Czyja ocena kredytowa jest używana w przypadku wspólnego kredytu hipotecznego?

17 lutego 2021

Jesteś szczęśliwym małżeństwem i jesteś gotowy na zakup swojego pierwszego domu, ale ty i twój małżonek macie różne oceny zdolności kredytowej. Więc co to oznacza? Do tej pory prawdopodobnie martwisz się, czyja ocena kredytowa jest wykorzystywana do wspólnego kredytu hipotecznego.

Nie martw się! Mamy wszystko, co musisz wiedzieć o łącznych kredytach hipotecznych, których zdolność kredytowa jest zbliżona i jak uzyskać najlepszą możliwą ofertę, nawet jeśli Ty lub Twój partner macie zły kredyt.

Wszystko, co musisz wiedzieć o wspólnym kredycie hipotecznym

Czyja ocena kredytowa jest używana w przypadku wspólnego kredytu hipotecznego?

Wszystkie oceny kredytowe są używane w przypadku wspólnego kredytu hipotecznego – i możesz mieć więcej niż dwie osoby. Informacje finansowe i kredytowe są zbierane od wszystkich stron, które chcą skorzystać z kredytu hipotecznego, a zatwierdzenie kredytu opiera się na zbiorczych wynikach. Zatwierdzenie następuje po dokonaniu przeglądu historii kredytowej, dochodów i aktualnego obciążenia długiem każdego kandydata.

Czasami złożenie wniosku o wspólny kredyt hipoteczny jest konieczne, jeśli jeden wnioskodawca ma kilka drobnych problemów kredytowych, ale ma wystarczające dochody, podczas gdy drugi ma doskonałą historię kredytową. Jednak ich dochód nie mógł pokryć kredytu hipotecznego. To, ile wyniosą łączny dochód wnioskodawców, określi, ile mogą uzyskać za pożyczkę.

A jeśli twój partner ma okropny kredyt?Powiedzmy, że osoba, z którą otrzymujesz wspólny kredyt hipoteczny, ma okropną historię kredytową. Co robisz? Na początek nie panikuj. Nie oznacza to, że nie kupisz tego domu, na który patrzyłeś. Najpierw powinieneś zrozumieć, jak wszystko działa.

Jak pożyczkodawcy obliczają twoją ocenę kredytu hipotecznego?Kiedy mówią, że używają „wyników zbiorczych, nie oznacza to, że przyjmują średnią zdolność kredytową kandydatów. Zamiast tego używają swojego „niższego średniego wyniku. Każdy wnioskodawca ma trzy wyniki – po jednym z każdego głównego biura informacji kredytowej – a pożyczkodawca sprawdza średni wynik dla każdego.

 • Oto przykład:Wnioskodawca nr 1 ma trzy wyniki 725, 715 i 699. Wnioskodawca nr 2 ma trzy wyniki 688, 652 i 644. Dwa środkowe wyniki to 715 i 652, a najniższy to 652, więc jest to wynik pożyczkodawca pójdzie z.Jak zapobiec zrujnowaniu wszystkiego przez zły kredyt?Jeśli twój partner ma zły kredyt, możesz obawiać się kwalifikacji do pożyczki. Oto kilka prostych sposobów, dzięki którym zły kredyt nie zrujnuje Twoich szans na uzyskanie dobrej oferty pożyczki:

  Zwiększ kredyt swojego partneraSprawdź raport kredytowy swojego partnera pod kątem błędów. Błąd w raporcie kredytowym może zaszkodzić Twojemu kredytowi nawet do 100 punktów, więc to świetne miejsce na rozpoczęcie.

  Jeśli przyczyną problemu są karty kredytowe, spłacaj je. Upewnij się, że salda są poniżej 30% ich wysokiego limitu, ponieważ odgrywa to znaczącą rolę w Twojej zdolności kredytowej. Możesz również zwiększyć stan kredytu współmałżonka, czyniąc go autoryzowanym użytkownikiem konta o dobrej opinii.

  Zostaw partnera bez pożyczkiBrzmi to szorstko, ale czasami trzeba to zrobić. Kiedy twój partner ma zły kredyt, posiadanie go na hipotece często może przynieść więcej szkody niż pożytku. Chociaż połączenie dochodów może pomóc w uzyskaniu lepszej stawki, czasami najlepiej jest, aby osoba z najlepszym kredytem podpisała się samodzielnie. Dobra wiadomość jest taka, że ​​jeśli opuszczasz współmałżonka, oboje możecie nadal mieć umowę, niezależnie od tego, kto jest na pożyczce.

  Znajdź współsygnatariuszaJeśli twój partner ma problemy ze swoim kredytem, ​​zawsze możesz poprosić krewnego, który ma doskonały kredyt, o podpisanie umowy, może ci pomóc w uzyskaniu zgody. Istnieją jednak inne zasady dotyczące podpisywania umowy z każdym pożyczkodawcą.

  Zwykle współsygnatariusz jest dobrym rozwiązaniem krótkoterminowym, gdy wchodzisz do nowego domu lub gdy twój partner pracuje nad odbudową kredytu. A kiedy będziesz gotowy, możesz zdjąć pożyczkę z pożyczki i dodać partnera.

  Czy masz coś do dodania na temat tego, czyja zdolność kredytowa jest wykorzystywana do wspólnego kredytu hipotecznego? Daj nam znać! Możemy pomóc w rozwiązaniu problemów z kredytem w Go Clean Credit.Niezależnie od sytuacji, Go Clean Credit ma rozwiązanie. Mamy wiele programów naprawy kredytu, które pomogą Ci przezwyciężyć sytuację kredytową i przywrócić Ci drogę do finansowego sukcesu. Prawdziwe przywrócenie kredytu to nie jedyny model, który pasuje do wszystkich i dostosowujemy Twoje potrzeby do odpowiedniego programu, ale większość ludzi może zacząć już za 99 USD miesięcznie.

  Mamy programy o stałej cenie, które pozwolą Ci wrócić na właściwe tory w ciągu zaledwie pięciu miesięcy, rozwiązania w zakresie restrukturyzacji zadłużenia, programy skierowane do osób, które niedawno miały krótką sprzedaż lub egzekucję nieruchomości, i wiele innych. Aby uzyskać pomoc, wystarczy jeden darmowy telefon lub wypełnić prośbę o spotkanie. Skontaktuj się z Go Clean Credit, aby umówić się na bezpłatną konsultację już dziś.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy