Co to jest konto maklerskie i jak to działa?

Category: Jeśli Twoja
17 lutego 2021

Jako inwestor nie zawsze możesz w pełni zainwestować swoje pieniądze w akcje, obligacje, fundusze inwestycyjne lub ETF.

Zamiast tego może się zdarzyć, że pieniądze będą znajdować się na rachunkach maklerskich w gotówce.

Możesz to zrobić, gdy myślisz, że rynek jest przegrzany. W innych przypadkach możesz mieć dodatkowe środki na koncie maklerskim po wypłacie dywidendy.

Zamiast pozwalać swoim pieniądzom siedzieć i nic nie zarabiać wiele firm maklerskich korzysta z tak zwanego konta typu sweep . Konta typu Sweep mogą pomóc w zarabianiu pieniędzy na wolnych gotówkach.

Oto, co musisz wiedzieć o rachunku maklerskim i jak to działa. Jak zawsze, skontaktuj się z konkretną firmą maklerską, aby dowiedzieć się, jak działają ich produkty.

Co to jest rachunek maklerski?

Rachunek maklerski jest bardziej szczegółową wersją ogólnego rachunku bankowego.

Aby pomóc Ci lepiej zrozumieć, łatwiej jest zacząć od podstaw.

Zwykłe konto typu sweep Regularne konto zamiatać to typ konta, gdzie pieniądze automatycznie zamiata pod uwagę, gdy nie jest w użyciu, zamiast pozwolić jej siedzieć w gotówce.

Jest to korzystne dla posiadacza konta, umożliwiając mu zarabianie odsetek od swoich pieniędzy bez większego, jeśli w ogóle, ryzyka. Bez konta typu „sweep pieniądze mogą pozostawać w gotówce tam, gdzie nie są w ogóle odsetki.

Zwykle firmy używają kont typu sweep, aby mieć dostęp do swoich pieniędzy, ale zarabiają odsetki, gdy nie trzeba ich używać.

Konta typu Sweep mogą wiązać się z opłatami za korzystanie z usługi. Inni dostawcy mogą oferować konto typu sweep jako korzyść.

Podobnie jak w przypadku każdego produktu, upewnij się, że dokładnie rozumiesz, jak będzie działać Twoje konto bankomatowe i jakie opłaty zostaną naliczone.

Dopiero wtedy możesz określić, czy jest to dobre rozwiązanie dla Ciebie lub Twojej firmy.

Rachunek maklerski

Konto zamiatać maklerski wykorzystuje ten sam pomysł, ale w nieco inny sposób.

Zamiast pozostawić swoje pieniądze w gotówce zwykle są one przenoszone do funduszu rozliczeniowego w oparciu o sposób skonfigurowania konta.

Fundusze te są produktami inwestycyjnymi, takimi jak fundusze zarządzania środkami pieniężnymi lub fundusze inwestycyjne rynku pieniężnego. Mogą to być również rachunki gotówkowe lub rachunki depozytowe.

Będziesz musiał sprawdzić opcje, ustawienia lub preferencje konta maklerskiego, aby zobaczyć, gdzie trafiają Twoje pieniądze. Może to również pomóc w ustaleniu opcji zamiatania z firmą maklerską.

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z rachunku brokerskiego, zazwyczaj działają one w następujący sposób:

Przechowuje niezainwestowane środkiIlekroć wpłacasz gotówkę na swoje konto maklerskie lub otrzymujesz dywidendy, których nie chcesz reinwestować ani nie otrzymujesz czeku, mogą one zostać przelane na konto typu sweep.

To samo dzieje się, gdy sprzedajesz inwestycję, ale nie wybieraj od razu nowej opcji inwestycji.

Dostępne do inwestowaniaKiedy jesteś gotowy, aby kupić więcej inwestycji, często możesz użyć pieniędzy na swoim koncie typu sweep lub funduszu rozliczeniowym.

Jest to zazwyczaj szybsza opcja niż przelew pieniędzy na konto maklerskie z oddzielnego konta bankowego.

W zależności od konkretnego funduszu maklerskiego i rozliczeniowego, możesz zarobić przyzwoitą kwotę odsetek.

Jeśli porównasz konto typu „sweep z nieoprocentowanym rachunkiem czekowym lub rachunkiem czekowym o niskim oprocentowaniu, różnica może być ogromna.

Uważaj jednak.

Rachunki maklerskie mogą wiązać się z opłatami. Jeśli Twoje konto maklerskie pobiera opłaty, upewnij się, że zarobki przewyższają koszty.

Każdy dom maklerski może oferować różne stopy procentowe lub zwroty z inwestycji na koncie typu sweep. Podczas gdy jedna firma może mieć niesamowite konto typu sweep, konto w innej firmie może nie być warte korzystania.

Prawdopodobnie chcesz porównać swoje zyski z przelaniem pieniędzy na konto oszczędnościowe lub konto rynku pieniężnego.

Jeśli za korzystanie z konta typu sweep obowiązują wysokie opłaty, przelew pieniędzy z konta maklerskiego może być opłacalny.

Cel rachunków typu Sweep

Głównym powodem korzystania z konta typu sweep jest unikanie bezczynności salda gotówkowego .

Jeśli twoja gotówka znajduje się w miejscu i nie jest w żaden sposób zainwestowana, może nic nie zarobić. Po prostu siedzi tam, nie zarabiając żadnych odsetek ani zwrotów.

Przelewanie gotówki na konto typu „ sweep konto ” lub inny rodzaj konta lub funduszu daje Ci możliwość powiększania gotówki, gdy nie używasz jej do czegoś innego.

Prawdopodobnie nie staniesz się bogaty, pozostawiając pieniądze na koncie typu „ sweep ”, ale każdy grosz z odsetkami pomaga zwiększyć wartość netto.

Niektóre rachunki typu sweep oferują zwroty podobne do wysokodochodowych rachunków oszczędnościowych. Dzięki temu możesz zatrzymać swoje pieniądze w biurze maklerskim.

Trzymając pieniądze w swoim biurze maklerskim, nie musisz czekać na opóźnienia przelewu.

Jeśli sprzedasz pozycję i chcesz przelać pieniądze na konto depozytowe, przelew może zająć kilka dni.

Następnie, gdy będziesz chciał kupić ponownie, będziesz musiał przelać gotówkę z powrotem na swój rachunek inwestycyjny.

Korzystanie z rachunku maklerskiego pozwala uniknąć tego kłopotu i opóźnień w uzyskiwaniu odsetek lub zwrotów.

Czy powinieneś przechowywać dużą kwotę na koncie typu Sweep?

Trzymanie dużej ilości pieniędzy na koncie typu sweep prawdopodobnie nie jest najlepszym pomysłem .

W niektórych przypadkach może to być przydatne.

Pieniądze na koncie typu sweep mogą przynieść pewne odsetki lub zwroty, ale zwroty są prawdopodobnie niewielkie. Nie trafisz na inwestycję home run na koncie typu sweep.

W dłuższej perspektywie prawdopodobnie wygenerujesz wyższe zyski, zainwestując swoje pieniądze.

Jednak trzymanie dużych sum pieniędzy na koncie typu sweep może mieć swoje miejsce.

Jeśli jesteś przekonany, że rynek w najbliższej przyszłości spadnie, sprzedaż inwestycji i trzymanie pieniędzy na koncie typu sweep może pozwolić ci szybko wrócić do pozycji inwestycyjnej po spadkach cen.

Jednak ta strategia nie jest gwarantowana.

Rynek może nadal rosnąć.

W takim przypadku pieniądze znajdujące się na koncie typu sweep mogą zarabiać znacznie mniej, niż gdyby zostały zainwestowane.

Jeśli zdecydujesz się zatrzymać dużą ilość pieniędzy na koncie typu sweep, upewnij się, że wiesz, jak i czy są one ubezpieczone, zanim to zrobisz.

Czy konta typu Sweep są ubezpieczone?

W zależności od Twojego biura maklerskiego i rodzaju konta typu sweep, z którego korzystasz, Twoje pieniądze mogą być ubezpieczone.

Jeśli pieniądze zostaną przelane na określone typy kont, takie jak lokaty na rynku pieniężnym lub konta oszczędnościowe, mogą być ubezpieczone przez FDIC.

Ubezpieczenie FDIC zazwyczaj obejmuje do 250 000 USD na konto. Niektóre firmy, takie jak Fidelity, dokonują przelewów pieniężnych do wielu instytucji finansowych lub powiązanych banków.

Dzięki temu mogą zaoferować Ci jeszcze większą sumę ubezpieczenia FDIC w gotówce, przechowując je w wielu bankach programowych. Jest to szczególnie ważne, jeśli saldo gotówki przekracza limit ubezpieczenia wynoszący 250 000 USD.

Z drugiej strony:

Jeśli środki pieniężne zostaną przelane do funduszu rynku pieniężnego, może nie być ubezpieczony w FDIC. Ale prawdopodobnie jest objęty ubezpieczeniem SIPC.

Ubezpieczenie SIPC chroni do 500 000 USD w papierach wartościowych i gotówce, w tym do 250 000 USD w gotówce.

Ochrona nie obejmuje strat wynikających ze spadku wartości zainwestowanych papierów wartościowych.

Konta typu Sweep a inne alternatywy

Korzystanie z konta typu sweep w firmie maklerskiej nie jest jedyną opcją.

Niektóre rachunki typu sweep nie oferują stóp procentowych ani zwrotów, które mogą przebić Twoje inne opcje.

Jeśli kochasz swoje konto maklerskie, ale ich konta typu sweep nie oferują wielkich korzyści, rozważ skorzystanie z jednej z poniższych alternatyw.

Rachunki rynku pieniężnego

Rachunek rynku pieniężnego to rodzaj rachunku depozytowego. Konta te są często ubezpieczone przez FDIC do kwoty 250 000 USD.

W zależności od instytucji, z której korzystasz, ich stopy procentowe mogą być słabe lub dość przyzwoite. Rozejrzyj się, aby znaleźć instytucję, która oferuje rachunek rynku pieniężnego z przyzwoitą stopą procentową.

Upewnij się, że nie pobierają mnóstwa opłat i oferują inne usługi, których potrzebujesz, zanim otworzysz konto.

Fundusze rynku pieniężnego

Fundusze rynku pieniężnego można łatwo pomylić z kontami rynku pieniężnego, ale to nie to samo.

Fundusze rynku pieniężnego zwykle nie są ubezpieczone w FDIC. Oznacza to, że mogą stracić na wartości.

Wiele funduszy rynku pieniężnego oferuje stabilne zyski z wyjątkiem rzadkich przypadków. Możesz mieć możliwość zakupu funduszu rynku pieniężnego za pośrednictwem swojego konta maklerskiego.

Przed zakupem funduszu rynku pieniężnego upewnij się, że rozumiesz wszelkie opłaty. Opłaty mogą zjadać Twoje zyski, zwłaszcza jeśli często dokonujesz transakcji z funduszami rynku pieniężnego.

Konta oszczędnościowe

Rachunek oszczędnościowy może być przyzwoitą alternatywą, która jest ubezpieczona przez FDIC do 250 000 $. Podczas gdy rachunki oszczędnościowe w tradycyjnych bankach zwykle nie oferują wysokich stóp procentowych, internetowe konta oszczędnościowe o wysokim dochodzie mogą.

Wiele banków działających wyłącznie online oferuje wyjątkowo niskie opłaty i wysokie stopy procentowe, ponieważ nie ponoszą kosztów ogólnych związanych z prowadzeniem sieci oddziałów.

Wyszukaj konto oszczędnościowe o wysokim zysku, które oferuje usługi, których potrzebujesz, jednocześnie utrzymując niskie opłaty.

Wniosek

Konto maklerskie może pomóc Twoim pieniądzom w zarabianiu odsetek lub zwrotach, zamiast pozostawać bezczynnie.

Jest to wygoda, którą może zaoferować Twoja firma brokerska, ale upewnij się, że korzyść przewyższa wszelkie opłaty.

Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się ze swoim biurem maklerskim, aby zobaczyć, jak działają jego oferty rachunków zbiorczych.

Zadać pytanieMoże ci się spodobać również Ujawnienie reklamodawców: wiele ofert oszczędności pojawiających się na tej stronie pochodzi od reklamodawców, od których ta witryna otrzymuje wynagrodzenie za umieszczenie na liście. Ta rekompensata może mieć wpływ na sposób i miejsce wyświetlania produktów w tej witrynie (w tym na przykład na kolejność, w jakiej się pojawiają). Te oferty nie obejmują wszystkich dostępnych kont depozytowych.

Ujawnienie redakcyjne: ta treść nie jest dostarczana ani zlecana przez reklamodawcę bankowego. Wyrażone tutaj opinie są wyłącznymi opiniami autora, a nie reklamodawcy bankowego i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób poparte przez reklamodawcę bankowego. Ta witryna może otrzymywać wynagrodzenie w ramach programu partnerskiego reklamodawcy bankowego.

Ujawnianie treści generowanych przez użytkowników: te odpowiedzi nie są udzielane ani zlecane przez reklamodawcę bankowego. Odpowiedzi nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez reklamodawcę banku. Zapewnienie odpowiedzi na wszystkie posty i / lub pytania nie jest obowiązkiem reklamodawcy banku.

  • O
  • KontaktWarunkiPrywatność ->PrywatnośćReklamowaćBlogUjawnienie reklamodawcy:Wierzymy, że zapewniając narzędzia i edukację, możemy pomóc ludziom zoptymalizować ich finanse, aby odzyskać kontrolę nad swoją przyszłością. Chociaż nasze artykuły mogą zawierać lub prezentować wybrane firmy, dostawców i produkty, nasze podejście do ich tworzenia jest sprawiedliwe i bezstronne. Treści, które tworzymy, są bezpłatne i pochodzą z niezależnych źródeł, pozbawione są jakiejkolwiek płatnej promocji.

    Ta treść nie jest dostarczana ani zlecana przez reklamodawcę bankowego. Wyrażone tutaj opinie są wyłącznymi opiniami autora, a nie reklamodawcy bankowego i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób poparte przez reklamodawcę bankowego. Ta witryna może otrzymywać wynagrodzenie w ramach programu partnerskiego reklamodawcy bankowego.

    MyBankTracker generuje przychody dzięki naszym relacjom z naszymi partnerami i podmiotami stowarzyszonymi. Czasami możemy wspomnieć lub zamieścić recenzje ich produktów, ale nie ma to wpływu na nasze rekomendacje, które są całkowicie oparte na badaniach i pracy naszego zespołu redakcyjnego. Nie jesteśmy w żaden sposób zobowiązani umową do oferowania pozytywnych lub rekomendujących recenzji ich usług. Zobacz naszą listę partnerów.

    MyBankTracker nawiązał współpracę z CardRatings w celu pokrycia produktów kart kredytowych. MyBankTracker i CardRatings mogą otrzymywać prowizje od wydawców kart. Opinie, recenzje, analizy i rekomendacje należą wyłącznie do autora i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani zatwierdzone przez żaden z tych podmiotów.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy