Kody banku przeglądu produktów

Category: Wziąć Pod Uwagę
17 lutego 2021

Jest to usługa oferowana wyłącznie dla banków południowoafrykańskich i służy przede wszystkim do ustalenia, czy potencjalny klient lub istniejący klient jest uważany za „dobrego w przypadku określonej kwoty kredytu i określonych warunków handlowych w określonym momencie

Kod bankowy jest zasadniczo oceną przystępności cenowej mającą na celu określenie, czy podmiot jest w stanie pozwolić sobie na określoną kwotę w określonych warunkach.

Kod banku jest wymagany za pośrednictwem banku, w którym podmiot posiada konto (właściciel konta). Bank sprawdza rachunek posiadacza rachunku, po czym ten instytut bankowy generuje kod, biorąc pod uwagę aktualną sytuację posiadacza rachunku w odniesieniu do kwestionowanej kwoty kredytu.

Na przykład

ABC Shoes PTY Ltd, numer konta bankowego 12345678 w banku Y jest dobra na kwotę 30 000 R w ciągu 30-dniowych terminów płatności. Te dane są przekazywane do banku Y w celu dostarczenia kodu, pod warunkiem, że spełnia on warunki wymienione poniżej w ważnych punktach

dostępne opcje
 • Zwykły kod banku, nazywany również 24-godzinnym kodem banku lub standardowym kodem bankowym.
 • Pełny i ogólny kod bankowy (rozszerza normalny kod bankowy. Oceniaj również zachowanie konta, takie jak moment otwarcia konta, wcześniej zniesławione dokumenty (zwrócone czeki (RD)) i zawiera ogólny komentarz dotyczący zachowania na koncie.Czas realizacji i możliwe opóźnienia

  Wytyczną dotyczącą tych produktów stanowi umowa SLA. Istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na zmianę kierunku. Poniżej znajduje się wskazówka:

  • Zwykły / standardowy kod banku zajmuje zwykle 24 godziny, w zależności od kwoty kredytu i instytucji bankowej. Może to potrwać dłużej, a w przypadku skierowania do 5 dni roboczych.
  • Pełny i ogólny może trwać do 5 dni roboczych.Ważna uwaga

   Poniżej wyjaśniono, czego możesz się spodziewać w odniesieniu do wniosków o kod bankowy Standard Bank (SBSA) :

   • Cred-it-data ponownie aktywowało opcję Business Report Investigated dla klientów SBSA, co oznacza, że ​​można zażądać pełnego raportu badanego, w tym kodu banku dla klienta SBSA.
   • Można zażądać samodzielnego kodu bankowego dla SBSA za dodatkową opłatą za żądanie. Tylko numer konta zostanie zweryfikowany – posiadacz rachunku i oddział nie zostaną zweryfikowane.Pełne i ogólne kody bankowe SBSA NIE BĘDĄ JUŻ DOSTĘPNE – ta usługa została przerwana.Kody banku SBSA można żądać do 31 marca 2020 r., Po czym bieżące przedłużenie zostanie zakończone.Do 31.03.2020 r. WYRAŹNA ZGODA będzie wymagana do żądania kodów bankowych SBSA.Po 31.03.2020 r. O każdy kod banku SBSA trzeba będzie zwrócić się bezpośrednio do SBSA, a następnie przesłać go e-mailem do właściciela konta.Ogólnie

    Cred-it-data to nawigator ryzyka – Twój partner w tym, co znane. Nieustannie badamy nowe lub alternatywne rozwiązania produktowe, aby lepiej odpowiadać Twoim potrzebom. W związku z ostatnimi wydarzeniami związanymi z ofertą SBSA Bank Code Service, Cred-it-data uważa, że ​​ważne jest, aby wziąć pod uwagę poniższe punkty:

    • Zgoda ma ogromne znaczenie, a my w Cred-it-data uważamy, że Dostawcy Kredytu powinni zapewnić, że ich Umowa Kredytowa w wystarczającym stopniu uwzględnia wyraźną zgodę, w tym prośby o kod bankowy (dla dowolnego z uczestniczących banków). W końcu jest to najlepsza praktyka. .
    • W Cred-it-data uważamy, że zasady i procedury kredytowe powinny być łatwe do dostosowania, ponieważ środowisko kredytowe (przepisy i ustawodawstwo) zmienia się co jakiś czas.„Jeśli chodzi o przepisy POPIA i przepisy bankowe, nie ma wpływu POPIA, jeśli firma otrzyma wyraźną zgodę. (Źródło: TransUnion)Cred-it-data będzie informować o wszelkich dalszych zmianach w miarę ich pojawiania się. W przypadku dalszych pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy