Co to jest bezpieczeństwo finansowe i jak je uzyskać?

17 lutego 2021

Bezpieczeństwo finansowe oznacza różne rzeczy dla różnych ludzi. Dla niektórych może to oznaczać posiadanie wystarczającej ilości pieniędzy na pokrycie wszystkich rachunków, zaoszczędzenie na emeryturę, a następnie pozostawienie części. Dla innych może to oznaczać sześcio- lub siedmiocyfrowe dochody, utrzymywanie solidnego portfela inwestycyjnego i posiadanie kilku nieruchomości. Niezależnie od Twojej interpretacji, co to znaczy być bezpiecznym finansowo, prawdopodobnie znajduje się on na Twojej długoterminowej liście celów finansowych, aby osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

Co to jest bezpieczeństwo finansowe?

Mówiąc prościej, bezpieczeństwo finansowe oznacza posiadanie wystarczającej ilości pieniędzy, aby sfinansować swój styl życia, a także pracować nad swoimi celami finansowymi.

Chociaż zabezpieczenie finansowe mogą być bardzo przywiązany do numerów – ile można zarobić, ile wydajesz i ile masz zapisane – to również bierze pod uwagę, w jaki sposóbczućo swojej sytuacji finansowej. Czy czujesz się pewny swoich możliwości zarabiania i jesteś w stanie pokryć wszelkie nieoczekiwane wydatki? Czy Twój fundusz awaryjny zapewniłby Ci wypływ na okres od sześciu miesięcy do roku, gdybyś stracił pracę lub stał się zbyt chory, aby pracować?

Typowe przeszkody w uzyskaniu bezpieczeństwa finansowego

Według Federal Reserve Bank of New York, zadłużenie gospodarstw domowych w Ameryce wyniosło w czwartym kwartale 2018 r. 13,54 bln USD. Chociaż dług może być nowym „normalnym, stanowi główną przeszkodę w osiągnięciu bezpieczeństwa finansowego.

Oto dlaczego: jeśli masz zadłużenie, szczególnie zadłużenie z tytułu kart kredytowych o wysokim oprocentowaniu, prawdopodobnie spłacasz miesięcznie 16% RRSO. Kilka wyjątków od zasady braku długu może obejmować kredyty hipoteczne, które eksperci generalnie uznają za dobrą inwestycję, oraz pożyczki studenckie. Zwiększanie zadłużenia z tytułu pożyczki studenckiej jest kolejnym problemem finansowym, jednak inwestowanie w edukację może mieć odwrotny skutek, ponieważ może zwiększyć Twoją siłę zarobkową w przyszłości.

Jak uzyskać bezpieczeństwo finansowe: stwórz fundusz awaryjny

Aby osiągnąć bezpieczeństwo finansowe, zacznij od utworzenia funduszu awaryjnego. Eksperci sugerują, aby przez co najmniej sześć miesięcy, a nawet rok, trzymać co najmniej tyle gotówki, aby pokryć wszystkie rachunki, wydatki na życie i spłaty zadłużenia. Jeszcze nie całkiem? Zacznij od trzymiesięcznych kosztów utrzymania i stamtąd.

Jeśli nadal nie jesteś przekonany, że go potrzebujesz, wiedz, że istnieje wiele powodów, dla których warto mieć fundusz awaryjny. Odkładając pieniądze na bok, będziesz w stanie uniknąć zadłużenia się na karcie kredytowej, lepiej utrzymywać swój dom i zmniejszyć stres. Ponadto, jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się odejść z pracy, będziesz mieć środki finansowe na przerwę między pracą.

Jak uzyskać bezpieczeństwo finansowe: oszczędzaj na emeryturę

Aby osiągnąć bezpieczeństwo finansowe, priorytetem powinno być oszczędzanie na emeryturę – i zacznij wcześnie. Jeśli masz konto finansowane przez pracodawcę, takie jak 401 (k) lub 403 (b), załóż regularne składki tak szybko, jak to możliwe. Nie odkładaj tego, bo masz dwadzieścia kilka lat. Im wcześniej zaczniesz oszczędzać na emeryturę, tym mniej będziesz musiał odkładać dzięki odsetkom składanym.

Jeśli nie masz planu emerytalnego w miejscu pracy, nie ma powodu, aby pomijać oszczędzanie. Możesz samodzielnie otworzyć tradycyjną IRA lub Roth IRA. Jednak limity składek dla tych programów emerytalnych są znacznie niższe niż w przypadku programów 401 (k).

Dobrą zasadą jest zaoszczędzenie 15% swoich zarobków przed opodatkowaniem na emeryturę, ale pamiętaj, że to tylko punkt odniesienia. Sytuacja materialna każdego jest inna. Jeśli jednak Twoja firma oferuje dopasowanie pracodawcy, upewnij się, że przynajmniej wnosisz wystarczający wkład, aby go uzyskać. W końcu to darmowe pieniądze.

Jak uzyskać bezpieczeństwo finansowe: wyjdź z długu

Nigdy nie będziesz w stanie osiągnąć bezpieczeństwa finansowego, jeśli masz nad głową górę długów. Wiesz, że Amerykanie mają obecnie rekordowy poziom zadłużenia. Ale to nie musi być ty – i nie może tak być, jeśli chcesz być zdrowy finansowo.

Jeśli masz dług, wymyśl plan spłaty długu. Możesz to zrobić samodzielnie lub z pomocą doradcy finansowego. Istnieje wiele różnych rodzajów strategii spłaty zadłużenia, które możesz zbadać w swojej sytuacji, od metody kuli śnieżnej, przez metodę lawinową, po spłatę zadłużenia lub przelewy salda na karcie kredytowej. Po ustaleniu strategii zabierz się do pracy nad spłatą długu. Nie opuszczaj miesiąca. Kiedy spłacasz swój dług, przestań używać kart kredytowych lub zwiększaj zadłużenie.

Jak uzyskać bezpieczeństwo finansowe: żyj oszczędnie

Oszczędne życie jest podstawą bezpieczeństwa finansowego. Może to być trudne, niezależnie od tego, czy zarabiasz dobrze, czy żyjesz od wypłaty do wypłaty.

Ale bez względu na to, ile zarabiasz, powinieneś stworzyć i przestrzegać miesięcznego budżetu. Ogranicz swoje wydatki uznaniowe i oszczędzaj więcej, niż wydajesz. Przestrzeganie tych prostych praktyk finansowych położy podwaliny pod bezpieczeństwo finansowe w przyszłości.

Jak uzyskać bezpieczeństwo finansowe: zwiększ swoją siłę zarobkową

Niezależnie od tego, czy chodzi o poszukiwanie lepiej płatnej pracy, rozważanie przeprowadzki do tańszego obszaru, czy też powrót do szkoły w celu dalszego kształcenia, istnieje kilka sposobów na zwiększenie swojej siły zarobkowej.

Przeprowadzka do tańszego obszaru jest realną opcją, jeśli pracujesz nad poprawą swojej sytuacji finansowej i po prostu nie możesz iść do przodu. Możesz mieszkać w okolicy, która jest po prostu zbyt droga, co sprawia, że ​​uzyskanie dobrego miejsca jest prawie niemożliwe.

A może lepszym rozwiązaniem jest zwiększenie dochodów. Powrót do szkoły to również doskonały sposób na zwiększenie możliwości zarabiania. Będziesz jednak chciał mieć pewność, że będziesz mieć środki na spłatę zadłużenia z tytułu kredytu studenckiego.

Jak uzyskać bezpieczeństwo finansowe: zarabiaj pasywny dochód

Jeśli spłaciłeś dług, zmaksymalizowałeś swoje możliwości zarabiania i z powodzeniem żyjesz z ograniczonym budżetem, być może szukasz innych sposobów na budowanie bogactwa. Tutaj pojawia się dochód pasywny.

Dochód pasywny to zarobki, które osiągasz bez aktywnego zaangażowania. Możesz zarabiać pasywnie dzięki opłatom za czynsz z wynajmowanej nieruchomości, zyskom z e-booka, którego jesteś autorem, a nawet linkom partnerskim na blogu, którym zarządzasz. Tak czy inaczej, dochód pasywny może być świetnym sposobem na osiągnięcie bezpieczeństwa finansowego.

Jak uzyskać bezpieczeństwo finansowe: stwórz testament

Sporządzenie testamentu prawdopodobnie nie znajduje się na szczycie listy ciekawych rzeczy do zrobienia, ale jest ważne. Testament gwarantuje, że Twój majątek – w tym majątek, majątek i wszelkie cenne pamiątki rodzinne – zostaną odpowiednio rozdzielone po Twojej śmierci. Testament lub plan spadkowy zapewnia również, że Twoje osoby pozostające na Twoim utrzymaniu i członkowie rodziny będą pod opieką finansową, gdy Cię nie będzie.

Ponadto, jeśli masz dzieci poniżej 18 roku życia, testament jest absolutnie konieczny, ponieważ ustanawia opiekę prawną nad Twoimi dziećmi na wypadek Twojej śmierci.

Podsumowanie

Bezpieczeństwo finansowe to trudne określenie, ale generalnie oznacza to po prostu możliwość prowadzenia stylu życia, jakiego pragniesz. Kluczowe znaczenie ma również możliwość utrzymania takiego stylu życia w przypadku nieprzewidzianych trudności. Istnieje wiele kroków, które możesz podjąć, aby osiągnąć bezpieczeństwo finansowe. Nie zawsze jest to łatwe, ale dzięki odpowiednim posunięciom możesz zapewnić sobie bezpieczeństwo finansowe.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy