Co to jest Audible? Wyjaśnienie usługi audiobooka Amazon

Category: Domu Możesz
17 lutego 2021

Jeśli uwielbiasz czytać książki, ale nie masz czasu na czytanie, może zamiast tego słuchasz książek? Audible to firma Amazon, która sprzedaje i produkuje mówione treści audio. Podczas gdy Audible oferuje szeroką gamę treści, w tym programy radiowe i telewizyjne, firma jest najbardziej znana z oferowania czegoś, co kiedyś można było nazywać „książkami na taśmie – obecnie znanymi bardziej właściwie jako cyfrowe audiobooki. Uruchomiony ponad 25 lat temu Audible może pomóc Ci pobrać ulubione audiobooki na Androida, iOS, MacOS, Windows i Kindle, po naciśnięciu przycisku pobierania.

Historia Audible

Audible powstała jako niezależna firma w 1995 roku; wyprodukował cyfrowy odtwarzacz audio, który konsumenci mogliby kupić, aby posłuchać swoich ulubionych audiobooków. Ze względu na technologię dostępną w połowie lat 90., urządzenie było ograniczone i mogło pomieścić tylko około dwóch godzin dźwięku w zastrzeżonym formacie Audible. Firma przeżywała ciężkie chwile po tym, jak poprzedni dyrektor generalny, Andrew Huffman, zmarł na zawał serca. Jednak Audible nie poddał się i do 2003 roku firma podpisała umowę z Apple na dostarczanie książek dla iTunes.

Kiedy nadszedł rok 2008, firma rozpoczęła swoją przygodę z produkcją audiobooków pod szyldem Audible Frontiers. Wraz z dalszym rozwojem Audible Amazon zwrócił uwagę i kupił firmę pod koniec tego roku za 300 milionów dolarów. Od tamtej pory Audible jest jedną z najpopularniejszych w Internecie opcji zakupu cyfrowych audiobooków. Dziś Audible produkuje oryginały pod nazwą Audible Studios; jest największym producentem audiobooków wydawanych przez Dow na świecie. Dzięki przejęciu Amazon możesz zalogować się do witryny przy użyciu poświadczeń Amazon, aby uzyskać szybki dostęp.

Ile kosztują audiobooki w Audible?

Kolekcja Audible obejmuje ponad 200 000 programów audio, dzięki czemu Audible jest największym producentem i sprzedawcą książek audio w Stanach Zjednoczonych. Najprostszą opcją zakupu od Audible jest zapłacenie kwoty pieniężnej, tak jak w przypadku większości sklepów internetowych.

Jednak Audible oferuje również system kredytów – subskrybowanie subskrypcji Audible da Ci jeden lub dwa kredyty miesięcznie do wydania. Większość audiobooków kosztuje jeden kredyt, niektóre bardziej znaczące dzieła wymagają dwóch kredytów, a niektóre krótkie utwory wymagają ułamka kredytu. Abonenci mogą również kupować dodatkowe książki bez kredytów, otrzymując 30 USD zniżki. Możesz także skorzystać z bezpłatnej wersji próbnej Audible.

Aktualne plany członkostwa Audible
 • Złoto : 1 kredyt miesięcznie (15 USD miesięcznie, 150 USD rocznie)
 • Platyna : 2 kredyty miesięcznie (23 $ miesięcznie, 230 $ rocznie) Escape : Unlimited romantyczne tytuły (13 USD miesięcznie)Na jakich urządzeniach jest dostępny Audible?

  Audible jest dostępny na szerokiej gamie urządzeń, co jest istotne, ponieważ większość treści firmy jest chroniona przez DRM, co oznacza, że ​​nie można ich odtwarzać na nieautoryzowanych urządzeniach. Oficjalne smartfony obsługiwane przez Audible obejmują te z systemem operacyjnym iOS, Android lub Windows Phone. W domu możesz uzyskać dostęp do treści Audible za pośrednictwem urządzenia obsługującego Alexa, takiego jak Amazon Echo lub głośnik Sonos. Nadal dostępne są komputery stacjonarne z systemem Windows i MacOS, a także aplikacja na tablety zaprojektowana dla sklepu Windows 10.

  Amazon oferuje również możliwość słuchania Audible za pośrednictwem swoich urządzeń Kindle eReader i platformy Fire Tablet. Wreszcie, osoby niedowidzące lub preferujące bardziej klasyczny odtwarzacz MP3 mogą to zrobić za pomocą Audible Sync, aplikacji dla systemu Windows 10, która umożliwia pobieranie i przesyłanie tytułów. Obecnie nie ma opcji Audible Sync na urządzeniach z systemem MacOS.

  Jaka jest jakość audiobooków Audible?

  Audible przez lata przeszedł przez kilka formatów audio, w tym Format 2, Format 3, Format 4 i Audible Enhanced Audio. Przed Audible Enhanced Audio wszystkie formaty kończyły się rozszerzeniem „.aa. Najnowsze rozszerzenie firmy Audible to teraz „.aax ze względu na format Enhanced Audio. Wszystkie formaty przed Enhanced Audio były monofoniczne, ale najnowszy format oferuje teraz nagrania stereo. Aktualne audiobooki z Audible są oferowane w formacie 4 lub rozszerzonym.

  Z punktu widzenia jakości, Format 2 i Format 3 zostały porównane do słuchania odpowiednio radia AM i radia FM. Format 4 jest nowocześniejszym formatem, podobnym do większości plików MP3, podczas gdy Audible Enhanced Audio porównuje się do bardziej wzmocnionego dźwiękowo formatu AAC. Audible nadal utrzymuje małe pliki, z ulepszonym dźwiękiem w zakresie od 32-127 kbit / s. Książki nagrane w formacie 4 mają około 14,5 MB / godzinę, a ulepszone audiobooki około 28,8 MB / godzinę.

  Audible Original Series

  Audible zatrudnił byłego wiceprezesa ds. Programowania w NPR, Erica Nuzuma, do pomocy w tworzeniu nowych i oryginalnych treści w 2015 roku. Chociaż Audible zmniejszyło liczbę produkowanych przez siebie oryginalnych seriali, kilka opcji nadal istnieje, w tym Where Should We Begin? , seria, która przenosi Cię do gabinetu terapeutki Esther Perel, gdzie pary zajmują się problemami seksualnymi.

  Z poważaniem, X to kolejny Audible Original z Ted Talks od anonimowych osób, w tym lekarza, który uważał, że zabił swojego pacjenta, oraz dyrektora z Doliny Krzemowej, który doznał załamania psychicznego. Dwie inne opcje Audible to Ponzi Supernova , podcast śledczy przedstawiający plan Berniego Madoffa o wartości 65 miliardów dolarów Ponzi oraz West Cork , serial o prawdziwych przestępstwach, dotyczący nierozwiązanego morderstwa z 1996 roku w West Cork w Irlandii.

  Typowe pytania dźwiękowe

  Czy w Prime jest słyszalny?

  Usługa Audible firmy Amazon nie jest dostępna bezpłatnie z subskrypcją Prime; Jednak niektóre eBooki dostępne w bibliotece Prime Reading zawierają narrację Audible. Audible oferuje subskrypcję próbną członkom Prime, która obejmuje dwa darmowe kredyty audio, ale po 30-dniowym okresie próbnym będziesz musiał zacząć płacić jak każdy inny subskrybent.

  Czy książki w Audible są bezpłatne?Chociaż Audible to sklep, który chce zarabiać pieniądze, firma oferuje niewielki wybór bezpłatnych audiobooków. Ponadto Audible prowadzi program znany jako Audible Stories, w którym dzieci mogą uzyskać dostęp do biblioteki bezpłatnych treści w maksymalnie ośmiu różnych językach. Nawet jeśli kupisz subskrypcję, audiobooki są ograniczone w oparciu o system kredytów Audible.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy