Co to jest Nelnet?

17 lutego 2021

resat_dongel / Getty Images

Nelnet jest jedną z największych federalnych firm obsługujących pożyczki studenckie w USA. Współpracuje z wieloma pożyczkobiorcami w całym kraju, pomagając im zarządzać pożyczkami i spłacać je.

Federalne pożyczki studenckie mogą być mylące, ponieważ firma obsługująca pożyczkę jest kontraktowana przez rząd federalny. Być może widzieliście nazwę Nelnet na swoich dokumentach i zastanawialiście się, czy jest ona legalna. Lub możesz być klientem Nelnet, nawet jeśli nigdy o tym nie słyszałeś. Dowiedz się więcej o tym, jak działa Nelnet i jak sprawdzić, czy firma obsługuje Twoje pożyczki.

Co to jest Nelnet?

Nelnet zajmuje się głównie obsługą kredytów studenckich. W tym charakterze obsługa kredytów studenckich Nelnet współpracuje bezpośrednio z pożyczkobiorcami w celu zarządzania pożyczkami i ich spłaty. Chociaż te pożyczki są własnością rządu federalnego, Nelnet podpisuje umowę z Departamentem Edukacji Stanów Zjednoczonych w celu spłaty federalnych pożyczek studenckich.

Nelnet Student Loan Servicing jest oddziałem Nelnet Diversified Solutions zajmującym się pożyczkami studenckimi. Firma faktycznie prowadzi cztery oddzielne segmenty biznesowe, które oferują organizacjom i osobom fizycznym inne usługi, takie jak przetwarzanie płatności i zarządzanie aktywami. Nelnet ma siedzibę w Lincoln w stanie Nebraska. Wcześniejsze 

Na dzień 31 marca 2020 r.Nelnet obsługiwał kredyty studenckie o wartości 185,5 mld USD dla 5,5 mln pożyczkobiorców. Wcześniejsze 

Jedną z firm stowarzyszonych z Nelnet jest kolejna duża federalna firma obsługująca pożyczki studenckie, Great Lakes Educational Loan Services.

Jak działa Nelnet?

Pożyczkobiorcy z federalnymi pożyczkami studenckimi nie mogą wybierać, którzy usługodawcy zarządzają ich kontami. Zamiast tego, po wypłacie środków, Departament Edukacji Stanów Zjednoczonych przydziela nowe pożyczki jednemu z 11 pracowników obsługujących, z którymi podpisuje umowy. Wcześniejsze 

Jeśli Nelnet kontaktuje się z Tobą w sprawie pożyczek studenckich, prawdopodobnie jest to Twój serwisant. Mimo to sprawdź i zweryfikuj swoją firmę obsługującą pożyczki studenckie na stronie Federal Student Aid, aby mieć pewność, że te komunikaty od Nelnet są zgodne z prawem.

Jeśli firma Nelnet obsługuje pożyczki studenckie, jest odpowiedzialna za comiesięczne rozliczanie pożyczek studenckich, a także za przetwarzanie i stosowanie płatności do pożyczki. Nelnet jest również Twoim punktem kontaktowym, jeśli chcesz zmienić plany spłaty, ubiegać się o odroczenie lub zwłokę lub starać się o umorzenie kredytu studenckiego.

Witryna Federal Student Aid przechowuje wszystkie informacje o federalnych pożyczkach studenckich, od sald pożyczek studenckich po obsługę każdego konta. Po prostu zaloguj się za pomocą nazwy użytkownika i hasła Federalnej Pomocy Studenckiej (FSA), aby wyświetlić swoje informacje.

Zarządzanie kredytami studenckimi Nelnet

Jeśli Nelnet jest Twoim serwisantem, pamiętaj, aby założyć konto internetowe w Nelnet i rozpocząć dokonywanie płatności. A kiedy Nelnet lub inna firma obsługująca pożyczki studenckie skontaktuje się z tobą, dobrze jest zareagować szybko. Jeśli odłożysz to na później lub zignorujesz korespondencję, możesz narazić się na zaleganie z płatnościami, uszkodzenie kredytu, a nawet zaleganie ze spłatą kredytu studenckiego lub niewypłacalność.

Możesz zarządzać swoimi pożyczkami studenckimi Nelnet online. Wystarczy odwiedzić Nelnet.com i przejść przez proces tworzenia konta online. Po zalogowaniu możesz wyświetlić wszystkie dane swojego konta i dokonać spłaty kredytu studenckiego.

Otrzymasz również aktualizacje dotyczące kredytu studenckiego i elektroniczne wyciągi z konta za pośrednictwem swojego konta internetowego. Zarejestruj się, aby otrzymywać e-wyciągi Nelnet, a otrzymasz je bezpośrednio w swojej skrzynce odbiorczej Nelnet, do której możesz uzyskać dostęp poprzez swoje konto w Internecie lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Jak skontaktować się z Nelnet w celu uzyskania pomocy

Oprócz konta internetowego istnieją inne sposoby skontaktowania się z firmą Nelnet. Możesz wysłać wiadomość e-mail do Nelnet za pośrednictwem internetowego formularza e-mail, podając swoje dane osobowe i komentarz lub prośbę.

Oto kilka dodatkowych sposobów skontaktowania się z Nelnet w celu uzyskania pomocy przy pożyczkach studenckich.

 • Numer telefonu firmy Nelnet to 1-888-486-4722, z obsługą od 8:00 do 22:00 czasu wschodniego, od poniedziałku do piątku.
 • Adres pocztowy firmy Nelnet do korespondencji ogólnej to PO Box 82561 Lincoln, NE 68501-2561Nelnet ma inny adres pocztowy dla mieszkańców Kalifornii: PO Box 82578 Lincoln, NE 68501-2578

  Jeśli chcesz dokonać płatności pocztą, odwiedź witrynę Nelnet, aby znaleźć prawidłowy adres pocztowy dla płatności na swoje konto.

  Potencjalne zmiany w Nelnet

  W czerwcu 2020 r. Rząd federalny ogłosił, że przeprowadzi poważną restrukturyzację umów o obsłudze pożyczek. Nowa umowa obejmowałaby tylko pięciu głównych serwisantów, z wyłączeniem Nelnetu. Firma bada swoje możliwości, próbując przedłużyć umowę, ale jest szansa, że ​​jakiekolwiek pożyczki obecnie obsługiwane przez Nelnet zostaną przeniesione do innego serwisu w 2021 roku. 

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy