Jak handlować bitcoinami

Category: Jest Najlepszy
17 lutego 2021

Bitcoin to popularna i wysoce niestabilna kryptowaluta. Odkryj wszystko, co musisz wiedzieć o handlu bitcoinami z brytyjskim dostawcą usług typu spread betting i CFD nr 1. 1

Zadzwoń pod numer 0800 195 3100 lub wyślij e-mail na adres [email protected], aby porozmawiać o otwarciu rachunku handlowego. Jesteśmy tutaj 24 godziny na dobę, od 8:00 w sobotę do 22:00 w piątek.

Skontaktuj się z nami: 0800 195 3100

Czym jest handel bitcoinami?

Handel bitcoinami to sposób, w jaki możesz spekulować na temat ruchów ceny kryptowaluty. Podczas gdy tradycyjnie wiązało się to z kupowaniem bitcoinów za pośrednictwem giełdy, mając nadzieję, że jego cena wzrośnie z czasem, handlowcy kryptowalut coraz częściej używają instrumentów pochodnych do spekulacji zarówno na rosnących, jak i spadających cenach – aby jak najlepiej wykorzystać zmienność bitcoina.

Dzięki IG możesz zająć pozycję w zakresie ceny bitcoinów za pomocą finansowych instrumentów pochodnych, takich jak zakłady na spread i kontrakty CFD. Produkty te mogą umożliwić Ci skorzystanie z ruchów cen w dowolnym kierunku bez przejmowania własności monet bazowych – co oznacza, że ​​nie będziesz musiał brać odpowiedzialności za bezpieczeństwo żadnych tokenów bitcoin.

Kroki do handlu bitcoinami
 1. Dowiedz się, co zmienia cenę bitcoina
 2. Wybierz styl i strategię handlu bitcoinamiWybierz, w jaki sposób chcesz uzyskać ekspozycję na bitcoinyZdecyduj, czy iść długo, czy krótkoUstaw swoje przystanki i ograniczeniaOtwórz i monitoruj swój handelZamknij swoją pozycję, aby osiągnąć zysk lub zmniejszyć stratęDowiedz się, co zmienia cenę bitcoina

  Aby skorzystać z rosnącej okazji lub skrócić ostatnią bańkę, musisz najpierw zrozumieć czynniki, które mają wpływ na cenę bitcoina:

  • Podaż bitcoinów. Obecna podaż bitcoinów jest ograniczona do 21 milionów, która ma zostać wyczerpana do 2140 roku. Ograniczona podaż oznacza, że ​​cena bitcoina może wzrosnąć, jeśli popyt wzrośnie w nadchodzących latach
  • Zła prasa. Wszelkie najświeższe wiadomości dotyczące bezpieczeństwa, wartości i długowieczności bitcoina będą miały negatywny wpływ na ogólną cenę rynkową monety Integracja. Profil publiczny Bitcoina zależy od jego integracji z nowymi systemami płatności i ramami bankowymi. Jeśli zostanie to pomyślnie przeprowadzone, popyt może wzrosnąć, co będzie miało pozytywny wpływ na cenę bitcoina Kluczowe wydarzenia. Zmiany przepisów, naruszenia bezpieczeństwa i makroekonomiczne ogłoszenia dotyczące bitcoinów mogą mieć wpływ na ceny. Wszelkie porozumienia między użytkownikami dotyczące przyspieszenia sieci mogą również spowodować wzrost zaufania do bitcoinów – podnosząc cenęWybierz styl i strategię handlu bitcoinami

   Jak na co dzień handlować bitcoinami

   Handel bitcoinami w ciągu dnia oznacza, że ​​otworzysz i zamkniesz pozycję w ciągu jednego dnia handlowego – więc nie będziesz mieć żadnej ekspozycji na rynku bitcoinów w ciągu nocy. Oznacza to, że unikniesz opłat za nocne finansowanie swojej pozycji. Ta strategia może być dla Ciebie, jeśli chcesz czerpać zyski z krótkoterminowych ruchów cen bitcoinów i może umożliwić Ci maksymalne wykorzystanie dziennej zmienności ceny bitcoina.

   Jak ustawić trend w handlu bitcoinamiHandel trendami oznacza zajęcie pozycji zgodnej z aktualnym trendem. Na przykład, jeśli rynek jest w trendzie wzrostowym, poszedłbyś długo, a jeśli trend byłby niedźwiedzi, poszedłbyś krótko. Gdyby ten trend zaczął zwalniać lub odwracać się, można by pomyśleć o zamknięciu pozycji i otwarciu nowej, aby dopasować się do pojawiającego się trendu.

   Strategia zabezpieczająca BitcoinZabezpieczanie bitcoinów oznacza ograniczanie ekspozycji na ryzyko poprzez zajmowanie pozycji przeciwnej do tej, którą już masz otwartą. Zrobiłbyś to, gdybyś obawiał się, że rynek porusza się przeciwko tobie. Na przykład, jeśli posiadałeś kilka bitcoinów, ale obawiałeś się krótkoterminowego spadku ich wartości, możesz otworzyć krótką pozycję na bitcoinie za pomocą kontraktów CFD lub zakładów typu spread. Jeśli cena rynkowa bitcoina spadnie, zyski z pozycji krótkiej zrównoważy niektóre lub wszystkie straty na posiadanych monetach.

   Strategia Bitcoin HODLStrategia bitcoinowa „HODL obejmuje kupowanie i trzymanie bitcoinów. Jego nazwa wywodzi się z błędnej pisowni słowa „trzymaj na popularnym forum kryptowalut, a obecnie często mówi się, że oznacza „trzymaj się drogiego życia. Jednak tego wyrażenia nie należy traktować zbyt poważnie – kupuj i trzymaj bitcoiny tylko wtedy, gdy masz pozytywne nastawienie do jego długoterminowej ceny. Jeśli twoje badania lub plan handlowy wskazują, że powinieneś sprzedać swoje pozycje, aby osiągnąć zysk lub ograniczyć stratę, powinieneś – lub możesz ustawić stop loss, aby automatycznie zamykać pozycje.

   Wybierz, w jaki sposób chcesz uzyskać ekspozycję na bitcoinyIstnieje kilka różnych sposobów na uzyskanie ekspozycji na bitcoiny:

   Handel instrumentami pochodnymi bitcoina z IG Kupowanie bitcoinów na giełdzie Koszt uzyskania ekspozycji na 1 bitcoinMarża dla klientów detalicznych wynosi 50% całkowitej wartości monetyPełny koszt monety Krótka sprzedażtakNie – chyba, że ​​jest chętny kontrahent PodatekZakłady typu spread są całkowicie wolne od podatku, kontrakty CFD podlegają opodatkowaniu podatkiem od zysków kapitałowych 2Zapłacisz podatek od zysków kapitałowych od wszelkich zysków z wymiany 2 RozporządzenieJesteśmy firmą FTSE 250, w pełni autoryzowaną i regulowaną przez FCABrak specjalnego organu regulacyjnego WykonanieSzybkość realizacji 0,0014 sekundy i dostęp do naszej wyjątkowej głębokiej płynnościW zależności od poziomu płynności giełdy Ograniczenia dotyczące finansowania i wycofywaniaBrak, wypłacanie lub dodawanie środków jest bezpłatne i natychmiastoweMożesz zostać obciążony opłatami i napotkać ograniczenia dotyczące dodawania lub wypłacania środków Opłata za finansowanie w ciągu nocytakNieHandel instrumentami pochodnymi bitcoinaHandel instrumentami pochodnymi bitcoin u nas oznacza, że ​​zamiast od razu posiadać bitcoin, będziesz spekulować na jego cenie za pomocą zakładów spread i CFD. W rezultacie będziesz w stanie zająć pozycję, gdy cena bitcoina wzrośnie, „zajmując pozycję długą lub spadając, wybierając pozycję „krótką. Oto inne korzyści płynące z handlu z nami instrumentami pochodnymi bitcoin:

   • Dźwignia i depozyt zabezpieczający: zakłady na spread i kontrakty CFD są zawsze sprzedawane z dźwignią, co oznacza, że ​​wystarczy wpłacić depozyt – zwany depozytem zabezpieczającym – aby uzyskać pełną ekspozycję na rynku
   • Głęboka płynność: dzięki dużej bazie klientów nasz rynek bitcoin jest bardzo płynny. Oznacza to, że jest bardziej prawdopodobne, że Twoje zamówienia zostaną zrealizowane po żądanej cenie – nawet jeśli zajmujesz się dużymi rozmiaramiPodatek: zysk z zakładu typu spread bet i nie zapłacisz żadnego podatku, a zyski z transakcji CFD można odliczyć od strat do celów podatkowych 2Zabezpieczanie: zwarcie z instrumentami pochodnymi może być skutecznym sposobem zabezpieczenia portfela i ochrony przed spadkami na rynkuPoniższa tabela przedstawia główne korzyści płynące z handlu spreadami i kontraktami CFD.

    Zakłady typu spread Handel kontraktami CFD Główne korzyściTwoje zyski są wolne od podatku w Wielkiej Brytanii 2Straty podlegające odliczeniu od podatku są przydatne do zabezpieczenia 2 Dostępne dlaWszyscy klienciWszyscy klienci Sprzedany£ za punkt ruchuKontrakty o wartości jednego bitcoina Status podatkuBrak podatku od zysków kapitałowych (CGT) lub opłaty skarbowej 2Bez opłaty skarbowej, ale płacisz CGT. Kompensowanie strat z zyskami do celów podatkowych 2 KomisjaBez prowizjiBez prowizji PlatformyPlatforma internetowa, mobilna aplikacja handlowa i MT4Platforma internetowa, mobilna aplikacja handlowa i MT4Kupowanie bitcoinów na giełdzieKupowanie bitcoinów na giełdzie jest przeznaczone głównie dla tych, którzy używają strategii kup i trzymaj bitcoin. Dzieje się tak, ponieważ kupowanie na giełdzie oznacza, że ​​przejmujesz bezpośrednią własność bitcoina – z oczekiwaniem, że jego cena wzrośnie.

    To powiedziawszy, są pewne problemy z kupowaniem bitcoinów na giełdzie:

    • Giełdom Bitcoin często brakuje odpowiednich regulacji i infrastruktury potrzebnej do szybkiego reagowania na żądania wsparcia
    • Dopasowane silniki i serwery na giełdach bitcoin są często zawodne, co może skutkować zawieszeniem rynków lub zmniejszoną dokładnością wykonaniaGiełdy bitcoinów często nakładają opłaty i ograniczenia na finansowanie i wypłaty z konta wymiany, podczas gdy otwarcie kont może zająć kilka dniFundusze ETF BitcoinOprócz handlu instrumentami pochodnymi bitcoin lub kupowania monet bezpośrednio z giełdy, możesz inwestować w fundusze ETF (ETF), które ściśle śledzą lub odzwierciedlają bazową cenę rynkową bitcoinów. Fundusze ETF nie dają Ci prawa własności do monet bazowych, tak jak w przypadku zakładów typu spread betting i CFD.

     Zdecyduj, czy iść długo, czy krótko

     Handel pochodnymi instrumentami finansowymi umożliwia zarówno długie, jak i krótkie transakcje, w zależności od aktualnego nastroju na rynku. Długa pozycja oznacza, że ​​spodziewasz się wzrostu ceny bitcoina, a krótka pozycja oznacza, że ​​spodziewasz się spadku ceny.

     Ustaw swoje przystanki i ograniczenia

     Stopy i limity to kluczowe narzędzia do zarządzania ryzykiem – a handlując z nami masz kilka do wyboru:

     • Normalne stopery zamkną Twoją pozycję na ustalonym poziomie, ale mogą być podatne na poślizg, jeśli cena rynkowa instrumentu bazowego szybko się zmieni
     • Kroczące stopy podążają za korzystnymi ruchami na rynku, aby zablokować zyski, jednocześnie ograniczając ryzyko spadku. Jednak one również mogą podlegać poślizgom Gwarantowane zatrzymania zamkną Twoją pozycję na ustalonym poziomie, niezależnie od poślizgu. Gwarantowane zatrzymania można ustawić bezpłatnie, ale zostanie naliczona opłata, jeśli zostanie uruchomiony gwarantowany stopWszystkie te narzędzia są dostępne do wyboru za pośrednictwem biletu transakcji na naszej platformie transakcyjnej .

      Otwórz i monitoruj swój handel

      Aby otworzyć transakcję Bitcoin, kupowałbyś, gdybyś myślał, że cena będzie rosła lub sprzedawała się, jeśli myślałeś, że cena będzie spadać. Gdy Twoja transakcja zostanie otwarta, będziesz musiał monitorować rynek, aby upewnić się, że porusza się w sposób, w jaki się tego spodziewałeś.

      Wskaźniki techniczne dostępne na naszej platformie transakcyjnej mogą pomóc Ci określić, co może zrobić cena bitcoina. Wskaźniki mogą również pomóc w monitorowaniu bieżących warunków rynkowych, takich jak poziomy zmienności lub nastroje rynkowe.

      Zamknij swoją pozycję, aby osiągnąć zysk lub zmniejszyć stratę

      Możesz zamknąć swoją pozycję, kiedy chcesz osiągnąć zysk lub zmniejszyć stratę, która osiągnęła poziom, który sprawia, że ​​czujesz się niekomfortowo. Twoje zyski zostaną przelane bezpośrednio na Twoje konto handlowe, podczas gdy Twoje straty zostaną potrącone z salda Twojego konta.

      Czy mogę zarabiać na handlu bitcoinami?

      Z pewnością możesz czerpać zyski z handlu bitcoinami, a Twoja zdolność do osiągnięcia zysku będzie zależeć od dogłębności analizy rynku, wiedzy rynkowej i podstawowych warunków rynkowych.

      Jak działa handel bitcoinami?

      Handel bitcoinami działa, umożliwiając ci zajęcie spekulacyjnej pozycji na ruchach cen bitcoinów za pomocą finansowych instrumentów pochodnych, takich jak zakłady typu spread bets i CFD.

      Umożliwi to zajmowanie pozycji długich i spekulacje na temat wzrostu cen, a także krótkie i spekulacje na temat spadku ceny. Dokładność Twojej prognozy i wielkość ruchu na rynku określi Twój zysk lub stratę.

      Czy handel bitcoinami jest bezpieczny?

      Handel bitcoinami może być ryzykowny ze względu na zmienność na rynku. Jednak otwierając u nas konto, uzyskasz dostęp do wszystkich naszych narzędzi do zarządzania ryzykiem i narzędzi edukacyjnych. Obejmują one przystanki i limity na platformie oraz zasoby edukacyjne dostępne w IG Academy – dzięki czemu możesz przejąć kontrolę nad swoim handlem.

      Jesteśmy również firmą autoryzowaną i regulowaną przez FCA, więc kapitał na Twoim koncie jest trzymany oddzielnie od środków naszej firmy – co oznacza, że ​​nawet jeśli bankrutujemy, Twoje pieniądze są chronione.

      Kiedy jest najlepszy czas na handel bitcoinami?

      Chociaż kryptowaluta jest rynkiem 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, w niektórych godzinach nastąpi zwiększona zmienność i płynność. Na przykład, godzina 12:00 czasu brytyjskiego może spowodować pewną zwiększoną zmienność, ponieważ zarówno rynek Wielkiej Brytanii, jak i Stanów Zjednoczonych zbliżają się do tego dnia.

      Nasze godziny handlu bitcoinami są od 8:00 w sobotę do 22:00 w piątek (czasu brytyjskiego).

      Rozwiń swoją wiedzę na temat rynków finansowych

      Dowiedz się więcej o różnych rynkach i sprawdź się dzięki kursom internetowym IG Academy.

      Może Cię zainteresować…

      Halving bitcoina

      Odkryj wszystko, co musisz wiedzieć o halvingach bitcoinów.

      Handel kryptowalutamiPoznaj kryptowaluty i dowiedz się, jak na nich spekulować.

      Jak kupować i handlować akcjamiDowiedz się, jak kupować i handlować akcjami – w tym różnice między nimi

     • Bitcoin
     • Jak handlować bitcoinamiHalving bitcoinaGotówka Bitcoin vs Bitcoin1 Na podstawie przychodów z wyłączeniem walut obcych (opublikowane sprawozdanie finansowe, czerwiec 2020 r.).

      2 Przepisy podatkowe mogą ulec zmianie i zależą od indywidualnych okoliczności. Prawo podatkowe może różnić się w jurysdykcji innej niż Wielka Brytania.

      RynkiUsługi IGPlatformy handloweNaucz się handlowaćSkontaktuj się z namiŚledź nas online:

      Zakłady spread i kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu spreadami i kontraktami CFD u tego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają zakłady typu spread bets i kontrakty CFD oraz czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Klienci profesjonalni mogą stracić więcej niż wpłacają. Każdy handel wiąże się z ryzykiem.

      Wartość udziałów, funduszy ETF i ETC kupionych za pośrednictwem rachunku obrotu akcjami, akcji i udziałów ISA lub SIPP może zarówno spaść, jak i wzrosnąć, co może oznaczać odzyskanie mniej niż zainwestowałeś. Wyniki historyczne nie gwarantują przyszłych wyników .

      CFD, obrót akcjami oraz akcje i akcje Konta ISA zapewniane przez IG Markets Ltd, zakłady typu spread betting oferowane przez IG Index Ltd. IG to nazwa handlowa IG Markets Ltd (firmy zarejestrowanej w Anglii i Walii pod numerem 04008957) i IG Index Ltd ( spółka zarejestrowana w Anglii i Walii pod numerem 01190902). Zarejestrowany adres pod adresem Cannon Bridge House, 25 Dowgate Hill, London EC4R 2YA. Zarówno IG Markets Ltd (numer rejestru 195355), jak i IG Index Ltd (numer rejestru 114059) są autoryzowane i regulowane przez Financial Conduct Authority.

      Informacje na tej stronie nie są skierowane do mieszkańców Stanów Zjednoczonych, Belgii ani żadnego konkretnego kraju poza Wielką Brytanią i nie są przeznaczone do rozpowszechniania ani wykorzystywania przez jakąkolwiek osobę w jakimkolwiek kraju lub jurysdykcji, w której taka dystrybucja lub użycie byłoby sprzeczne zgodnie z lokalnym prawem lub przepisami.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy