Czy bank udzieli mi pożyczki osobistej?

Category: Złym Kredytem
17 lutego 2021

Czasami pilnie potrzebujemy funduszy na spłatę rachunków, zakup drogich towarów lub na nagłe przypadki medyczne. Możemy zaplanować nasze długoterminowe potrzeby, ale nieuchronne problemy wymagają natychmiastowego działania. Jest to czas, kiedy desperacko szukamy naszych możliwości, aby rozwiązać nasze problemy. Natychmiastowe zapotrzebowanie na fundusze można łatwo zaspokoić dzięki Pożyczce osobistej. Jest to najłatwiej dostępna pożyczka, w przypadku której pożyczkodawca generalnie nie pyta o powód jej skorzystania.

Kiedy już jesteśmy pewni, że potrzebujemy natychmiastowych pieniędzy, następne pytanie brzmi: „czy bank udzieli mi pożyczki osobistej?. Cóż, bardziej prawdopodobne jest, że odpowiedź brzmi „ TAK . Jest jednak kilka wymagań i kryteriów kwalifikowalności, które są brane pod uwagę podczas zatwierdzania wniosku.

Zrozumienie kryteriów kwalifikowalności do wypłaty pożyczki osobistej
  • Poznaj swoją zdolność kredytową – na początku bank koncentruje się na kryteriach kwalifikowalności i umieszcza odbiorcę pod dobrym, średnim lub złym kredytem. Ocena kredytowa jest oparta głównie na historii płatności, długości historii kredytowej, historii wcześniejszych kredytów i ich długości spłat, rodzajach wykorzystanych kredytów itp. Biorąc wszystkie te czynniki na konta, bank decyduje o Twojej zdolności kredytowej i im wyższy wynik mają większe szanse na uzyskanie pożądanej pożyczki. Główny model punktacji kredytowej obejmuje 300 do 850 punktów. Wszystko poniżej 500 jest uważane za złą ocenę kredytową, a jeśli z jakiegoś powodu uzyskasz złą ocenę kredytową, nadal istnieją sposoby na uzyskanie pożyczki osobistej . Popadasz w zły kredyt, wtedy banki zwykle naliczają oprocentowanie w przedziale 12% – 20%, które jest generalnie wyższe niż te z dobrą oceną kredytową. Zła pożyczka kredytowa podlega wysokiej rocznej stopie procentowej (APR).
  • Te kryteria kwalifikacyjne wymagane przez banki, aby uzyskać osobiste pożyczki przeważnie należą czynniki takie jak wiek, miesięcznych dochodów i wynagrodzenia, rodzaju pracy, stabilność zatrudnienia itp Generalnie banki dają pożyczki osobiste dla każdego w wieku od 21 do 60. Podczas gdy niektóre inne banki może przedłużyć granicę wieku do 65 lat dla osób samozatrudnionych.
Charakter pracy – Jeżeli jesteś pensję indywidualnie lub na własny rachunek. Trzeba pokazać dowód swojej pracy. Od osoby pobierającej wynagrodzenie wymagany jest co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego, a dla osoby prowadzącej działalność na własny rachunek co najmniej 3 lata doświadczenia.

Płaca minimalna powinna wzrosnąć kwotę 15000 rupii na wynagrodzenie osoby, podczas gdy działalność na własny rachunek powinny pokazać zysk po odliczeniu podatku. Im wyższe zarobki, tym większe szanse na uzyskanie pożyczki osobistej. Niektóre banki mają wysokie kryteria dochodowe i sankcje kredytowe dla osoby, której miesięczny dochód przekracza 20000 rupii. Sprawdza, czy jesteś uprawniony do spłaty miesięcznych odsetek, czy nie.

Stabilność pracy to kolejny czynnik, który zwiększa swoje szanse na uzyskanie kredytu. Osoba otrzymująca pensję musi utrzymywać stanowisko na obecnym stanowisku przez co najmniej 1-2 lata, podczas gdy osoba samozatrudniona musi mieć założoną firmę przez co najmniej 3 lata.

Formularz KYC jest również niezbędny do uzyskania pożyczki osobistej. Dowód tożsamości w postaci karty aadhar, karty PAN, paszportu, legitymacji wyborczej itp. Jest ważny przy składaniu wniosku o pożyczkę osobistą.

Jeśli masz wszystkie wymagane dokumenty i spełniasz kryteria kwalifikacyjne. Wtedy jesteś gotowy. O pożyczkę możesz ubiegać się w banku, w którym posiadasz konto, będziesz miał największe szanse na szybkie jego założenie. Ponieważ bank jest Ci znany, zna Twoją wiarygodność i ma dostęp do Twojego stanu finansowego, możesz poprosić go o niskie oprocentowanie i opłatę manipulacyjną w drodze negocjacji. W ten sposób możesz szybko skorzystać z pożyczki osobistej i zaspokoić swoje zapotrzebowanie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy