Dlaczego oprocentowanie mojego kredytu samochodowego jest tak wysokie?

17 lutego 2021

Uzyskaj finansowanie samochodu

nawet przy słabym kredycie.

Meghan Carbary pisze profesjonalnie od prawie 20 lat. Meghan, dziennikarka opublikowana w trzech stanach, doskonaliła swoje umiejętności jako scenarzystka i redaktorka sportowa. Obecnie rozszerzyła swoje umiejętności na branżę motoryzacyjną jako autorka treści dla Auto Credit Express, gdzie współtworzy kilka blogów motoryzacyjnych i motoryzacyjnych.

Istnieje wiele powodów, dla których oprocentowanie kredytu samochodowego może być wysokie. Zwykle ma to związek z Twoją zdolnością kredytową i kombinacją innych czynników, takich jak wynajmowanie lub posiadanie pojazdu oraz finansowanie pojazdu. Jeśli kupiłeś pojazd ze złym kredytem i zastanawiasz się, „ dlaczego oprocentowanie mojego kredytu samochodowego jest tak wysokie? Jesteśmy tutaj, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Złe kredyty samochodowe i APR

Kiedy masz zły kredyt, wpływa to na twoje życie na wiele sposobów. Jednym z nich jest to, że kupując kredyt, zazwyczaj nie kwalifikujesz się do uzyskania najlepszego oprocentowania. Dotyczy to nie tylko kredytów samochodowych – kredyty hipoteczne, karty kredytowe i inne linie kredytowe będą musiały kosztować trochę więcej przy słabej ocenie kredytowej.

Głównym powodem, dla którego masz wyższe oprocentowanie przy słabym kredycie, jest to, że ocena kredytowa odzwierciedla Twoje ryzyko jako pożyczkobiorcy i jest największym czynnikiem decydującym o oprocentowaniu, do którego się kwalifikujesz. Stopy procentowe to koszt pożyczenia pieniędzy, a im niższa ocena kredytowa, tym wyższe może być oprocentowanie. Ma to również wiele wspólnego z Twoją historią kredytową.

Słaba historia terminowych płatności prowadzi do słabej oceny kredytowej i oznacza większe ryzyko dla pożyczkodawców. Stopy procentowe różnią się również w zależności od aktualnej federalnej stopy procentowej, a także stanu, w którym mieszkasz. Jednak nawet jeśli będziesz musiał zaciągnąć złą pożyczkę samochodową, z czasem możesz być w stanie refinansować i zakwalifikować się do wyższego oprocentowania oceniać.

Samochody używane i wysokie stopy procentowe

Jeśli finansujesz używany samochód, bez względu na swoją zdolność kredytową, prawdopodobnie zobaczysz wyższe oprocentowanie niż w przypadku finansowania nowego pojazdu. Dzieje się tak, ponieważ używane samochody są trudniejsze do wyceny. Wielu pożyczkodawców uważa, że ​​finansowanie używanych pojazdów jest bardziej ryzykowne, ponieważ statystycznie więcej pożyczkobiorców nie spłaca kredytów na używane samochody. To kolejny powód ich wyższych stóp procentowych.

Oprocentowanie i warunki kredytu samochodowego

Innym powodem, dla którego możesz widzieć wyższe oprocentowanie, może być okres pożyczki. Ogólnie rzecz biorąc, im dłuższy kredyt samochodowy, tym wyższe oprocentowanie. Twoja RRSO jest zwykle wyższa, jeśli masz słaby kredyt i szukasz długiego okresu pożyczki, aby zmniejszyć miesięczną płatność.

Dłuższa pożyczka może wydawać się dobrym pomysłem, gdy patrzysz na mniejszą miesięczną płatność, ale ostatecznie zapłacisz więcej, niż się spodziewasz na dłuższą metę, zwłaszcza jeśli pożyczka ta ma wysokie oprocentowanie.

Zaliczki mogą wpływać na stopy procentowe

Wreszcie, jeśli zdecydowałeś się na minimalną zaliczkę lub masz opcję nie wpłacania zaliczki, możesz mieć wyższe oprocentowanie pożyczki.

Zaliczka to jedna z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla siebie jako kredytobiorca złego kredytu. W rzadkich przypadkach zaliczka może pomóc w uzyskaniu niższej stopy procentowej, ale rzeczywiste korzyści są takie, że odkładanie pieniędzy oznacza, że ​​ogólnie płacisz mniej z powodu niższych odsetek w okresie spłaty pożyczki.

Zaliczka może również pomóc w zwalczaniu ujemnego kapitału własnego. Im więcej możesz odłożyć, tym lepiej będziesz, jeśli chodzi o zdobycie kapitału w swoim pojeździe.

Zwalczanie wysokiego oprocentowania kredytu samochodowego

Biorąc pod uwagę kombinację tych czynników, które prawdopodobnie wpływają na stopę procentową, możesz pomyśleć, że jesteś skazany na zakup samochodu. Ale tak nie jest. Jeśli chcesz mieć największe szanse na przyzwoite oprocentowanie przy finansowaniu pojazdu jako kredytobiorca złego kredytu, możesz skorzystać z poniższych wskazówek, aby pomóc:

  • Poznaj swoją zdolność kredytową i informacje o swoich raportach kredytowych. Znajomość wyniku przed udaniem się do dealera może pomóc w zbadaniu średniej stopy procentowej, do której możesz się kwalifikować, co może pomóc w odpowiednim budżecie.
  • Wybierz najkrótszy okres kredytowania, na jaki możesz sobie pozwolić. Pamiętaj, że im dłuższy okres pożyczki, tym więcej zapłacisz ogółem. Dokonaj największej zaliczki, jaką możesz. Zaliczka pomaga zaciągnąć mniejszą pożyczkę i może otworzyć więcej możliwości uzyskania lepszych warunków pożyczki, a być może nawet dać ci lepszy wybór samochodów do wyboru w salonie. Wybierz certyfikowany używany pojazd, jeśli musisz kupić używany. Samochody te mają zazwyczaj zaledwie kilka lat i są objęte gwarancją producenta. Ponadto nowsze pojazdy mają zwykle niższe stopy procentowe. Zdobądź cosigner. Jeśli kredyt utrzymuje Twoje oprocentowanie na wyższym poziomie niż byś chciał, dodanie cosignera z dobrym kredytem może być przepustką do zakwalifikowania się na lepszą RRSO.Gotowy, aby znaleźć następny samochód?

    Mając pytanie, dlaczego oprocentowanie kredytu samochodowego jest tak wysokie, i wskazówki, jak uzyskać najlepszą RRSO, jesteś gotowy, aby przejść do następnego kredytu samochodowego. Ale od czego zacząć? Oczywiście tutaj!

    W CarsDirect możesz kupować nowe i używane pojazdy, znaleźć wszystkie potrzebne porady dotyczące kredytów samochodowych i złych kredytów, a także skontaktować się z lokalnym dealerem, aby rozpocząć proces! Współpracujemy z ogólnokrajową siecią specjalnych dealerów finansowych, które współpracują z pożyczkodawcami, którzy wiedzą, jak pomóc ludziom w wyjątkowych sytuacjach kredytowych. Wypełnij nasz szybki, bezpłatny i bez zobowiązań formularz wniosku o pożyczkę samochodową, aby rozpocząć już teraz.

    Bezpłatna ocena kredytowaUzyskaj teraz darmową zdolność kredytową! Uzyskaj kopię swojej najnowszej zdolności kredytowej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy