Czy będziesz bezdomny po załamaniu gospodarczym?

Category: Karta Kredytowa
17 lutego 2021

Po zapaści gospodarczej, jeśli stracisz pracę lub Twój współmałżonek straci pracę, lub jeśli zostaniesz przeniesiony na niepełny etat zamiast na pełny etat, lub jeśli twoje wydatki drastycznie wzrosną, podczas gdy twoje wynagrodzenie nie spadnie (zdarzenie dewaluacji waluty), BĘDZIESZ BEZ DOMU?

Pomyśl o tym. Porzuć swoje normalne nastawienie tylko na minutę i zastanów się, co mogłoby się stać, gdyby wydarzyło się coś nie do pomyślenia („prawdziwy upadek gospodarczy). Jeśli jesteś jak większość ludzi, albo płacisz kredyt hipoteczny, albo czynsz. Możesz mieć dodatkową pożyczkę lub dwie (samochód?) I możesz mieć spłaty zadłużenia kartą kredytową. Masz rachunki za media, masz zakupy do kupienia, musisz opłacać ubezpieczenia i nie zapominać o podatkach…

Większość klasy średniej jest dość uboga – z niewielkim dodatkowym dochodem do dyspozycji. Są też tacy, którzy uważają, że mają dużo dodatkowego dochodu, ale jeśli naprawdę usiądą i wymyślą, jak długo będą w stanie spłacać czynsz lub kredyt hipoteczny, jeśli wydarzy się coś nie do pomyślenia?

Powód, dla którego zadaję to pytanie, jest następujący… Wracając do kryzysu gospodarczego z 2008 r. I niezwykłej liczby osób, które w wyniku tego straciły pracę (nawet pomimo pompowania pieniędzy przez FED), niepokój jest taki, że KIEDY uderza nas następne załamanie gospodarcze – że będzie znacznie gorzej. Problemy prowadzące do 2008 roku nie zostały w ogóle rozwiązane. Zostały odroczone i powiększone (chociaż bardzo dobrze ukryte dla mas).

Kiedy gospodarka w końcu ulegnie siłom rzeczywistości, upadnie pod własnym ciężarem. A kiedy napis jest na ścianie, może się to wydarzyć bardzo szybko, gdy „gracze pędzą do wyjść. Twoja praca (lub praca twojego współmałżonka) może być zagrożona.

Nadchodząca katastrofa gospodarcza, którą wielu przepowiada, wyrzuci na ulice wielu przedstawicieli klasy średniej. Bezdomny. Będą tacy, którzy żyli dobrze, którzy zostaną wrzuceni w chaos finansowy, ponieważ żyli zbyt blisko krawędzi. Jeśli jesteś najemcą, może minąć kilka miesięcy, zanim w końcu zostaniesz eksmitowany przez właściciela, a jeśli masz kredyt hipoteczny, możesz go przedłużyć o kilka miesięcy, ale w końcu wiele osób zostanie wysiedlonych.

Tym razem .gov może nie być w stanie ich uratować, ponieważ nawet oni nie będą mieli już na to pieniędzy…


Moja myśl jest następująca: nawet jeśli uważasz, że dzisiejsza gospodarka jest w porządku, zawsze powinieneś brać pod uwagę konsekwencje życia zbyt blisko krawędzi, mając dochody i wydatki. Jest to dokładnie sprzeczne z głównym nurtem warunkowania, jednak branie odpowiedzialności za siebie i przemyślenie tego, co „może się wydarzyć – jest rozsądną rzeczą do zrobienia. Jeśli już żyjesz na krawędzi (prawie od wypłaty do wypłaty), podejmij działania, aby cofnąć się i zmniejszyć ryzyko związane z utratą dochodów.

Rośnie liczba osób, które zdają sobie sprawę z podstawowych i systemowych problemów naszej obecnej wspieranej gospodarki. Podejmują działania, aby przygotować się na czas, w którym upadek zmieni świat. Ci ludzie koncentrują się na swojej samodzielności i rzeczach, które mogą zrobić, aby przetrwać burzę.

Pomyśl o tym, co wiesz lub dowiedziałeś się o Wielkim Kryzysie. Chociaż wtedy był to zupełnie inny czas i podczas gdy dzisiejsze karty EBT całkowicie „ ukrywają ” fakt, że przeżywamy obecnie pewien rodzaj depresji, wyobraź sobie, co by się stało w dzisiejszym upadku „ wielkiego czasu ” kiedy te karty EBT już nie działają. Lub gdy wartość „cyfrowych cyfr karty EBT jest warta tylko ułamka tego, co było wcześniej…

Dzisiejsze załamanie gospodarcze znacznie różniłoby się od wielkiego kryzysu. Ten będzie wyjątkowo niebezpieczny i prawdopodobnie brutalny. Moralność i uwarunkowania dzisiejszych ludzi znacznie różnią się od tych sprzed 80 lat. Wtedy duży procent ludzi wiedział, jak o siebie zadbać. Było wielu rolników (na przykład). Ale nie dzisiaj. Dziś mamy ogromną klasę zależną i upadającą klasę średnią, która jest bardzo rozbudowana. Obecnie mamy rozległy system produkcji i dostaw „na czas, od którego egzystencja prawie wszystkich ludzi żyjących we współczesnym świecie zależy. Wszystko to działa tylko w gospodarce, która nie upadła. Kiedy to się stanie (zapadnie się), nastąpi wielkie przemieszczenie.

Tytuł „Czy po załamaniu gospodarczym staniesz się bezdomny ma być pobudką do oceny własnej sytuacji ekonomicznej i finansowej. Jeśli uważasz, że grozi Ci bezdomność, możesz rozważyć jakoś złagodzenie tego ryzyka. Być może zrzuć niektóre wydatki lub rozważ zmianę stylu życia polegającą na mniejszej konsumpcji (na przykład niepotrzebnych towarów i usług). Znajdź sposób (jakoś) na zbudowanie poduszki awaryjnej. Chodzi o to – przynajmniej o tym pomyśleć – co jest pierwszym krokiem przed planem i działaniem…

* Przeczytaj naszą Politykę komentarzy

* Korzystaj z otwartego forum do rozmów poza tematem

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy