Ile trzeba mieć lat, aby otrzymać kartę kredytową?

17 lutego 2021
 • Centrum zasobów kredytowych
 • Zarządzanie kredytemUstanowienie kredytuIle trzeba mieć lat, aby otrzymać kartę kredytową?Dla wielu młodych Amerykanów nie chodzi o to, czy otrzymają kartę kredytową, ale ile muszą mieć lat, aby otrzymać kartę kredytową.

  Aby otrzymać kartę na swoje nazwisko, musisz mieć ukończone 18 lat. Jeśli masz mniej niż 21 lat, zgodnie z prawem dotyczącym kart kredytowych, będziesz potrzebować cosignera lub dowodu zdolności do spłaty, takiego jak zatrudnienie, inne dochody lub aktywa.

  Wiek, w którym można otrzymać kartę kredytową, będzie różny w zależności od osoby, w zależności od dojrzałości, potrzeb i wsparcia finansowego. Młodzi ludzie mają kilka opcji, aby rozpocząć wyszukiwanie karty kredytowej, w tym studencką kartę kredytową (taką jak karta Discover it Student Cash Back), zabezpieczoną kartę kredytową (taką jak karta Discover it Secured) i zostając karta kredytowa rodzica. Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, które pomogą Ci określić właściwy moment na uzyskanie karty kredytowej:

  1. Korzystanie z karty kredytowej przed 18 rokiem życia

  Chociaż osoby niepełnoletnie nie mogą ubiegać się o konto karty kredytowej we własnym imieniu, wielu wydawców kart kredytowych pozwala na dodanie ich do konta osoby dorosłej jako autoryzowany użytkownik. Na przykład karta Discover umożliwia posiadaczom konta głównego dodanie do pięciu dodatkowych autoryzowanych użytkowników bez żadnych opłat. Autoryzowani użytkownicy otrzymają własną kartę ze swoim imieniem i będą mogli używać jej do robienia zakupów. Jednak główny posiadacz konta jest zawsze odpowiedzialny za dokonywanie wszystkich płatności na poczet salda karty.

  Gdy starsze dzieci uczą się o pieniądzach i jak robić zakupy, rodzice mogą rozważyć dodanie ich jako upoważnionych użytkowników do swoich kont, aby zacząć uczyć je odpowiedzialnego korzystania z kart kredytowych i budować historię kredytową. Na przykład rodzice mogą dać swoim dzieciom kartę kredytową, aby dokonać określonych zakupów lub tylko do użytku w nagłych wypadkach.

  Innym sposobem na nauczenie dzieci odpowiedzialnego korzystania z kart kredytowych jest umożliwienie im dokonywania drobnych, uznaniowych zakupów, które rodzice mogą odliczyć z oszczędności lub zasiłku dziecka. Pokazując dzieciom, jak ich zakupy bezpośrednio wpływają na ich oszczędności, zaczną doceniać działanie kart kredytowych. Każde dziecko jest inne, a właściwy wiek, w którym można otrzymać kartę kredytową lub rozpocząć inne ćwiczenia związane z wydatkami, może się bardzo różnić w zależności od dziecka.

  2. Ubieganie się o kartę kredytową jako młody dorosły (18-20 lat)

  Młodzi dorośli mogą ubiegać się o kredyt we własnym imieniu, ale z pewnymi ograniczeniami. Ustawa o kartach kredytowych z 2009 r. Wymaga, aby osoby ubiegające się o kartę kredytową w wieku od 18 do 21 lat okazały dowód, że mogą spłacić pożyczkę, np. Zatrudnienie, inne dochody lub majątek.

  W idealnym przypadku rodzice mogą udzielić wskazówek swoim dorosłym dzieciom, aby zapewnić im płynne przejście od bycia autoryzowanym użytkownikiem do zostania głównym posiadaczem konta. Złożenie wniosku o pierwszą kartę kredytową może być ważnym krokiem w kierunku niezależności finansowej.

  Dla wielu z tej grupy wiekowej ich pierwszą kartą będzie prawdopodobnie studencka karta kredytowa, taka jak karta Discover it Student Cash Back, która ma również zalety po ukończeniu studiów. Załóżmy, że niedawny absolwent potrzebuje czasu na poszukiwanie pracy lub chce wziąć trochę wolnego. W tym czasie mają wygodę posiadania tej legitymacji studenckiej i budują swoją historię kredytową. Co więcej, niektóre studenckie karty kredytowe zawierają nagrody, takie jak zwrot gotówki za paliwo lub zakupy spożywcze

  3. Czego student powinien szukać w karcie kredytowej

  Studenckie karty kredytowe mają zwykle niskie maksima, zwane miesięczną linią kredytową. Innymi słowy, możesz mieć tylko niewielkie saldo kredytowe, powiedzmy 500 USD. To dlatego, że te karty są przeznaczone dla osób, które prawdopodobnie nie mają regularnych dochodów. Pomimo ograniczonej kwoty, jaką możesz wydać, karty studenckie to prawdziwe karty kredytowe. Twoja aktywność jest raportowana do agencji kredytowych i od pierwszego dnia zaczynasz budować swoją historię kredytową.

  Prawdopodobnie będziesz chciał uniknąć jakichkolwiek opłat rocznych, które są pobierane przez firmy obsługujące karty kredytowe za prawo do wydania karty. Na szczęście istnieje wiele kart kredytowych na studia bez rocznej opłaty, więc nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem takiej, która spełnia te kryteria.

  Drugą rzeczą do rozważenia jest program nagród lub zwrot gotówki. Jeśli już wydajesz pieniądze, dlaczego nie wybrać karty, która oferuje nagrody przy każdym zakupie? Jeśli planujesz podróż za granicę, dobrym rozwiązaniem może być program milowy, podobnie jak karta bez opłat za transakcje zagraniczne.

  Poszukaj też dodatkowych korzyści, których nie oferuje każdy wystawca karty kredytowej. Niektóre oferują bezpłatny dostęp do oceny kredytowej. Inne, takie jak Discover, mogą oferować korzyści, takie jak gotówka za dowód dobrych ocen.

  4. Jak uniknąć niepotrzebnych odrzuceń kart kredytowych

  Różne karty kredytowe wymagają różnych ocen kredytowych FICO ®. Na przykład karty kredytowe „Premium rewards wymagają zazwyczaj wyższego FICO ® Credit Score i dłuższej historii kredytowej ze względu na atrakcyjną premię za rejestrację.

  Ubieganie się o kartę premium lub jakąkolwiek kartę przeznaczoną dla osób o wysokich dochodach i doskonałych wynikach kredytowych, jeśli masz niewielką lub żadną historię kredytową, narazi Cię na prawdopodobne odrzucenie i rozczarowanie. Co gorsza, zapytanie o raport kredytowy z aplikacji może negatywnie wpłynąć na Twoją zdolność kredytową. Zamiast tego możesz rozważyć złożenie wniosku o specjalnie wyznaczoną studencką kartę kredytową. I nie martw się – niektóre karty kredytowe dla studentów mają też świetne programy premiowe.

  Nieprawidłowe dane osobowe lub brak niektórych istotnych informacji dotyczących aplikacji mogą również spowodować odrzucenie wniosku przez wystawcę karty kredytowej. Kiedy aplikujesz, upewnij się, że wszystkie informacje są gotowe i upewnij się, że wszystko się zgadza. Niektóre z potrzebnych informacji obejmują:

  • Numer ubezpieczenia społecznego
  • Oficjalna nazwaAktualny adresCzas pod aktualnym adresemZaświadczenie o dochodach5. Inna opcja: zabezpieczona karta kredytowa

   Zabezpieczona karta kredytowa może pomóc w rozpoczęciu ustanawiania kredytu.

   Zabezpieczona karta kredytowa to zasadniczo karta z depozytem zabezpieczającym, co oznacza, że ​​wpłacasz depozyt zabezpieczający za kartę, która zasadniczo staje się Twoim limitem kredytowym, do kwoty, którą może zatwierdzić wystawca. Przy odpowiedzialnym użytkowaniu niektórzy emitenci mogą nawet sprawdzić Twoje konto po pewnym okresie odpowiedzialnego użytkowania i ostatecznie zmienić je na niezabezpieczoną kartę kredytową, która nie wymaga depozytu.

   Jeśli nie sądzisz, że zabezpieczona karta kredytowa może być jedną z właściwych opcji dla początkowej karty kredytowej, być może nigdy nie słyszałeś o zabezpieczonej karcie Discover it ® Secured. Ta karta oferuje zwrot gotówki i korzyści, które są bardziej typowe dla dobrej karty lojalnościowej niż zabezpieczona karta kredytowa, a Discover zaczyna przeglądać zabezpieczone konta kart kredytowych w mniej niż rok użytkowania, aby określić, czy można ją zmienić na niezabezpieczoną kartę.

   6. Karty sklepowe też mogą być łatwe

   Karta sklepowa to kolejna opcja karty kredytowej na start. Karty te działają tylko u jednego sprzedawcy, ale często wymagają jedynie uczciwego kredytu, w przeciwieństwie do kart kredytowych ogólnego użytku, które mogą wymagać dobrego lub doskonałego kredytu.

   Pamiętaj, że karty sklepowe mają zazwyczaj niższe limity kredytowe i wyższe stopy procentowe. Nie chcesz też przesadzać – zbyt wiele kart może źle wpłynąć na Twoją zdolność kredytową, a pokusa korzystania z nich w ulubionych sklepach i ryzyko nadwyrężenia budżetu może być wysoka.

   Z drugiej strony, jeśli często robisz zakupy w jakimś sklepie, możesz czerpać korzyści z korzystania z jego karty kredytowej, np. Duże rabaty, wczesny dostęp do sprzedaży lub przyszłe kredyty w sklepie. Po prostu pamiętaj, aby ćwiczyć silne, odpowiedzialne zachowania, takie jak płacenie na czas co miesiąc i spłacanie pełnego salda wyciągu, aby nie spłacać długów z miesiąca na miesiąc.

   7. Uzyskanie pierwszej karty kredytowej jako osoba dorosła

   Po osiągnięciu wieku 21 lat możesz ubiegać się o kartę kredytową jako główny posiadacz konta bez żadnych ograniczeń wiekowych. Ale wspomniane powyżej dobre praktyki, takie jak terminowe płacenie każdego rachunku i brak dużych sald, nadal obowiązują. Możesz zapewnić terminową płatność, konfigurując powiadomienia e-mailowe i tekstowe na karcie kredytowej, informujące o dostępności wyciągu i terminie płatności. Możesz także włączyć płatności automatyczne co miesiąc.

   Aby uniknąć przenoszenia dużych sald, będziesz musiał kontrolować swoje wydatki i płacić co miesiąc więcej niż kwota minimalna.

   Odpowiedni wiek do otrzymania karty kredytowej będzie inny dla każdej osoby, ponieważ jest to kwestia poziomu odpowiedzialności danej osoby, a nie jej daty urodzenia. Pomagając dzieciom i młodym dorosłym w podejmowaniu stopniowych kroków w kierunku korzystania z kart kredytowych, rodzice mogą pomóc im stać się odpowiedzialnymi użytkownikami kart kredytowych na całe życie.

   Opublikowano 12 kwietnia 2018 r.

   Zaktualizowano 8 maja 2020 r.

   Zastrzeżenie prawne: ta witryna służy do celów edukacyjnych i nie zastępuje profesjonalnych porad. Materiały w tej witrynie nie mają na celu udzielania porad prawnych, inwestycyjnych ani finansowych i nie wskazują dostępności żadnego produktu ani usługi Discover. Nie gwarantuje, że Discover oferuje lub poleca produkt lub usługę. Aby uzyskać szczegółowe porady dotyczące swojej wyjątkowej sytuacji, możesz skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą.

   Twoja ocena kredytowa FICO ® i kluczowe czynniki opierają się na danych z TransUnion i mogą różnić się od innych ocen kredytowych. Te informacje są przeznaczone i dostarczane tylko dla posiadaczy kart Głównych, którzy mają dostępny wynik. Zobacz Discover.com/FICO o dostępności swojego wyniku. Twój wynik i kluczowe czynniki są dostępne na Discover.com, a Twój wynik jest przedstawiany na wyciągach. Najnowsze wyniki online będą widoczne z roku, gdy zostaniesz członkiem karty. Discover i inni pożyczkodawcy mogą korzystać z różnych danych wejściowych, takich jak ocena kredytowa FICO ®, inne oceny kredytowe i więcej informacji w decyzjach kredytowych. Ta korzyść może ulec zmianie lub ustać w przyszłości. FICO jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Fair Isaac Corporation w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

   Discover Financial Services i Fair Isaac nie są organizacjami zajmującymi się naprawą kredytów w rozumieniu prawa federalnego lub stanowego, w tym ustawy o organizacjach naprawy kredytu. Discover Financial Services i Fair Isaac nie świadczą usług „naprawy kredytowej ani pomocy w zakresie „odbudowywania lub „ulepszania historii kredytowej, historii kredytowej lub zdolności kredytowej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy