Do czego służą Bitcoiny – prosta lista korzyści z kryptowalut BTC?

Category: Inny Sposób
17 lutego 2021

Do tej pory prawdopodobnie słyszałeś o nowym „tym w Internecie: bitcoinach.

Wydaje się, że wszyscy próbują Ci sprzedać, dlaczego kryptowaluta jest dobrą inwestycją i jak możesz zdobyć to, co nazywa się „nowym złotem.

Ale bądźmy szczerzy.

Do czego służą bitcoiny?

Podczas gdy popularna opinia sugeruje, że bitcoiny są solidnymi inwestycjami, w rzeczywistości każda inwestycja będzie ryzykowna, niezależnie od wybranego rynku, towaru lub produktu. Same bitcoiny były podatne na spadki wartości w swojej dziesięcioletniej historii, udowadniając, że są mało stabilne. Nie powinno to jednak powstrzymywać Cię przed podjęciem decyzji o ich zakupie.

Zamiast tego powinieneś spojrzeć na bitcoiny jako inwestycję w wolność i wgląd w przyszłość cyfrowych wydatków. Ponieważ jeśli jest jedna rzecz, która jest prawdą, to to, że kryptowaluty będą kształtować sposób, w jaki konsumenci wydają pieniądze w Internecie. Nie wspominając o lokalnych sprzedawcach, którzy zaczynają dostosowywać się do zmian technologicznych.

Więc bez dalszych ceregieli, oto kilka prawdziwych rzeczy, do których bitcoiny są naprawdę dobre.

PrywatnośćBitcoiny są często wykorzystywane do działań przestępczych i przez niektórych postrzegane jako sposób na uniknięcie władzy. Ale jeśli chodzi o prywatność, prawdziwym zmartwieniem jest swoboda kupowania bez kontroli ze strony osób z zewnątrz.

Piękno bitcoinów polega na tym, że możesz określić, jak prywatne mają być Twoje transakcje. Tak, waluta jest identyfikowalna, ponieważ każdy może śledzić swój łańcuch bloków. Co oznacza, że ​​każdy może zobaczyć, skąd pochodzi ten bitcoin. Ale to nie znaczy, że nie możesz wydawać, jeśli wszyscy nie wiedzą, kim jesteś.

Kluczem do zachowania prywatności zakupów jest fakt, że nikt tak naprawdę nie wie, kto posiada adres bitcoin. Bitcoiny są zasadniczo zdecentralizowane, co oznacza, że ​​nie ma pośrednika, przez który można prześledzić własność.

Już samo to gwarantuje wolność każdemu, kto wierzy w wartość ochrony prywatności.

WłasnośćJeśli chodzi o własność, bitcoiny są jak gotówka pod ręką. Jesteś jedynym właścicielem.

Oznacza to, że żaden bank nie może zatrzymać Twoich pieniędzy ani, co gorsza, zamrozić kont. Zamiast tego możesz trzymać pieniądze w „cyfrowych portfelach.

Opcje są dość obszerne. Masz do wyboru portfele stacjonarne, mobilne, internetowe lub kiedykolwiek sprzętowe. Różnica między nimi często sprowadza się do osobistych preferencji, ale idea wciąż jest aktualna. Tylko Ty możesz posiadać bitcoiny. Co z pewnością jest krokiem naprzód w stosunku do posiadania przez bank cennej waluty kosztem opłat i kar.

NiedostatekTo, co sprawia, że ​​bitcoiny są tak wyjątkowe i dobre do posiadania, to niedobór. Chociaż kryptowaluta jest ograniczona do 21 milionów dostępnych jednostek, jest zasadniczo wolna od inflacji.

Pytasz, czym jest inflacja?

Inflacja ma miejsce, gdy waluta traci na wartości. Dzieje się tak zazwyczaj dlatego, że rząd decyduje się na drukowanie większej ilości tej waluty w czasach kryzysu gospodarczego, co powoduje wzrost inflacji. Na przykład coś takiego jak batonik może kosztować dolara w danym momencie, ale może podwoić się do dwóch dolarów, jeśli inflacja wzrośnie.

Często może to prowadzić do utraty wartości czegoś takiego jak dolar amerykański, zwłaszcza jeśli właściciele nieugięcie trzymają się tej waluty. Bitcoiny nigdy nie zmierzą się z tym problemem.

Dlatego nazywali się nowym złotem. Weź pod uwagę następujące kwestie: posiadanie jednego bitcoina umieści Cię wśród 1% najlepszych ludzi na świecie! I podobnie jak złoto, ten niedobór sprawia, że ​​posiadanie ich jest bardzo pożądane, jeśli jesteś w stanie je zdobyć.

Porozmawiaj o wartości.

Na zakończenie

Próbując zdecydować, czy powinieneś kupić bitcoiny, rozważ inny sposób myślenia. Chociaż inwestycje zawsze będą ryzykowne, postrzegaj wartość nie jako kwestię zwrotu z inwestycji, ale zwrotu z pomysłu. Ostatecznie właśnie tym są bitcoiny.

Zamiast skupiać się na wartości pieniężnej, potraktuj je jako walutę nowej granicy. Takiej, która jest pozbawiona nieznośnych banków, które wpadają w twoje ciężko zarobione pieniądze. Albo co gorsza, w obliczu gniewu nadgorliwego nadzoru rządu.

Zamiast tego spójrz na bitcoiny jako sposób na inwestowanie w prywatność, własność i niedostatek. To jest prawdziwy znak tego, do czego są dobre.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy