Co to jest zaktualizowany alert dotyczący linii handlowych?

Category: Biur Informacji
17 lutego 2021

Co to jest zaktualizowana linia handlowa?

Zaktualizowana linia handlowa to po prostu linia handlowa, w której nastąpiła pewna zmiana, która spowodowała aktualizację z jednym lub kilkoma biurami kredytowymi (Equifax, Experian i TransUnion).

Istnieje wiele rzeczy, które można uznać za aktualizację linii handlowej, na przykład:

 • Jeśli uzyskasz wzrost linii kredytowej
 • Jeśli saldo konta ulegnie zmianieKiedy konto przechodzi z otwartego na zamknięteGdy zostaniesz dodany lub usunięty jako AUJeśli kwestionujesz nieścisłości, które są następnie usuwane lub usuwane ze standardu, takie jak nieprawidłowo zgłoszone opóźnienia w płatnościachCo to jest alert dotyczący linii handlowych?

  Alert o liniach handlowych to powiadomienie, że nastąpiła zmiana w jednej z twoich linii handlowych, w tym wszelkie aktualizacje linii handlowych wymienione powyżej. Nowy alert linii handlowej oznacza, że ​​nowa linia handlowa została opublikowana w Twoim profilu kredytowym.

  Nowe znaczenie Tradeline

  Możesz otrzymać nowe ostrzeżenie o linii handlowej z jednego z następujących powodów:

  1. Otworzyłeś nową podstawową linię handlową, taką jak nowa karta kredytowa lub pożyczka.
  2. Ktoś inny oszukańczo otworzył linię handlową w Twoim imieniu.Zostałeś dodany jako autoryzowany użytkownik do obrotu handlowego kogoś innego.Ważne jest, aby zwracać uwagę na te nowe alerty handlowe i upewnić się, że w raporcie kredytowym są umieszczane tylko dokładne informacje.

   Jeśli niedawno zakupiłeś linię handlową autoryzowanego użytkownika, będziesz chciał również mieć oko na nową aktualizację linii handlowej, sprawdzającą, czy zakupiona linia handlowa została pomyślnie przesłana do twojego pliku kredytowego.

   Jak sprawić, by zaktualizowane linie handlowe były szybko raportowane

   Czekanie na zaktualizowaną linię handlową może być frustrujące, co oznacza, że ​​na Twoim koncie została wprowadzona pewna zmiana, ale nadal czekasz, aż pojawi się ona w raporcie kredytowym.

   Na przykład, być może niedawno przyznano Ci podwyższenie linii kredytowej lub spłaciłeś saldo na koncie, ale biura informacji kredytowej nie zgłosiły jeszcze tej zmiany i chcesz, aby aktualizacja linii handlowej została zgłoszona tak szybko, jak to możliwe.

   Możesz ręcznie uruchomić zaktualizowaną linię handlową, wykonując następującą procedurę:

   • Poproś firmę obsługującą karty kredytowe o przesłanie listu weryfikującego zaktualizowane informacje o liniach handlowych.
   • Prześlij ten list do biur informacji kredytowej.Biura informacji kredytowej zaktualizują następnie Twoją linię handlową w swoich rejestrach.Ta strategia ręcznego aktualizowania linii handlowych może być dobrą opcją, jeśli potrzebujesz raportu kredytowego, aby natychmiast pokazać zaktualizowane linie handlowe w celu, który ma znaczenie czasowe, na przykład w przypadku ubiegania się o kredyt hipoteczny.

    Jeśli chcesz, aby Twoja ocena kredytowa została natychmiast zaktualizowana w połączeniu ze zaktualizowanymi liniami transakcyjnymi, być może będziesz musiał zapytać pożyczkodawcę, czy może zrobić dla Ciebie „szybki wynik.

    Innym sposobem na przyspieszenie aktualizacji tradeline jest spłata kart kredytowych do zerowego salda. Niektóre banki mogą zgłaszać linie handlowe w połowie cyklu, jeśli zostały całkowicie spłacone.

    Zaktualizowana linia handlowa: Equifax TrustedID

    Niektórzy konsumenci korzystają z usługi o nazwie TrustedID firmy Equifax, aby monitorować swoje raporty kredytowe po naruszeniu danych w 2017 r., Które ujawniło informacje milionów Amerykanów.

    Ludzie często otrzymują powiadomienia o „nowej linii handlowej lub „zaktualizowanej linii handlowej od Equifax TrustedID i nie są pewni, co rozumieć ze znaczeniem tych alertów dotyczących linii handlowych.

    Najprawdopodobniej alert TrustedID o „zaktualizowanej linii handlowej oznacza po prostu, że dokonano zmiany na jednym z kont, jak na przykładach, które wymieniliśmy powyżej, np. Saldo się zmieniło lub konto przeszło z otwartego na zamknięte. Może to być również nowa linia handlowa, którą otworzyłeś lub zostałeś dodany jako autoryzowany użytkownik.

    Jeśli nie możesz zidentyfikować powodu aktualizacji linii handlowej, skontaktuj się z wierzycielem, aby ustalić, na czym polega problem. Jeśli ostrzeżenie dotyczące tradeline jest niedokładne, będziesz musiał zakwestionować go z biurami informacji kredytowej, a jeśli jest fałszywy, upewnij się, że konto zostało zamknięte jak najszybciej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy