Co to jest wysokie finanse?

17 lutego 2021

Czy to tylko wymyślony termin? Co to jest finanse średnie i niskie, a nawet atmosferyczne? Czy ktoś może zdefiniować?

 • 4Pakiet modelowania WSO Elite
 • 6 kursów do opanowania: Excel, sprawozdanie finansowe, LBO, fuzje i przejęcia, wycena i DCF
 • Elitarni instruktorzy z czołowych banków inwestycyjnych BB i megafunduszy private equityObejmuje firmową bazę danych + dostęp do biblioteki wideo (1 rok)Komentarze (22)finansiści wypalają trawkę, a potem zajmują się modelowaniem finansowym

 • 13
 • 1
 • GoldenCinderblockRE
 • Miejsce: Pro 20,384role finansowe w recepcji. role związane z klientem lub bycie rzeczywistym handlowcem. mieć autonomię w podejmowaniu decyzji. używając swojej łapy do zarabiania pieniędzy. wymagające kreatywności. więcej niż tylko śledzenie systemów.

  Biuro pośrednictwa jest gówniane, podobnie jak

  zaplecze zarządzania ryzykiem, to po prostu zwykłe role biznesowe, które przypadkowo wykonuje się w firmie finansowej. księgowi i cholera

  to może być co tylko zechcesz.

  Spójrz na tych wszystkich niedoszłych bogaczy, którzy nienawidzą drogiej sałatki.

 • 2
 • 2Nie bycie „detalicznym Ludzie tutaj w WM będą mnie za to nienawidzić, ponieważ na handlu detalicznym można zarobić milion dolarów rocznie, ale jeśli częściej spotyka się Joe Schmoe o jego portfolio niż Reggie Browne lub NYSE to sprzedajesz.

  Oferowanie miliardowych mandatów ogromnym funduszom emerytalnym jest tym, co w AM oznacza brak handlu detalicznego, w IB, wyobrażam sobie, że oznacza to zawieranie dużych transakcji itp.

 • 2jakąkolwiek podstawową rolę obejmującą obsługę znaczących transakcji lub zarządzanie aktywami (lub wspieranie procesu informacją / analizą) na rynkach pierwotnych, rynkach prywatnych, rynkach publicznych, rynkach towarów fizycznych, rynkach kredytów korporacyjnych, rynkach reasekuracji / ubezpieczeń korporacyjnych w bankach inwestycyjnych (IBD, S&T, ER itp.), Fundusze inwestycyjne (PE, VC, AM, HF, PrivCredit, GE, REPE, Infra-PE), sklepy towarowe, firmy prop, właściciele aktywów i alokatorzy (fundusze funduszy emerytalnych, fundusze emerytalne, fundusze emerytalne, biura rodzinne, prywatne banki, departamenty skarbu itp.), banki korporacyjne, firmy ubezpieczeniowe, domy maklerskie, korporacje (CorpDev) itp.

  Transakcje (lub aktywa) na rynku detalicznym lub masowym są zwykle znacznie mniejsze i jako takie nie stanowią „wysokiego finansowania. Praca w dziale finansowym dużej korporacji również nie jest zbyt wysoka finansowo, ponieważ uzgadniasz budżety i prognozy niedziałające transakcje (chociaż dyrektor finansowy / skarbnik może być prawdopodobnie bardziej zaawansowany finansowo, jeśli firma jest zorientowana na wzrost lub ma solidne finansowanie ale zwykle jest to bardziej rola „zarządzania finansami niż rola „finansów.

 • 1
 • 1Ta definicja prawdopodobnie stawia wszystkich na tym forum w grupie „wielkich finansów. Jeśli wszystko jest wysokimi finansami, to czy jest coś wysokiego finansów?

  Ta definicja prawdopodobnie stawia wszystkich na tym forum w grupie „wielkich finansów. Jeśli wszystko jest wysokimi finansami, to czy jest coś wysokiego finansów?

  Nie wiem Nie podoba mi się ten termin i nie słyszę, żeby ludzie tak często mówili „wielkie finanse w prawdziwym życiu. Jeśli pracujesz w IB, mówisz „Pracuję w IB lub coś w tym rodzaju. Powiedzenie komukolwiek, że pracujesz w „wysokich finansach, wydaje mi się nieco pompatyczne i dziwne.

  Ale tak, zgódź się na wspomniane powyżej posty – jest na pierwszej linii, klient ma pracę. Widziałem szerszy zakres tego, kto jest w tym parasolem na WSO i wydaje się, że niektórzy ludzie z MO mówią, że czasami pracują w wysokich finansach. Myślę, że cała sprawa jest głupia. Próbujesz ubiegać się o tytuł w kategorii branżowej, gdy tak naprawdę nie jesteś w tej kategorii.

  Ale czasami powstrzymuję się od debatowania nad słownictwem słów, jakby nawet gdyby mogły być użyte nieprawidłowo, debata na temat słownictwa i właściwego użycia terminów jest dość daremna, więc zwykle się z niej wycofuj. Chyba że jest to bardziej istotne dla motywatorów wartości w czymś. Zamiast „etykietowania określonej roli. Ludzie tutaj wydają się mieć obsesję na punkcie tego, do jakiej „kategorii należą i jaki tytuł się z tym wiąże.

  „Jeśli zawsze nakładasz ograniczenia na wszystko, co robisz, fizyczne lub cokolwiek innego, to przeniesie się to na twoją pracę i na twoje życie. Nie ma ograniczeń. Są tylko płaskowyże i nie możesz tam pozostać, musisz je przekroczyć. – Bruce Lee

 • 2
 • 1Ta definicja prawdopodobnie stawia wszystkich na tym forum w grupie „wielkich finansów. Jeśli wszystko jest wysokimi finansami, to czy jest coś wysokiego finansów?

  Wszystkie wymienione branże i miejsca pracy stanowią niemal zaokrąglający się błąd w większym sektorze usług finansowych. WSO po prostu obsługuje osoby na tych ścieżkach kariery i nie jest reprezentatywne dla większej branży usług finansowych.

  Szczerze wolałbym, żeby moja mama zdradziła mojego tatę za pomocą GoldenCinderblock, niż znowu usłyszeć termin „wysokie finanse

 • 10
 • 2W 100% zgadzam się z tobą tutaj. Szczerze mówiąc, nie rozumiem całego tego absurdalnego szumu wokół finansów. Kto wybrałby to jako specjalizację, skoro mogliby wybrać jeden z naszych kierunków. Dwie równie świetne kierunki.

 • 2Odpowiadając szczerze, wolałbym raczej pozwolić na większe rozliczenie

  Szczerze wolałbym, żeby moja mama zdradziła mojego tatę za pomocą GoldenCinderblock, niż znowu usłyszeć termin „wysokie finanse

  Wiem, jak bardzo jesteś pobudzony.

  Odpowiadając szczerze, wolałbym raczej pozwolić na większe rozliczenie

  Finanse atmosferyczne są miarą tego, ile masz wpływów.

 • 1Zawsze używałem go do wyróżniania ludzi w „finansach, którzy tak naprawdę są tylko doradcami finansowymi itp.

  Wysokie finanse to tylko usługi finansowe skupione na bardzo dużych kwotach, dlatego HF, IB, PE są objęte terminem „wysokie finanse. Można go odróżnić od finansów detalicznych, ponieważ handel detaliczny zazwyczaj obejmuje znacznie mniejsze transakcje.

  Podobnie jak „Wall Street, jest to zwykłe, potoczne odniesienie.

  Czy to oznacza, że ​​wszyscy inni mają „niskie finanse?

  Czy to oznacza, że ​​wszyscy inni mają „niskie finanse?

  Nie, jak wspomniano wcześniej, „Handel detaliczny jest preferowanym terminem szyderczym. Moi rodzice idą do detalicznego sklepu Merrill FA. Daje im wątpliwe rady i każdego roku zbiera część pieniędzy, które dla nich zarządza, w postaci opłat, niezależnie od tego, jak dobrze lub słabo rady, które udziela moim rodzicom, pomagają im, lub ile lub mało czasu z nimi spędza.

  wszystko inne to finanse plebejskie

  Nie rozumiem, co jest tak tajemniczego w tym wyrażeniu – widziałem kilka pytań w ciągu ostatnich kilku tygodni.

  Wysokie finanse (choć może to zabrzmieć pretensjonalnie) odnosi się do finansowania, które opiera się głównie na świadczeniu indywidualnych porad (często instytucjom), a nie na (względnie utowarowionym) dostarczaniu kapitału (pożyczki) lub usług finansowych (rachunki bieżące, usługi powiernicze, itp.) samodzielnie.

  Fundusze PE / Hedge zapewniają doradztwo inwestycyjne i wiedzę specjalistyczną zarządzanym przez siebie funduszom. Ibankers zapewnia całościowe doradztwo transakcyjne dla uczestników rynku (strukturyzacja, harmonogram, informacje o kontrahentach itp.).

  Można by argumentować, że każda praca w finansach obraca się wokół udzielania porad, nawet jeśli jest to fundusz indeksowy kupić za 401 (k). Jednak myślę, że wiele z tych stanowisk, które kojarzymy z „wysokimi finansami, czerpie swoją wartość z bliskości złożonego i szybko zmieniającego się krajobrazu transakcji – co sprawia, że ​​oferuje on indywidualnie dopasowane rozwiązania, za które warto zapłacić najwięcej dolarów. Doradcy finansowi, bankierzy detaliczni i bankierzy komercyjni (by wymienić kilka losowych zawodów „niezbyt wysokich finansów) muszą z pewnością być na bieżąco z trendami branżowymi – ale te trendy są znacznie mniej złożone / szybko ewoluują niż te, które kształtują LBO na przykład biznes.

  Nic z tego nie ma na celu umniejszania znaczenia pozycji „niefinansowych. Termin z pewnością ma w sobie pewną satysfakcję z siebie, z którym osobiście nie lubię się utożsamiać.

  To powiedziawszy, aby wyciągnąć linię z orzecznictwa Sądu Najwyższego, wysokie finanse są bardzo podobne do porno – nie można tego pomylić, a nawet jeśli nie możesz tego łatwo zdefiniować, wiesz to, kiedy to zobaczysz.

 • 3Zobacz wszystkie komentarze – 100% za darmoWSO zależy od tego, czy każdy będzie w stanie wtrącać się, kiedy coś wie. Odblokuj za pomocą adresu e-mail i otrzymaj bonus: 6 bezpłatnych lekcji modelowania finansowego (o wartości 199 USD)

  lub Chcesz odblokować , logując się na swoje konto społecznościowe?

  Chcesz zagłosować na tę zawartość?! Brak kredytów WSO?Jesteś już członkiem? Zaloguj sie

 • Najnowszy
 • TydzieńMiesiącCały czasCałkowite średnie odszkodowanie

  Wrzesień 2020 Bankowość inwestycyjna

 • Pytania do wywiadów z bankowością inwestycyjną
 • Pytania do wywiadu dotyczącego funduszy private equityPytania do wywiadu dotyczącego funduszu hedgingowegoPytania do wywiadu dotyczącego sprawy konsultingowejSzkolenie z modelowania finansowegoWznów recenzje specjalistówPróbne wywiady z profesjonalistamiBadania specyficzne dla firmy
 • Stosunek
 • Srebrny bananBanana PointsDane, raporty i zasoby

  2005-2020 Wall Street Oasis. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 • Ostatnio aktywny
 • Najpopularniejsze dyskusjeNajlepsza zawartośćWSO Media WEDŁUG BRANŻYZWIĄZANE ZUzyskaj natychmiastowy dostęp do lekcji prowadzonych przez doświadczonych specjalistów private equity i bankierów inwestycyjnych, w tym modelowanie sprawozdań finansowych, DCF, M&A, LBO, Comps i Excel Modeling.

  + Bonus: Uzyskaj 27 szablonów modelowania finansowego w pliku swipe

  lub Chcesz zarejestrować się za pomocą swojego konta społecznościowego?

  + Bonus: Uzyskaj 27 szablonów modelowania finansowego w pliku swipe

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy