Czy to rzeczywiście prawda, że ​​pożyczki studenckie umierają, gdy to zrobisz?

Category: Celem Jest
17 lutego 2021

Aktualizacja: 11 lutego 2020 r.Robert Farrington

Istnieją tysiące produktów i usług finansowych, a my wierzymy, że pomogą Ci zrozumieć, które z nich są dla Ciebie najlepsze, jak to działa i czy faktycznie pomoże Ci osiągnąć Twoje cele finansowe. Jesteśmy dumni z naszych treści i wskazówek, a informacje, które udostępniamy, są obiektywne, niezależne i bezpłatne.

Ale musimy zarabiać pieniądze, aby opłacić nasz zespół i utrzymać tę stronę internetową! Nasi partnerzy wynagradzają nas. TheCollegeInvestor.com ma powiązania reklamowe z niektórymi lub wszystkimi ofertami zawartymi na tej stronie, co może mieć wpływ na to, jak, gdzie i w jakiej kolejności mogą pojawiać się produkty i usługi. College Investor nie obejmuje wszystkich firm ani ofert dostępnych na rynku. A nasi partnerzy nigdy nie mogą nam zapłacić za zagwarantowanie korzystnych recenzji (a nawet za recenzję ich produktu).

Aby uzyskać więcej informacji i pełną listę naszych partnerów reklamowych, zapoznaj się z pełną informacją dotyczącą reklam. TheCollegeInvestor.com dokłada wszelkich starań, aby informacje były dokładne i aktualne. Informacje zawarte w naszych recenzjach mogą różnić się od tych, które znajdziesz, odwiedzając instytucję finansową, usługodawcę lub witrynę internetową konkretnego produktu. Wszystkie produkty i usługi są prezentowane bez gwarancji.

Dzisiaj mówimy o trudnym temacie: co się dzieje, gdy umierasz? A szczególnie, co dzieje się z twoimi pożyczkami studenckimi, gdy umrzesz?

Czy Twoje pożyczki studenckie umrą wraz z Tobą (co oznacza, że ​​Twoja rodzina jest wolna i przejrzysta), czy też ktoś inny będzie musiał ponieść ciężar długu z tytułu kredytu studenckiego?

Ważne jest, aby wiedzieć, co się stanie – ponieważ jeśli nie wykonasz tych kroków, Twoja rodzina może być odpowiedzialna za pożyczki studenckie.

Dwie tragiczne historie zadłużenia studenckiego

Niedawno odkryłem kilka tragicznych historii, którymi chciałem się z wami podzielić, na temat śmierci i zadłużenia z tytułu kredytów studenckich.

Pierwsza to historia Francisco Reynoso. To typowa tragiczna historia, jaką czytałem o zadłużeniu z tytułu kredytów studenckich. Jego syn został przyjęty do Berklee College of Music w Bostonie, ale potrzebował pożyczek studenckich, aby za to zapłacić. Jednak federalne pożyczki studenckie nie wystarczały i jego syn musiał zaciągać pożyczki prywatne. Kłopoty zaczęły się, gdy Francisco złożył wniosek o pożyczki.

Zaraz po ukończeniu studiów syn Francisco zginął tragicznie. Ale odkąd Francisco podpisał pożyczki studenckie dla banków, dług był bardzo żywy. Po śmierci syna banki zaczęły do ​​niego przychodzić, próbując odzyskać dług. Smutne jest to, że technicznie rzecz biorąc jest na haku za prywatne pożyczki studenckie, które podpisał. Oto przypadek, w którym pożyczki studenckie nie umarły.

Druga tragiczna historia ma miejsce w przypadku pożyczek Parent PLUS. Chociaż są to pożyczki federalne, mogą nadal powodować finansowe koszmary po śmierci pożyczkobiorcy. Na przykład jest historia Roswell Friend. Jego matka wykupiła 55 000 dolarów z pożyczki dla rodziców PLUS na opłacenie szkoły. Kiedy umarł, rząd postąpił słusznie i umorzył dług (ponieważ są to pożyczki federalne).

Jednakże, ponieważ dług został anulowany i faktycznie został zaciągnięty przez rodzica, Sallie Mae wysłała matce 1099-C z powodu dochodu z umorzenia długu. To pozostawiło matce podatek w wysokości 14 000 dolarów z powodu „dodatkowego dochodu. Nie musiałem spłacać całej pożyczki, ale wciąż było to dużo pieniędzy do zadłużenia.

Kiedy umrą kredyty studenckie

W przypadku większości federalnych pożyczek studenckich dług zostaje umorzony, gdy student lub pożyczkobiorca umiera. Wystarczy, że przedstawisz firmie obsługującej pożyczki studenckie akt zgonu, a pożyczka przepadnie.

Dotyczy to tego typu federalnych pożyczek studenckich:

 • Bezpośrednie subsydiowane pożyczki
 • Bezpośrednie pożyczki niesubsydiowaneBezpośrednie pożyczki konsolidacyjnePożyczki federalne PerkinsDotyczy to również prywatnych kredytów studenckich, o ile nikt nie zaciągnął pożyczki. Jeśli zmarły student był jedynym pożyczkobiorcą, pożyczka umrze razem z nimi.

  Pożyczki studenckie, które nie umierają

  Istnieją jednak dwa rodzaje pożyczek studenckich, które nie umierają razem z tobą.

  Po pierwsze, prywatne pożyczki studenckie z cosigner nie umierają. Kiedy ktoś dokonuje pożyczki (np. Rodzic lub inny krewny), jest on tak samo odpowiedzialny za pożyczkę, jak student lub pożyczkobiorca. Oznacza to, że jeśli student umrze, cosigner nadal musi spłacić pożyczkę.

  Po drugie, pożyczki PLUS mogą przyprawić o ból głowy. Podczas gdy technicznie są zwolnieni, rodzicowi, który wziął pożyczkę, można pozostawić 1099-C, co zwiększa Twoje dochody i zmusza do płacenia podatków od kwoty pożyczki PLUS, która została umorzona.

  Jak chronić siebie i swoją rodzinę

  Istnieją dwa proste sposoby ochrony siebie i upewnienia się, że pożyczki studenckie nie spowodują problemów dla Twojej rodziny.

  Po pierwsze, nigdy nie udzielaj pożyczki na szkołę. Zadłużenie z tytułu kredytu studenckiego to najgorszy dług, jaki można mieć, i może być ogromnym obciążeniem dla rodziców, zwłaszcza w okresie żałoby. Jeśli potrzebujesz pożyczek studenckich, trzymaj się federalnych pożyczek studenckich.

  Po drugie, rozważ wykupienie ubezpieczenia na życie dla swojego studenta, dopóki dług, za który jesteś odpowiedzialny, nie zniknie. Na przykład, jeśli podpisałeś pożyczkę na 20 000 USD, rozważ zakup polisy ubezpieczeniowej na życie o wartości 20 000 USD dla swojego studenta. Polisa byłaby wyjątkowo niedroga (prawdopodobnie mniej niż 10 USD miesięcznie), ale gdyby coś się stało, pieniądze z ubezpieczenia byłyby na spłaceniu zadłużenia.

  Spójrz na narzędzie porównawcze, takie jak Policygenius i zobacz, jak łatwo jest uzyskać polisę ubezpieczeniową na życie dla młodej, zdrowej osoby. Za kilka minut możesz zobaczyć, jak niedrogie byłoby to rozwiązanie. Sprawdź Policygenius tutaj.

  Czy podjąłeś kroki, aby chronić swoją rodzinę przed zadłużeniem z tytułu kredytu studenckiego?

  Robert Farrington jest America’s Millennial Money Expert® i America’s Student Loan Debt Expert , a także założycielem The College Investor, strony poświęconej finansom osobistym, której celem jest pomoc millenialsom w uniknięciu zadłużenia z tytułu kredytów studenckich, aby zacząć inwestować i budować bogactwo na przyszłość. Możesz dowiedzieć się więcej o nim na stronie z informacjami lub na jego osobistej stronie RobertFarrington.com.

  Regularnie pisze o inwestowaniu, zadłużeniu z tytułu kredytów studenckich i ogólnych tematach dotyczących finansów osobistych skierowanych do każdego, kto chce zarabiać więcej, wyjść z długów i zacząć budować bogactwo na przyszłość.

  Był cytowany w najważniejszych publikacjach, w tym w New York Times, Washington Post, Fox, ABC, NBC i nie tylko. Jest także stałym współpracownikiem Forbesa.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy