Dlaczego warto inwestować w fundusz inwestycyjny

Category: Konto Bankowe
17 lutego 2021

7 powodów, dla których warto rozważyć zakup funduszy inwestycyjnych.

Dla starych inwestorów i początkujących fundusze inwestycyjne są wspaniałym i wygodnym sposobem na zainwestowanie pieniędzy. Mówiąc najprościej, fundusz inwestycyjny to zbiór akcji (akcji) i / lub obligacji (dług).

Oto 7 powodów (w przypadkowej kolejności), dla których warto rozważyć zakup funduszy inwestycyjnych:

 1. Dywersyfikacja. Kupując fundusz inwestycyjny, kupujesz zbiór środków zainwestowanych przez ten fundusz. Dywersyfikacja oznacza, że ​​fundusz inwestycyjny rozłożył Twoje pieniądze na różne firmy i / lub różne rodzaje aktywów. Twoje pieniądze są inwestowane w mieszankę produktów o wysokim i niskim ryzyku, aby zarówno pomóc jej rosnąć, jak i ją chronić.

  Na przykład: Fundusze o dużej kapitalizacji dywersyfikują się, inwestując w akcje różnych spółek o dużej kapitalizacji rynkowej i bardzo ugruntowanej pozycji. Fundusz hybrydowy prowadzi dywersyfikację, inwestując w akcje i obligacje.
 2. Niska minimalna inwestycja. Możesz zacząć od inwestowania w większość funduszy powierniczych już za 100 Rs. Profesjonalne zarządzanie. Zarządzający funduszami powierniczymi i analitycy budzą się każdego ranka z jednym celem – badać, analizować i analizować obecne i potencjalne aktywa funduszu wspólnego inwestowania. Twój doradca inwestycyjny bada i ocenia menedżerów funduszy inwestycyjnych, aby wybrać najlepsze fundusze, które pomogą Ci osiągnąć Twoje cele. Niższe koszty. Kupowanie akcji i obligacji kosztuje więcej (założenie konta DEMAT / opłata transakcyjna itp.). Ponieważ zarządzają dużymi kwotami pieniędzy w imieniu setek tysięcy inwestorów indywidualnych, fundusze inwestycyjne mogą skorzystać na obniżeniu kosztów transakcji. (Możesz rozpocząć swoje inwestycje na MobiKwik bez uiszczania opłaty) Systematyczne plany inwestycyjne (SIP). SIP ułatwiają regularne inwestowanie w fundusz inwestycyjny za jedyne 100 Rs miesięcznie. Po zarejestrowaniu swojego upoważnienia bankowego na platformie internetowej po prostu skonfiguruj SIP z dowolną kwotą w dowolnym dniu miesiąca w wybranym przez siebie funduszu powierniczym. Pieniądze są automatycznie obciążane dzień lub dwa przed tym dniem każdego miesiąca i inwestowane w ten program, aby uregulować nawyk inwestycyjny. (Czytasz to na telefonie? Kliknij tutaj, aby teraz skonfigurować SIP na MobiKwik) Przezroczystość. Inwestycje dokonywane przez fundusz powierniczy są publicznie dostępne co miesiąc, więc w razie potrzeby możesz zobaczyć, co robi Twój zarządzający funduszem. Płynność. Ponieważ Twoje pieniądze są rozłożone na tak wiele akcji i obligacji, możesz sprzedać swoje fundusze w dowolnym momencie, aby zaspokoić swoje potrzeby finansowe. Pieniądze wpłyną na Twoje konto bankowe w ciągu 2 dni roboczych. Istnieją fundusze powiernicze, które robią to jeszcze szybciej, zwane funduszami natychmiastowego wykupu. Twoje pieniądze wrócą na Twoje konto bankowe w ciągu 60 sekund od sprzedaży funduszu natychmiastowego zwrotu.MobiKwik ma funkcję natychmiastowego wykupu o nazwie Kwik Save, do której można uzyskać dostęp w aplikacji MobiKwik. Jeśli masz zainstalowaną aplikację MobiKwik, kliknij ten link, aby uzyskać dostęp do Kwik Save.

  Fundusz powierniczy może zaoferować prosty i skuteczny sposób inwestowania w cele życiowe – czy to emerytura, edukacja, kupno domu, czy po prostu zapewnienie wzrostu Twoich pieniędzy.

  Ten post został sprawdzony przez Kunala Bajaja.

  Kunal ma 18-letnie doświadczenie w sprzedaży instrumentów kapitałowych i zarządzaniu ryzykiem w największych na świecie instytucjach finansowych, takich jak Credit Suisse, JP Morgan, CLSA i Goldman Sachs Japan. Jego ostatnią rolą był dyrektor zarządzający i szef sprzedaży akcji w Jefferies India. Jest biegłym księgowym zajmującym rangę.

  Pojawiał się w różnych publikacjach jako autor gościnny, w tym Moneycontrol, Business Standard, Live Mint i Business Today.

  Można do niego dotrzeć na LinkedIn i Twitterze.

  Komentarze są zamknięte, ale trackbacki i pingbacki są otwarte.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy