Jak inwestować w ziemię

Category: Mieć Pewność
17 lutego 2021

ZA DARMO – Przewodnik po inwestowaniu w nieruchomości

Zrób pierwszy krok w kierunku budowania prawdziwego bogactwa, zapisując się do naszego obszernego przewodnika po inwestowaniu w nieruchomości.

Chociaż może to nie być najbardziej efektowna inwestycja w nieruchomości, zakup surowego gruntu może być dobrą inwestycją – jeśli wiesz, jak właściwie inwestować w ziemię, jak deweloper. Inwestycje w grunty mogą przynosić wysokie zyski, dochód pasywny i duże marże zysku.

Jednak, podobnie jak inne rodzaje inwestycji, opłacalne inwestowanie w grunty sprowadza się do dokładnego badania due diligence. Przyjrzyjmy się, jak inwestować w ziemię, dlaczego warto i ważne rzeczy, które należy wiedzieć przed zakupem pustej ziemi.

Co to jest surowa ziemia?

Istnieją trzy rodzaje inwestycji w nieruchomości – nieruchomości komercyjne, nieruchomości mieszkalne i grunty. Grunty niezabudowane lub niezabudowane to działki bez żadnych budynków lub urządzeń, które można wykorzystać pod zabudowę nieruchomości komercyjnych lub mieszkalnych lub na pola uprawne, rancza lub zasoby naturalne, takie jak minerały, woda lub powietrze.

Zasadniczo, inwestując w ziemię, kupujesz ziemię nietkniętą, surową, która nie została zagospodarowana. Zagospodarowanie przestrzenne gruntów surowych jest bardzo ważne, ponieważ określa sposób wykorzystania gruntu pod przyszły rozwój. Istnieje osiem głównych kategorii użytkowania gruntów:

 1. Osiedle mieszkaniowe
 2. WielorodzinneReklama w telewizjiPrzemysłowyPubliczne lub półpubliczne (takie jak biblioteka, szkoła publiczna lub dworzec autobusowy – nazywane również użytku instytucjonalnego)Parki i otwarta przestrzeńRolnictwo (które może obejmować pola uprawne lub leśnictwo)Pierwszeństwo przejazdu (czyli służebność, która daje ludziom dostęp do ich własności przez inną działkę lub działkę)Istnieje kilka podkategorii w ramach tych ośmiu głównych typów użytkowania gruntów, które określają, jaki rozmiar zabudowy można określić na podstawie gęstości obszaru lub rodzaju nieruchomości, którą można wybudować lub nie.

  Kliknij, aby powiększyć

  Dlaczego warto inwestować w ziemię?

  Chociaż nie wszystkie grunty mają taką samą wartość, generalnie zakup surowej ziemi ma wiele zalet.

  Dobry zwrot z inwestycjiPodobnie jak inwestycje mieszkaniowe lub komercyjne, grunty mogą przynosić pasywny dochód lub duże zyski, w zależności od tego, jak grunt jest kupowany i sprzedawany. Mam kilku kolegów, którzy specjalizują się w kupowaniu ziemi i przez lata radzili sobie bardzo dobrze. Jeśli kupisz odpowiednią działkę po odpowiedniej cenie, możesz uzyskać wysokie dwucyfrowe zyski, a są sposoby na uzyskanie pozostałego pasywnego dochodu z pustej ziemi.

  Niska cenaWartość gruntu różni się w zależności od lokalizacji, rodzaju gruntu i ilości sprzedawanego areału. Niektóre grunty surowe mogą kosztować od setek tysięcy do milionów dolarów, podczas gdy inne niezabudowane grunty mogą kosztować zaledwie kilka tysięcy dolarów. Dla większości ludzi ziemia może być tanią inwestycją, która nie wymaga pożyczki bankowej, aby rozpocząć.

  Nie tworzy się więcej ziemiOgólnie rzecz biorąc, ziemia jest poszukiwana. Wraz ze wzrostem populacji rośnie zapotrzebowanie na ziemię do rozwoju. Dostępnych jest tylko tyle ziemi.

  Niewielka konserwacjaSurowa ziemia jest niezagospodarowana, co oznacza, że ​​nie ma nieruchomości do utrzymania ani najemców, którymi można by się zajmować. Oprócz płacenia podatków od nieruchomości i utrzymywania skoszonej lub zabezpieczonej ziemi, jest to inwestycja o stosunkowo niskim poziomie utrzymania.

  Duża szansaInwestowanie w grunty jest mniej konkurencyjne niż inwestowanie w nieruchomości mieszkalne i komercyjne. Więc jeśli chcesz rozpocząć biznes na rynku nieruchomości, ziemia oferuje wiele możliwości. Chociaż istnieją zdecydowanie inni inwestorzy w ziemię, ogólnie rzecz biorąc, jest więcej ziemi niż konkurencji, co oznacza, że ​​możesz znaleźć naprawdę dobre oferty, jeśli chcesz odrobić dodatkową pracę domową.

  Warunki, które należy znać

  Inwestowanie w grunty obejmuje szereg unikalnych warunków w porównaniu z innymi rodzajami inwestowania. Zapoznaj się z najbardziej popularnymi terminami związanymi z inwestowaniem w ziemię.

  Prawa do powietrza: przestrzeń nad nieruchomością lub powierzchnią Ziemi. Posiadanie praw do powietrza daje Ci prawo do użytkowania, wynajmu lub zagospodarowania przestrzeni nad ziemią bez ingerencji innych osób.

  Wsiadanie i wysiadanie: właściciel nieruchomości w prawo, aby wejść (ingres) i exit (wyjście) ich własnością. Prawa do wjazdu i wyjazdu są szczególnie ważne, jeśli właściciel nieruchomości nie ma bezpośredniego dostępu drogowego do swojej działki.

  Prawa do minerałów: Wykorzystanie ziemi do zagospodarowania lub wydobycia ropy naftowej, gazu, węgla, rud metali, kamieni, piasku lub soli.

  Działka gruntu: obszar lub działka określona przez hrabstwo, miasto lub gminę

  Podział: proces podziału działki w celu zagospodarowania każdego obszaru niezależnie od siebie jako sposób na zwiększenie wzrostu i maksymalne wykorzystanie przestrzeni.

  Prawa wodne: nazywane równieżprawami litoraluco oznaczaże do lądu przylega strumień, źródło, jezioro, rzeka, zatoka lub ocean. Właściciel terenu może korzystać z obszaru wodnego, o ile nie ma to wpływu na wody w górnym lub dolnym biegu.

  Zagospodarowanie przestrzenne: regulacja prawna wyznaczona przez powiat lub gminę, określająca sposób użytkowania nieruchomości.

  Warianty zagospodarowania przestrzennego: Wniosek o odstępstwo od obowiązującego rozporządzenia strefowego, dający właścicielowi nieruchomości zwolnienie, które umożliwia mu korzystanie z nieruchomości poza obowiązującymi przepisami dotyczącymi zagospodarowania przestrzennego.

  Sposoby inwestowania w ziemię

  Tak jak istnieje kilka sposobów inwestowania w nieruchomości mieszkalne lub komercyjne, tak istnieje wiele sposobów inwestowania w grunty. Poniżej znajdują się niektóre z bardziej powszechnych metod kupna i sprzedaży surowej ziemi.

  Odwracanie ziemiOdwracanie ziemi jest jedną z najpopularniejszych metod inwestowania w ziemię i oznacza po prostu, że kupujesz działkę za niską cenę i sprzedajesz ją później za wyższą cenę. Miejsca takie jak sprzedaż podatkowa lub aukcje przejęcia mogą być świetnymi miejscami do znalezienia taniej ziemi, którą można odwrócić w celu uzyskania dobrych zysków.

  Odwracanie ziemi może być tak proste, jak kupowanie taniej i sprzedawanie drogo, ale niektóre z największych zysków można osiągnąć, uzyskując odpowiednie uprawnienia do nieruchomości, aby zwiększyć zbywalność. Uprawnienie może obejmować wykonanie prac w celu wyznaczenia nieruchomości na strefy lub zmiany strefy, dopuszczenia do zagospodarowania, podziału lub zezwolenia dla budowniczych. Wykonanie tej pracy zwiększa wartość, ponieważ oszczędza czas, koszty i ryzyko potencjalnego nabywcy, ponieważ przyznanie uprawnień zostało już wykonane.

  Na przykład inwestor gruntowy kupuje nieruchomość o powierzchni 5 akrów za 15 000 USD. Inwestor współpracuje z hrabstwem w celu podzielenia pięciu akrów na pięć oddzielnych działek, z których każda ma jeden akr. Teraz inwestor może sprzedać pięć oddzielnych działek, co może oznaczać znacznie więcej niż odsprzedanie całej działki jako jednego kawałka gruntu.

  Zagospodarowanie surowej ziemiNiektórzy inwestorzy kupują ziemię, aby samodzielnie ją zagospodarować. Chociaż może to być opłacalne przedsięwzięcie, może to być również długi i kosztowny proces. Jeśli chcesz zagospodarować nieruchomość komercyjną lub mieszkalną, budowanie od podstaw, zakup surowego gruntu w odpowiedniej lokalizacji i zagospodarowanie przestrzenne będzie nieuchronnie częścią tego procesu.

  Kup i trzymajNiektórzy inwestorzy gruntów będą kupować ziemię surową z zamiarem długoterminowego utrzymania tej ziemi. Mogą chcieć w przyszłości zagospodarować ziemię, czekać na wzrost popytu (zwiększając tym samym wartość gruntu) lub zachować prawa do ziemi, które mogą obejmować prawa do wody, powietrza lub minerałów. Podczas gdy właściciel gruntu posiada nieruchomość, jest on odpowiedzialny za płacenie rocznych podatków i utrzymanie nieruchomości zgodnie z wymaganiami.

  Kup i wydzierżawJeżeli celem posiadania gruntu jest stworzenie pasywnego strumienia dochodu, czyli dochodu rezydualnego, który jest wypłacany inwestorowi co miesiąc – właściciel gruntu może wydzierżawić grunt do użytku osoby trzeciej. Na przykład, jeśli inwestor gruntowy posiada 40 akrów ziemi uprawnej, zamiast uprawiać ziemię samodzielnie, może wydzierżawić ją rolnikowi. Rolnik płaci właścicielowi ziemi miesięczny czynsz i jest odpowiedzialny za zagospodarowanie i utrzymanie ziemi, w tym płacenie podatków.

  Kupuj i sprzedawaj za finansowanie właścicielaInną opcją stworzenia pasywnego strumienia dochodu przy inwestowaniu w ziemię jest sprzedaż działki z finansowaniem właściciela. Finansowanie przez właściciela ma miejsce, gdy sprzedawca nieruchomości prowadzi finansowanie dla kupującego, zasadniczo zastępując bank. Kupujący wpłaca zadatek i spłaca sprzedającemu nieruchomość pozostałą część kredytu na określonych warunkach. Kupujący nieruchomość jest odpowiedzialny za zagospodarowanie i utrzymanie gruntu, w tym płacenie podatków.

  Gdzie znaleźć działkę na sprzedaż

  Podobnie jak inne rodzaje inwestycji, branżowe witryny internetowe są popularnym sposobem wyszukiwania gruntów na sprzedaż. Popularne są takie serwisy jak land.com, landflip.com, lotnetwork.com czy landwatch.com, choć istnieją dziesiątki ogólnopolskich baz danych o działkach na sprzedaż, oprócz prywatnych stron tworzonych przez land flippers.

  Innym doskonałym źródłem surowej lub pustej ziemi jest sprzedaż podatku powiatowego. Podatki od nieruchomości to stały wydatek, którego nie mogą uniknąć nawet inwestorzy gruntów. Czasami właściciele ziemscy dopuszczają, aby ich podatki stały się zaległe, co może spowodować wystawienie działki na publiczną sprzedaż podatkową. Może to być doskonały sposób na zakup surowej ziemi za stosunkowo niską cenę.

  Możesz także znaleźć ziemię na sprzedaż poprzez kampanie marketingu bezpośredniego. Choć może się to wydawać starodawne, wysyłanie listów do potencjalnie zmotywowanych właścicieli gruntów może być bardzo lukratywnym sposobem na znalezienie nierynkowej ziemi na sprzedaż i zazwyczaj można negocjować obniżoną cenę zakupu.

  Co warto wiedzieć przed zainwestowaniem w ziemię

  Jak wspomniałem wcześniej, nie każda surowa ziemia jest uważana za równą. Czynniki środowiskowe odgrywają ogromną rolę w wartości nieruchomości jako całości. Oceniając działkę, chcesz mieć pewność, że nieruchomość będzie mogła zostać zabudowana lub użytkowana zgodnie z jej przeznaczeniem. Jeśli działka uznawana jest za mokradła lub blisko urwiska, zagospodarowanie jej zgodnie z życzeniem może być trudne lub niemożliwe.

  I zawsze dokładnie sprawdzaj:

  • przeznaczenie nieruchomości
  • popyt na tego typu surowe grunty na tym terenieaktualną wartość gruntu lub potencjalną przyszłą wartość grunturoczne podatki od nieruchomościpubliczny dostęp do nieruchomości lub jeśli potrzebne są prawa do wejścia i wyjścia przez sąsiedni kawałek gruntumedia – jeśli działka posiada infrastrukturę taką jak woda, prąd, szambo lub kanalizacja lub będzie wymagała dodaniapotencjalne ograniczenia dla obszaru wynikające z lokalnych przepisów zagospodarowania przestrzennegoW zależności od rodzaju inwestycji warto przed zakupem gruntu wykonać studium wykonalności, aby określić, czy planowana inwestycja jest możliwa na tej działce, czy w tej lokalizacji.

   Nawet przy należytej staranności zawsze istnieje szansa, że ​​ziemia zostanie sprzedana za mniej niż oczekiwano, nie zostanie sprzedana zgodnie z przewidywaniami lub spowoduje kosztowne, terminowe lub nieoczekiwane wydatki w miarę jej zagospodarowania.

   Nie można zaprzeczyć, że inwestycje w grunty są inwestycją bardziej ryzykowną, ale mogą być również niezwykle opłacalne. Ta strategia inwestycyjna może się skomplikować i chociaż istnieje możliwość kupna i sprzedaży ziemi, jest też wiele informacji. Określ, czy ryzyko jest warte nagrody i czy ta strategia inwestycyjna pasuje do Twojego portfela inwestycyjnego.

   Nieuczciwe zalety: jak nieruchomości stały się fabryką miliarderów

   Zapewne wiesz, że nieruchomości od dawna są placem zabaw dla bogatych i dobrze skomunikowanych, a według niedawno opublikowanych danych to również najlepiej prosperująca inwestycja we współczesnej historii. A biorąc pod uwagę zestaw nieuczciwych korzyści, które są zupełnie niespotykane w przypadku innych inwestycji, nie jest to niespodzianką.

   Ale w 2020 roku bariery upadły – a teraz można budować PRAWDZIWE bogactwo za pomocą nieruchomości za ułamek tego, co kiedyś kosztowało, co oznacza, że ​​nieuczciwe korzyści są teraz dostępne dla osób takich jak Ty.

   Aby rozpocząć, przygotowaliśmy obszerny przewodnik, który przedstawia wszystko, co musisz wiedzieć o inwestowaniu w nieruchomości – i udostępniliśmy go dzisiaj ZA DARMO. Po prostu kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej i uzyskać dostęp do bezpłatnej kopii.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy