Dlaczego minimalna kwota płatności za moją kartę kredytową stale rośnie?

Category: Jesteś Winien
17 lutego 2021

Wydawcy kart kredytowych mogą zwiększyć minimalną płatność z kilku powodów. W zależności od emitenta saldo, odsetki i opłaty mogą mieć wpływ na koszt.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Jeśli zobowiązujesz się płacić co miesiąc więcej niż minimum na rachunku karty kredytowej, masz dobry pomysł. Ale być może zauważyłeś, że masz do czynienia z ruchomym celem, ponieważ minimalne płatności czasami rosną z każdym cyklem rozliczeniowym. Dlaczego więc minimalna kwota płatności Twojej karty kredytowej stale rośnie? Dowiedzmy Się.

Jak obliczana jest Twoja minimalna płatność

Po pierwsze, ważne jest, aby mieć podstawową wiedzę na temat sposobu obliczania minimalnej płatności. To różni się nieco w zależności od emitenta, ale zazwyczaj minimalna kwota jest określana w jeden z następujących sposobów:

Jako procent tego, co jesteś winien (zwykle 1% -3%).

Jako procent tego, co jesteś winien, plus odsetki i opłaty, które zapłaciłeś.

Uwaga dla nerdów: pamiętaj, że większość wydawców ma również minimalną płatność w wysokości 20-35 USD. Więc jeśli żadne z dwóch powyższych obliczeń nie daje kwoty równej minimum, to zostaniesz obciążony. Ponadto, jeśli przegapiłeś płatności, kwota, z którą masz zaległości, zostanie zwykle dodana do twojego minimum.

Czasami wystawca korzysta z kombinacji tych obliczeń, aby określić minimalną płatność. Na przykład poniższy fragment pochodzi z przykładowej umowy Cardmember używanej przez Discover:

„Minimalna należna spłata to każda zaległa kwota plus wyższa z następujących kwot:

2% nowego salda pokazanego na wyciągu z rachunku; lub

wszelkie opłaty z tytułu odsetek i opłaty za opóźnienie widoczne na wyciągu z rachunku plus 20 USD.

Jeśli twoje minimum stale rośnie, istnieje kilka możliwych wyjaśnień

Ogólnie rzecz biorąc, należy interpretować minimalną kwotę płatności, która rośnie z miesiąca na miesiąc, jako znak, że nie korzystasz z karty kredytowej w sposób odpowiedzialny. Zwykle minimalna płatność rośnie z jednego (lub być może z kilku) następujących powodów:

Pobierasz więcej – jeśli Twój wystawca bierze procent z salda należności, aby obliczyć minimalną płatność, zwiększenie tej kwoty spowoduje wzrost tej kwoty.

Na przykład, jeśli zwykle co miesiąc obciążasz swoją kartę kwotą 1000 USD, a Twój wydawca pobiera co najmniej 2% salda należności, Twoje saldo wyniesie 20 USD. Ale jeśli Twoje wydatki zaczną rosnąć, a teraz zwykle pobierasz 2000 USD miesięcznie, Twoje minimum wzrośnie do 40 USD.

Ponosisz odsetki – większość kart kredytowych ma dwucyfrowe stopy procentowe, więc jeśli masz saldo, opłaty te są co miesiąc zmniejszane do minimum. Chociaż początkowo prawdopodobnie nie będzie to zbytnio uszczypnąć, w ciągu kilku cykli rozliczeniowych Twoje minimum może wzrosnąć bardzo wysoko.

Ponosisz opłaty – zwyczajowe spóźnianie się z płatnością za kartę kredytową, korzystanie z zaliczek gotówkowych lub podejmowanie innych działań, które skutkują naliczeniem opłaty, może również spowodować gwałtowny wzrost kwoty minimalnej płatności. Większość emitentów obniża te opłaty do minimum, dopóki nie zostaną spłacone, i będzie je nadal nakładać w miarę ich ponoszenia.

Zalegasz z płatnościami – jeśli nie dokonałeś minimalnej płatności w zeszłym miesiącu, prawdopodobnie zostanie ona dodana do minimalnej płatności w następnym miesiącu. Jeśli nadal będziesz tracić płatności, Twoje minimum będzie rosło.

Wskazówki dotyczące oswajania minimum

Przed omówieniem wskazówek, jak powstrzymać minimalną spłatę, należy pamiętać, że płacenie minimalnej kwoty na karcie kredytowej nigdy nie jest dobrym pomysłem. Jedynym sposobem uniknięcia odsetek jest spłacanie salda w całości co miesiąc, co jest absolutnie niezbędną częścią bycia efektywnym użytkownikiem karty kredytowej.

Mając to na uwadze, oto kilka strategii utrzymania minimalnej płatności pod kontrolą:

Płać rachunek na czas co miesiąc. Pomoże Ci to uniknąć nagromadzenia się wielu minimów. Ponadto utrzymasz swoją zdolność kredytową w dobrej kondycji.

Miej budżet i śledź swoje wydatki. Zapobiegnie to naliczaniu większej kwoty, niż możesz spłacić w ciągu miesiąca.

Jeśli masz już dług na karcie kredytowej, spłać go. Jeśli tego nie zrobisz, odsetki będą nadal narastać, a Twoja minimalna płatność będzie rosła.

Unikaj opłat. Jeśli nie możesz sobie przypomnieć, kiedy należy zapłacić rachunek z karty kredytowej, zarejestruj się, aby otrzymywać powiadomienia SMS lub e-mail, aby nie zostać obciążonym opłatą za spóźnienie. Nie przyjmuj zaliczek gotówkowych, a jeśli często podróżujesz za granicę, kup kartę, która nie pobiera żadnych opłat za transakcje zagraniczne.

Podsumowanie: Rosnące minimalne płatności zwykle sygnalizują problem z nawykami dotyczącymi kart kredytowych. Skorzystaj z powyższych wskazówek nerdów, aby utrzymać swoje minimum – i swoje finanse – na równi.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy