Dlaczego ceny bitcoinów rosną tak szybko – i będą nadal rosły

Category: Ciągu Ostatnich
17 lutego 2021

David Zeiler, zastępca redaktora, Money Morning @DavidGZeiler 18 listopada 2013 r

Rozpocznij rozmowę

Lub aby skontaktować się z obsługą klienta Money Morning , kliknij tutaj.

[Aktualizacja: Pozytywne komentarze wielu urzędników federalnych na temat Bitcoina podczas poniedziałkowego przesłuchania w Senacie, a także list od prezesa Fed Bena Bernanke do Komitetu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, w którym stwierdza, że ​​Bitcoiny mogą być obiecujące na dłuższą metę, spowodowały gwałtowny wzrost wartości waluty cyfrowej krótko do 900 dolarów w poniedziałek wieczorem. Jednak od wtorkowego poranka ceny bitcoinów na Mt. Gox osiadł z powrotem na około 650 dolarów.]

Każdy, kto zastanawia się, dlaczego ceny bitcoinów rosną, nie musi szukać dalej niż Chiny.

Od początku listopada ogromny skok zakupów cyfrowej waluty w Chinach niemalże w pojedynkę spowodował potrojenie cen bitcoinów.

Kiedy patrzysz na liczby, jest to prawie surrealistyczne.

Na początku listopada jeden bitcoin był wart około 213 USD na japońskiej giełdzie Mt. Gox, druga co do wielkości giełda Bitcoin na świecie. Dziś (w poniedziałek) jeden Bitcoin był sprzedawany aż do 675 USD.

Wolumen na BTC China, gdzie chińskiego juana można wymienić na bitcoiny, wzrósł 10-krotnie w ciągu nieco ponad miesiąca. Wolumen skoczył z 2000 do 5000 Bitcoinów, którymi handlowano dziennie jeszcze we wrześniu do 40 000 do 60 000 Bitcoinów, którymi handlowano dziennie w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Skok sprawił, że BTC China jest największą na świecie giełdą bitcoinów pod względem wielkości, przewyższając Mt. Gox, który umożliwia handel bitcoinami w dolarach amerykańskich, euro i kilkunastu innych walutach światowych.

Nagły wzrost zainteresowania Chin Bitcoinem – głównie jako kupujących – jest głównym powodem, dla którego ceny Bitcoin rosną tak szybko.

Ponieważ całkowita liczba istniejących Bitcoinów właśnie przekroczyła granicę 12 milionów, oznacza to, że całkowita wartość waluty wzrosła z około 2,5 miliarda dolarów do około 8 miliardów dolarów w mniej niż trzy tygodnie.

Podczas gdy niektórzy odrzucają Bitcoin jako modę, wirtualna waluta powoli zyskuje na popularności od czasu jej powstania przez anonimowego twórcę o nazwisku Satoshi Nakamoto w 2008 roku.

W ciągu ostatnich kilku lat coraz więcej firm na całym świecie, szczególnie w Europie, zaczęło akceptować Bitcoin jako formę płatności.

W rzeczywistości jedno z wydarzeń, które wywołało zainteresowanie Chin Bitcoinem, miało miejsce pod koniec października, kiedy Baidu Inc. (Nasdaq ADR: BIDU), firma zajmująca się wyszukiwarkami, nawet bardziej dominująca w Chinach niż Google Inc. (Nasdaq: GOOG), znajduje się w Stanach Zjednoczonych. Stany, ogłosiły, że zajmie Bitcoin.

Ale to był znacznie bardziej dramatyczny rozwój, który spowodował wysłanie chińskich w znacznie większej liczbie na giełdę BTC China…

Dlaczego ceny bitcoinów rosną w Chinach

Wydaje się, że w bardzo rzadkim ruchu chiński rząd faktycznie zachęca swoich obywateli do inwestowania w Bitcoin.

Jest to jedna z najbardziej rażących osobliwości w popularności Bitcoina w Chinach, ponieważ chiński rząd nie jest znany z zezwalania na nieuczciwą działalność gospodarczą, nad którą nie może kontrolować. Ale rząd nie zrobił nic, aby powstrzymać szał Bitcoin.

W rzeczywistości, wkrótce po ogłoszeniu przez Baidu październikowego ogłoszenia, oficjalna państwowa sieć telewizji CCTV wyemitowała niezwykle korzystny 30-minutowy film dokumentalny o walucie cyfrowej. I prawdopodobnie nie jest przypadkiem, że gazeta People’s Daily opublikowała w tym samym czasie pozytywną historię o Bitcoinie.

Możliwe, że Pekin postrzega Bitcoin – międzynarodową walutę internetową poza kontrolą żadnego banku centralnego – jako sposób pośredniego na wyłudzenie kilku dziur w dominacji dolara amerykańskiego.

„Chiny zdają sobie sprawę, że juan musi pokonać wiele przeszkód, zanim stanie się walutą rezerwową. Jeśli ludzie zaczną używać i trzymać więcej Bitcoinów zamiast dolara, prawdopodobnie doprowadzi to do mniej skoncentrowanej na USA gospodarki globalnej i to właśnie Chiny chcą – powiedział CNBC Kyle Drake, założyciel CoinPunk, hybrydowego portfela internetowego typu open source .

Niezależnie od motywów Pekinu, podwójny znak aprobaty ze strony chińskiego rządu zmusił ludność do kupowania jak największej ilości Bitcoinów.

Ale to wciąż pozostawia pytanie: dlaczego? Co Chińczycy kochają w Bitcoin?

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy