Co to jest zarządzanie aktywami (AUM)?

Co to jest zarządzanie aktywami (AUM)?
Category: Konto Bankowe
16 marca 2021

Zarządzane aktywa (AUM) odnoszą się do wartości rynkowej aktywów, co do których instytucja finansowa ma swobodę uznania. Zwiększenie AUM jest głównym celem większości domów maklerskich, funduszy inwestycyjnych i firm doradztwa finansowego, a wiele z nich będzie korzystać z wysokiego AUM jako punktu sprzedaży podczas marketingu wśród potencjalnych inwestorów. Sposób, w jaki niektóre instytucje definiują lub obliczają swoje AUM, może się nieznacznie różnić. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć te różnice, zanim użyjesz AUM firmy do podjęcia jakichkolwiek decyzji.

Co oznaczają aktywa pod zarządzaniem?

Podczas gdy niektóre instytucje stosują różne metody jej formułowania, aktywa w zarządzaniu to wartość inwestycji, którymi zarządza dana jednostka, zazwyczaj w imieniu klienta lub wielu klientów.

Tam, gdzie instytucje najczęściej się różnią, dotyczy tego, które konkretne inwestycje należy uwzględnić w obliczeniu AUM. Co do zasady AUM odnosi się tylko do wartości tych funduszy, którymi bezpośrednio zarządza i inwestuje w imieniu swoich klientów. W swoich instrukcjach dla doradców finansowych dotyczących wypełniania formularza ADV, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nakazuje uwzględniać tylko „portfele papierów wartościowych, dla których zapewniasz ciągłe i regularne usługi nadzorcze lub zarządcze”.

Niektórzy zarządzający pieniędzmi uwzględniają również rachunki bankowe klientów i oddzielne udziały w funduszach inwestycyjnych w swoich obliczeniach, ponieważ doradzają klientom, ile należy zatrzymać w banku, a ile wpłacić w fundusze. Czasami określa się to jako aktywa objęte doradztwem.

Zwykle, gdy słyszysz o zarządzanych aktywach, odnosi się to do całości aktywów, którymi zarządza doradca lub broker. Możesz również usłyszeć, jak Twój doradca używa tego terminu w odniesieniu do wartości inwestycji, którymi zarządza samodzielnie. Dzieje się tak często, na przykład, podczas omawiania wynagrodzeń doradców finansowych. Doradca może pobierać za swoje usługi 2% zarządzanych aktywów. Nie dotyczy to wszystkich aktywów, którymi zarządza. Raczej odnosi się do aktywów, które powierzyłeś jej pod opiekę.

Dlaczego aktywa zarządzane są ważne

Wśród firm doradców finansowych, funduszy inwestycyjnych i innych instytucji finansowych AUM jest dość istotnym miernikiem. Instytucje te będą reklamować wysokie AUM jako wskaźnik sukcesu, zwłaszcza jeśli z czasem wzrosło.

Uzasadnienie tego twierdzenia jest dość łatwe do zrozumienia. Jeśli firma doradztwa finansowego ma większe AUM niż konkurent, wówczas firma ta będzie twierdzić, że więcej osób ufa firmie w zakresie rozwoju ich inwestycji niż konkurencji. A jeśli wartość AUM firmy rosła w czasie, jest to dowód na to, że albo firma przyciągnęła więcej klientów, albo że zwiększyła pieniądze swoich obecnych klientów, albo jedno i drugie.

AUM to jednak nie cała historia instytucji finansowej. Firma z dwoma zamożnymi klientami, z których każdy ma aktywa po 5 mln USD, będzie miała więcej aktywów na AUM niż firma z 25 klientami, z których każdy ma aktywa po 100 000 USD. Jednak w drugiej firmie 23 osoby zdecydowały się na obsługę swoich pieniędzy więcej niż w pierwszej. To od Ciebie zależy, czy bardziej cenisz firmę, która zarządza dużą liczbą klientów, czy firmę, która jest biegła w zarządzaniu aktywami klientów o wysokiej wartości netto.

AUM jest również kluczowym wyznacznikiem decydującym o tym, czy firmy doradców finansowych muszą zarejestrować się w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Firmy z kwotą AUM powyżej 100 USD są zobowiązane przez SEC do corocznego ujawniania AUM, między innymi, w publicznie dostępnym dokumencie zwanym Form ADV.

Jak obliczyć zasoby w zarządzaniu

Różne instytucje stosują różne metody obliczania AUM. Niektóre z tych różnic mają charakter strukturalny – fundusz inwestycyjny będzie obliczał inaczej niż firma doradztwa finansowego. Niektóre również opierają się na preferencjach. Na przykład niektóre instytucje będą miały bardziej luźną definicję, które aktywa uznają za pozostające w ich gestii. Nie oznacza to, że firmy mają całkowitą kontrolę nad tym, jak definiują AUM. SEC ma również zasady, które zawężają, co można, a czego nie można uwzględnić.

Jeśli chodzi o faktyczne obliczanie AUM, jakieś oprogramowanie do zarządzania portfelem wykona dziś za Ciebie pracę. Tam, gdzie w przeszłości mogło to wiązać się z dość ręcznym obliczaniem liczb, komputery zajmują się obliczaniem wartości i dodawaniem wszystkiego teraz. Fundusze inwestycyjne, zwłaszcza duże, stale aktualizują swoje aktywa AUM, które mogą również nazywać aktywami netto.

Ponieważ obliczanie AUM obejmuje określenie wartości rynkowej aktywów, AUM każdej instytucji będzie się naturalnie zmieniać każdego dnia. Dzieje się tak, ponieważ wartość inwestycji, takich jak kapitał akcyjny, będzie się zmieniać wraz z odpowiednią ceną akcji. Fundusz powierniczy mógłby rozpocząć dzień od 190 miliardów dolarów, spędzić wspaniały dzień w biurze i zakończyć go z 192 miliardami dolarów, po prostu dlatego, że wartość istniejących aktywów wzrosła.

Podsumowanie

Zarządzane zasoby mogą mieć nieco inne znaczenie w zależności od kontekstu, w jakim je widzisz. Może odnosić się do wartości całkowitej inwestycji w fundusz inwestycyjny, wartości rynkowej aktywów kontrolowanych przez doradcę finansowego lub kwoty pieniędzy zainwestowanych w firmę. Ponadto AUM może czasami być pomocny w określaniu reputacji instytucji finansowej. Jednak najlepiej jest powstrzymać się od używania tego jako jedynego czynnika, który sprawdzasz.

Wskazówki dotyczące znalezienia doradcy finansowego

Szukasz doradcy finansowego do zarządzania Twoimi aktywami? Znalezienie odpowiedniego doradcy, który odpowiada Twoim potrzebom, nie musi być trudne. Darmowe narzędzie SmartAsset łączy Cię z doradcami finansowymi w Twojej okolicy w 5 minut. Jeśli finanso jesteś gotowy na spotkanie z lokalnymi doradcami, którzy pomogą Ci osiągnąć Twoje cele finansowe, zacznij już teraz.

Aktywa, którymi zarządza doradca finansowy, są ważnym czynnikiem do rozważenia przy podejmowaniu decyzji o współpracy z firmą. Jednak prawdopodobnie ważniejsze jest podejście do inwestowania. Podczas gdy firmy mają nadrzędne zasady inwestowania (na przykład faworyzując inwestowanie długoterminowe), większość będzie dążyć do znalezienia równowagi między akcjami, stałym dochodem i gotówką, która jest zgodna z Twoimi celami i tolerancją ryzyka. Kalkulator alokacji aktywów SmartAsset może Ci w tym pomóc.

Zdjęcie: © iStock.com / filadendron, © iStock.com / Wavebreakmedia, © iStock.com / kate_sept2004

Powiązane artykuły:

Kontrakty terminowe na akcje w USA spadają przed zyskami banków: zawijanie rynków

Indyjski Sensex osiąga najlepsze wyniki od 2007 roku

Kontrakty futures wyciszyły się przed kolejną partią zysków banku

ConocoPhillips w rozmowach o zakupie zasobów Concho w zakładzie Big Shale

US STOCKS-Futures wyciszyły się przed kolejną partią zysków banków

Moi rodzice zmarli na COVID-19. Umarli bez testamentu – ale w mailach pisali, że chcą, żebym odziedziczył ich dom

„Są cztery córki. Spłaciłem dom rodzicom siedem lat temu i od tamtej pory co roku płacę podatki ”.

3 Obrót akcjami „zdecydowanie kupuj” po najniższych cenach

Niezależnie od tego, czy rynki rosną, czy spadają, każdy inwestor uwielbia okazje. Znalezienie cennych akcji po niskiej, niskiej cenie, a następnie obserwowanie, jak zyskują na wartości w perspektywie średnio- i długoterminowej, sprawia przyjemność. Tego rodzaju wzrost portfela jest jednym z powodów, dla których wszyscy zaczynamy grać w gry inwestycyjne. Jak więc inwestorzy mają rozróżnić nazwy, które mają stanąć na nogi, od tych, które mają pozostać na dno? Właśnie po to są zawodowcy na Wall Street. Korzystając z bazy danych TipRanks, wskazaliśmy trzy słabe akcje, które zdaniem analityków szykują się do odbicia. Pomimo ogromnych strat poniesionych do tej pory w 2020 r., Te trzy paski uzyskały wystarczającą pochwałę od Street, aby uzyskać konsensusową ocenę „Strong Buy”. Scorpio Tanker (STNG) Zaczniemy od sektora tankowców oceanicznych, głównego elementu globalnej sieci handlowej,transport paliwa, które napędza światową gospodarkę. Branża zmaga się z systemowymi przeciwnościami w postaci nieuniknionych wysokich kosztów i niskich marż, a podczas kryzysu związanego z koronawirusem został pokonany przez niski popyt i krótką przestrzeń magazynową. Scorpio to przewoźnik paliwowy o małej kapitalizacji, obsługujący flotę 128 posiadanych tankowców, uzupełnioną o kolejne 10 czarterowanych statków. Statki firmy obejmują 21 tankowców Handymax i 59 MR, a także liczne statki LR1 i LR2. Flota Scorpio działa na całym świecie. Chociaż przemysł tankowców odczuwał ostatnio ciężkie wiatry, Scorpio zdołał je przetrwać. Firma ma wbudowaną przewagę w zakresie obsługi najmniejszych tankowców (Handymax) w światowej flocie,umożliwiając mu dostęp do mniejszych portów i obiektów niż konkurenci zależni od większych statków. Wyniki STNG w pierwszym półroczu osiągnęły lepsze wyniki niż jego branża i pokazały sekwencyjny wzrost przychodów i zysków zarówno w pierwszym, jak i drugim kwartale. Drugi kwartał przyniósł 346 mln USD, z 2,40 USD EPS. Obejmując te akcje Deutsche Bank, analityk Amit Mehrotra pisze: „Sytuacja finansowa STNG powinna być dobra, biorąc pod uwagę nową płynność – z 82 mln USD oczekiwanymi w nadchodzących tygodniach / miesiącach, głównie z transakcji sprzedaży i leasingu zwrotnego… posiadanie gotówki do spalenia jest ważnym aspektem przy ocenie ryzyka, iw tym przypadku STNG pozostaje w naszej opinii na wygodnej pozycji. Z punktu widzenia magazynuchociaż rozumiemy słabe wyniki akcji w kontekście bieżących stóp i względnego profilu ryzyka… widzimy więcej niż wystarczającą ilość dźwigni płynności poza nowym kapitałem… ”Zgodnie z jego poglądem na płynność STNG, Mehrotra ocenia akcje jako Kup. Jego cena docelowa w wysokości 27 USD oznacza silny wzrost o 153% w nadchodzącym roku. (Aby obejrzeć historię Mehrotry, kliknij tutaj) Ogólnie rzecz biorąc, konsensus analityków Strong Buy w tym miejscu jest jednogłośny, oparty na 4 ostatnich recenzjach Buy. Scorpio Tanker kosztuje obecnie 10,69 USD, a jego średnia cena docelowa 28,75 USD sugeruje roczny wzrost w wysokości 168%. (Zobacz analizę zapasów STNG na TipRanks) International Seaways (INSW) Następna na naszej liście jest inna firma tankowców o małej kapitalizacji, International Seaways. Firma posiada flotę 39 statków,począwszy od statków Suezmax i Panamax – największych, które mogą przepłynąć przez ich tytułowe kanały – po gigantyczne tankowce VLCC o masie do 250 000 ton. Flota firmy obejmuje również mniejsze tankowce MR i LR1. INSW był w stanie wykorzystać swoją zróżnicowaną flotę do generowania dodatnich przychodów i zysków, nawet w trudnych warunkach wywołanych przez pandemię koronawirusa. Przychody i zyski w ostatnich dwóch kwartałach wzrosły ze 125 mln USD do 139 mln USD, a zysk na akcję z 1,49 USD do 2,39 USD. Pomimo ogólnie dodatnich przychodów i zysków akcje INSW straciły na wartości. Akcje osiągnęły szczyt w tym roku na początku stycznia, ale od tego czasu spadły o 48%. Liam Burke z B. Riley FBR zauważa, że ​​INSW odnotował 100% wzrost w stosunku rocznym w zakresie przychodów z tytułu czarteru na czas,pozytywny wskaźnik, który pojawia się, gdy firma była w stanie wykorzystać potrzebę pływającego magazynu ropy. „Spółka odnotowała dalszą siłę w 2Q2020 po mocnym 1Q20 popytem zarówno na pływające magazyny ropy naftowej, jak i rafinowanych produktów naftowych. W pierwszej połowie 2020 r. Silny kurs spot przyniósł pokaźną gotówkę netto z działalności operacyjnej w wysokości 127,7 mln USD w porównaniu do 43,8 mln USD rok temu. Uważamy, że na bardzo niestabilnym rynku kasowym połączenie statków INSW, które czarteruje statki w oportunistycznym czasie i dysponuje zdywersyfikowaną flotą, umożliwia firmie uzyskanie wartości zarówno w postaci ropy naftowej, jak i produktów rafinowanych ”- stwierdził Burke. akcji, wskazując na potencjał imponującego wzrostu – do 131% w przyszłym roku. Ta perspektywa potwierdza jego ocenę Kupuj.(Aby obejrzeć osiągnięcia Burke’a, kliknij tutaj) Ogólnie rzecz biorąc, INSW wydało 4 ostatnie recenzje, w tym 3 kupuje i 1 wstrzymuje, co sprawia, że ​​konsensus analityków uważa, że ​​jest to silny zakup. Średnia cena docelowa 30,25 USD sugeruje, że akcje mają 99% potencjał wzrostu w porównaniu z ceną 15,15 USD. (Zobacz analizę akcji INSW na TipRanks) FirstCash, Inc. (FCFS) Ostatnie akcje na naszej liście zajmują wyjątkową niszę biznesową w świecie lombardów. FirstCash prowadzi sieć lombardów w Stanach Zjednoczonych i Ameryce Łacińskiej, obecną w 24 stanach USA, a także w Meksyku, Gwatemali, Salwadorze i Kolumbii. Firma świadczy usługi finansowe klientom z poważnymi ograniczeniami gotówkowymi i kredytowymi, wykorzystując zastawy na majątku osobistym jako zabezpieczenie kredytów konsumpcyjnych pod zastaw.Ogólny spadek aktywności konsumentów – i skoordynowane dążenia rządu do zapewnienia rozszerzonej pomocy dla bezrobotnych i specjalnych „jednorazowych” świadczeń stymulacyjnych – zaszkodziły działalności FirstCash w pierwszej połowie roku. Efekt był szczególnie zauważalny po wysokim 4Q19. FCFS zwykle odnotowuje większy ruch biznesowy w czwartym kwartale, obejmującym okres świąteczny. Kontrast między mocnym czwartym kwartałem a trudną „ połową koronową ” był wyraźny: w pierwszej połowie 20 r. Przychody FirstCash spadły do ​​466 mln USD w pierwszym kwartale i 412 mln USD w drugim kwartale. Spadek EPS był bardziej stromy; zyski spadły o 35% z 96 centów w pierwszym kwartale do 62 centów w drugim kwartale. Akcje spółki również spadały. Osłabienie rynku pod koniec lutego zainaugurowało okres dużej zmienności dla FCFS, co spowodowało spadek akcji o 26% od początku roku. Alonso Garcia z Credit Suisse,opisuje jednak obecną wycenę jako „atrakcyjną” i dodaje: „Defensywny charakter modelu biznesowego FCFS powinien rozgrywać się w nadchodzących kwartałach i przynosić stopniowe, ale konsekwentne odbicie w zyskach począwszy od 4Q2020, ponieważ wzorce konsumpcji powinny się normalizować gdy gospodarki ponownie się otwierają i gdy popyt na pionki wzrośnie, gdy efekt silnego bodźca fiskalnego w Stanach Zjednoczonych zostanie pozostawiony w tyle, a skutki pogorszonego tła makroekonomicznego po pandemii. rating, wraz z ceną docelową 74 USD, co oznacza 25% potencjał wzrostu. (Aby obejrzeć historię Garcii, kliknij tutaj) Podsumowując, FirstCash ma konsensusową ocenę analityków Strong Buy opartą na 3 zakupach i 1 wstrzymaniu. Akcje tej firmy są sprzedawane za 59,11 USD, a średnia cena docelowa to 79 USD.38 wskazuje miejsce na 34% wzrost w ciągu następnych 12 miesięcy. (Zobacz analizę akcji FCFS w TipRanks) Aby znaleźć dobre pomysły na obrót akcjami po atrakcyjnych wycenach, odwiedź TipRanks 'Best Stocks to Buy, nowo uruchomione narzędzie, które łączy wszystkie spostrzeżenia dotyczące akcji TipRanks. analityków. Treść jest przeznaczona wyłącznie do celów informacyjnych. Bardzo ważne jest wykonanie własnej analizy przed dokonaniem jakiejkolwiek inwestycji.Treść jest przeznaczona wyłącznie do celów informacyjnych. Bardzo ważne jest wykonanie własnej analizy przed dokonaniem jakiejkolwiek inwestycji.Treść jest przeznaczona wyłącznie do celów informacyjnych. Bardzo ważne jest wykonanie własnej analizy przed dokonaniem jakiejkolwiek inwestycji.

Dlaczego nie lubisz tej reklamy?

AdYoung Trader po cichu zarobił ponad 2,8 mln USD w 2020 r

Bez wcześniejszego doświadczenia Kyle Dennis zdecydował się zainwestować w akcje. Sukces handlowy zawdzięcza tym strategiom.

7 wartościowych akcji z oceną „Kupuj” Morningstar

Morningstar jest zwyżkowy na tych wartościach akcji. Przez ponad dekadę spółki wzrostowe znacznie przewyższały wartości zapasów. Zespół analityków Morningstar ocenia wszystkie akcje w swoim zasięgu w skali od jednej do pięciu gwiazdek.

Zapasy samochodów elektrycznych mieszają się pomimo gwałtownego wzrostu sprzedaży na największym światowym rynku motoryzacyjnym

We wrześniu sprzedaż samochodów elektrycznych znacznie przekroczyła sprzedaż pojazdów napędzanych paliwami kopalnymi, ponieważ chiński rynek motoryzacyjny nadal spada z najniższych poziomów koronawirusa.

Milenialsi tracą koszule z powodu tych 3 upadających akcji

Milenialsi zdobywają punkty w większości swoich najlepszych zasobów – w tym niektóre z indeksu S&P 500. Ale odbierają ogromne hity.

Dlaczego Arabia Saudyjska może zostać zmuszona do rozpoczęcia kolejnej wojny cen ropy

Arabia Saudyjska i Rosja cierpią z powodu niskich cen ropy i kryzysów gospodarczych, a ponieważ popyt nie odrodzi się wystarczająco szybko, wkrótce może dojść do kolejnej wojny cenowej

Mam 38 lat, 315 000 dolarów zaoszczędzonych na emeryturę, ale mam 30 000 dolarów długu. Czy powinienem obniżyć składki 401 (k), aby pozbyć się tego długu?

Twój problem jest powszechny: według badań przeprowadzonych przez Northwestern Mutual średnie obciążenie długiem osobistym (to jest dług z wyłączeniem kredytów hipotecznych) osób zadłużonych wynosi około 38 000 dolarów. „Nadal przeznacza 15% (10% pracodawcy, 5% pracownika) na emeryturę, a długi pas startowy ma zaledwie 38 lat”. Szczerze mówiąc, możesz nawet być w stanie wpłacić mniej pieniędzy na emeryturę, jeśli oznaczałoby to, że będziesz mógł szybciej spłacać dług: „Oszczędzanie pieniędzy na emeryturę jest niezwykle ważne, ale między Twoimi dotychczasowymi oszczędnościami a 10% wkładem Twojej firmy (co jest niesamowite – pochwała dla ich), Twój fundusz emerytalny powinien nadal rosnąć – nawet jeśli zrobisz sobie przerwę w całkowitym oszczędzaniu i obniżysz składkę do 0% ”- mówi Amy Ouellette,dyrektor ds. usług emerytalnych w Betterment for Business – dodaje, że to prawda tylko „o ile jesteś naprawdę gotowy, aby skupić się na jak najszybszej spłacie długu”.

Spadają kontrakty terminowe Dow Jones; Amazon, Apple, Microsoft, Netflix w pobliżu nowych punktów zakupu

Kontrakty terminowe Dow Jones w centrum uwagi na początku środy po tym, jak nowy Apple iPhone nie wywołał gwałtownego wzrostu na giełdzie. Amazon i Netflix znajdują się w strefach zakupów lub w ich pobliżu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy