dobry procesor usług akceptanta może pomóc firmie zmaksymalizować wyniki przetwarzania płatności poprzez dokładniejsze przetwarzanie typów kart zgodnie z wytycznymi wyznaczonego banku.

Dodatkowo, jeśli akceptujesz wiele transakcji typu card-not-present (CNP) i zdarza się, że składają się one głównie z firmowych kart kredytowych i kart lojalnościowych, pamiętaj, aby wybrać dostawcę usług akceptanta, który oferuje pełną gamę rozwiązań programowych, w tym zintegrowane przetwarzanie w programie QuickBooks. Jak wspomniano powyżej, zintegrowane oprogramowanie jest w pełni zdolne do znajdowania szczegółowych informacji o posiadaczach kart preferowanych przez banki i automatycznego dołączania tych danych do transakcji, co dodatkowo zmniejsza podstawowe stawki kosztów.

3. Unikaj warstwowych modeli cenowych

Procesory usług handlowych często zapewniają firmom uproszczone ceny warstw, aby ułatwić handlowcom zrozumienie, w jaki sposób przetwarzane są różne transakcje. Najpopularniejszym jest trójwarstwowy model cenowy, który dzieli transakcje na trzy główne kategorie: kwalifikowane, średnio kwalifikowane i niekwalifikowane.

Chociaż ten model zapewnia oszczędność czasu w porównaniu z bardziej tradycyjnymi modelami kosztów podstawowych, nie jest najlepszym rozwiązaniem dla sprzedawców. Dlatego:

  • Mniejsza przejrzystość : trójwarstwowe przetwarzanie umożliwia procesorowi arbitralne łączenie różnych transakcji w zaledwie trzy ogólne „segmenty”, co sprawia, że ​​sprzedawcy prawie nie są w stanie dowiedzieć się, za co dokładnie płacą.
  • Brak porównania : ponieważ nie ma szczegółowych warstw, każdy procesor może w sposób ciągły redefiniować trzy parametry „zasobnika” według własnego uznania. Ta praktyka sprawia, że ​​kupcom niezwykle trudno jest dowiedzieć się, czy otrzymują dużo na przetwarzaniu, czy też są zabrani do sprzątaczek. (Bez obrazy dla jakichkolwiek pralni chemicznych…)
  • Gra w zmienne zgadywanie : jako właściciel firmy może być nudno i trudno dokładnie przewidzieć nadchodzące obciążenia karty kredytowej, ponieważ 3-poziomowe czynniki kwalifikujące stale się zmieniają.

Ostatecznie wiele firm wybiera przewidywalny i przejrzysty model kosztów standardowych, znany również jako ryczałt. Ceny ryczałtowe umożliwiają sprzedawcom efektywne prognozowanie kosztów i maksymalizację szerszej tabeli poziomów.

Wiele procesorów oferuje jeden lub oba podstawowe modele kosztów i niekoniecznie pobierają za to wyższe opłaty. Należy jednak pamiętać, że w większości przypadków należy mieć wcześniejszą historię przetwarzania u procesora, aby uwzględnić te opcje. Podmioty przetwarzające usługi handlowe lubią widzieć Twoją historię przetwarzania i ogólny czynnik ryzyka przy podejmowaniu decyzji, czy zagwarantować to przez określony czas, czy przez cały okres użytkowania konta.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy