Co zrobić, jeśli masz kartę podarunkową Toys 'R’ Us

Category: Zamiast Tego
17 lutego 2021

Zamknięcie punktów przez sprzedawcę podkreśla ryzyko związane z kartami upominkowymi przeznaczonymi dla konkretnych sklepów

Firma Toys „R Us, która likwiduje pozostałe 735 sklepów w USA, daje posiadaczom kart podarunkowych 30 dni na wykorzystanie salda pozostałych kart.

Konsumenci powinni korzystać z tych sald tak szybko, jak to możliwe, ponieważ wybór towarów przez sprzedawcę zabawek będzie się zmniejszał, gdy sklepy będą sprzedawać swoje zapasy.

„Jestem bardzo rozczarowany wynikiem, ale nie mamy już wsparcia finansowego, aby kontynuować działalność firmy w USA – powiedział w środowym komunikacie prezes i dyrektor generalny firmy, Dave Brandon.

Decyzja firmy Toys „R Us z siedzibą w Wayne w stanie New Jersey o likwidacji uwydatnia podatność kart upominkowych przeznaczonych dla konkretnych sklepów. Wielu sprzedawców detalicznych boryka się z problemami finansowymi z powodu zwiększonej konkurencji ze strony sklepów wielkopowierzchniowych i sprzedawców dyskontowych.

Tysiące sklepów detalicznych zostało zamkniętych w 2017 r., A więcej ma to zrobić w tym roku. Nawet jeśli sprzedawca nie zamknie się całkowicie, utrata lokalnych punktów sprzedaży może utrudnić realizację jego kart podarunkowych.

Kiedy sprzedawca składa wniosek o restrukturyzację upadłości, często nadal honoruje swoje karty podarunkowe, jak to robi Toys „R Us od września, kiedy to złożył wniosek.

Kiedy jednak sprzedawca decyduje się na likwidację, główną opcją dla posiadaczy kart jest zwykle złożenie pozwu do sądu upadłościowego, gdzie jako niezabezpieczeni wierzyciele prawdopodobnie otrzymają niewiele, jeśli w ogóle cokolwiek, mówi Christina Tetreault, prokurator wyższego szczebla w Consumers Union , dział rzecznictwa Consumer Reports.

„Gdy sprzedawca złoży wniosek o likwidację, konsumenci mogą mieć niewiele opcji wykupienia wartości karty podarunkowej od tej firmy – mówi Tetreault. „Konsumenci powinni działać szybko, aby upewnić się, że nie pozostaną z bezwartościowym plastikiem.

Czy czujesz się bezpiecznie, wręczając lub przechowując karty podarunkowe?

Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej

Co robić

Oprócz próby jak najszybszego zrealizowania swoich kart podarunkowych Toys „R Us należy pamiętać o następujących kwestiach.

Pomyśl dwa razy o zakupie kart podarunkowych.Zamiast tego daj pieniądze, mówi Tetreault. Oprócz ryzyka, że ​​wydawca może zbankrutować, istnieje również niebezpieczeństwo, że odbiorca pozostawi kartę w portfelu lub szufladzie.

Niektórzy sprzedawcy nie zastępują kart podarunkowych, jeśli zostaną zgubione lub skradzione, lub zastąpią karty tylko wtedy, gdy je zarejestrujesz. W większości stanów karty podarunkowe mogą stracić ważność po pięciu latach.

„Każdego roku miliardy kart upominkowych pozostają niewykupione – mówi Tetreault. „Domyślam się, że nie dotyczy to gotówki. Więc tak, gotówka jest zalecana zamiast każdej karty podarunkowej .

Odradza również kupowanie kart podarunkowych wydanych przez banki, takich z logo głównych firm obsługujących karty kredytowe, takich jak American Express, Mastercard lub Visa.

Chociaż tych kart można używać u każdego sprzedawcy, który akceptuje tę markę kart, zazwyczaj karty te są obciążone opłatami przy ich zakupie. A po pierwszym roku mogą mieć dodatkowe opłaty dla posiadacza karty, w tym miesięczne opłaty za usługę i spoczynek.

Jeśli zamierzasz kupić karty podarunkowe, upewnij się, że odbiorcy będą z nich korzystać od razu lub masz pewność, że sprzedawca „będzie w pobliżu przez jakiś czas – mówi Margot Saunders, zastępca dyrektora National Consumer Law Center.

Skorzystaj z dowolnej otrzymanej karty podarunkowej od razu.Jeśli otrzymasz kartę podarunkową, wykorzystaj ją jak najszybciej, mówi Saunders. Mówi, że jeśli nie widzisz niczego, co chciałbyś kupić u wydającego ją sprzedawcy, możesz spróbować sprzedać kartę ze zniżką w witrynie sprzedającej karty podarunkowe, takiej jak Cardpool. Ale sprawdź drobny druk na karcie. Niektórzy emitenci zabraniają sprzedaży lub przekazywania swoich kart.

Dowiedz się, co zrobić w przypadku upadłości sprzedawcy.Jeśli usłyszysz, że sprzedawca złożył wniosek o ochronę przed upadłością, sprawdź jego witrynę internetową i / lub punkty sprzedaży detalicznej, aby uzyskać informacje, czy honoruje swoje karty podarunkowe i jak długo, mówi Tetreault.

Sprawdź również stanową agencję ochrony konsumentów, która może udzielić informacji i porady. W imieniu posiadaczy kart podarunkowych interweniują czasami prokuratorzy generalni.

Na koniec spróbuj przeszukać internet w poszukiwaniu artykułów z wiadomościami i innych zasobów, które mogą zawierać szczegółowe informacje o tym, co robić. W niektórych przypadkach konkurenci mogą zaoferować akceptację kart lub zapewnić zniżkę dla posiadaczy kart, tak jak to zrobiła Brookstone, gdy Sharper Image ogłosił upadłość w 2008 roku.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy