7 faktów, których nie wiedziałeś o bankach energii

Category: Więc Jeśli
17 lutego 2021

7 faktów, których nie wiedziałeś o bankach energii

Każdego tygodnia otrzymujemy mnóstwo pytań dotyczących Power Banków; jak działają lub jak możesz z nich korzystać w najbardziej korzystny sposób. Tak więc, z pomocą naszego CTO Matti Naskali , chcieliśmy napisać ten specjalny wpis na blogu, wyjaśniający 7 faktów na temat Power Banków , o których być może nie wiedziałeś. Matti jest ex Nokia s J apan szef inżynier i ma ponad 30-letnie doświadczenie w dziedzinie baterii i energii słonecznej , więc uważamy, że jest idealny facet nam powiedzieć trochę więcej o Mocy Banks .

1. Co mówi nam pojemność power banku?

Power banki są w różnych rozmiarach, a liczba mAh mówi nam o całkowitej pojemności baterii. Innymi słowy, im więcej mAh ma Power Bank , tym większa jest jego energia. Przykładowo, iPhone 6 Plus ma pojemność baterii 2915 mAh, więc jeśli chcesz go w pełni naładować, powinieneś mieć power bank o pojemności większej niż pojemność twojego telefonu.

2. Czy wszystkie power banki ładują laptopy?

Nie, nie wszystkie power banki mogą ładować laptopy. Wynika to z faktu, że większość banków mocy na rynku ma tylko wyjście USB 5 V, a do ładowania laptopów bank mocy musiałby mieć wyższe napięcie wyjściowe 16 V do 20 V w zależności od specyfikacji laptopa (sprawdź zasilacz sieciowy, aby uzyskać wymagane napięcie ). Należy również pamiętać, że tylko kilka banków energii na rynku to zapewnia.

3. Jaka jest żywotność banku mocy?

Litowo-jonowe, w tym akumulatory litowo-polimerowe używane w power bankach i smartfonach, z czasem tracą swoją pojemność (zwykle od 200 do 1000 cykli, w zależności od jakości ogniwa i składu chemicznego). Im większa bateria, tym mniej cykli trzeba będzie ją naładować i tym dłużej będzie działać. Smartfony codziennie rozładowują baterię, dzięki czemu mają krótszą żywotność niż Power Bank o dużej pojemności .

(Chcesz dowiedzieć się więcej o typach ogniw baterii? Wkrótce pojawi się nasz następny wpis na blogu)

Wskazówka: upewnij się, że Twój Power Bank działa zgodnie ze standardem USB. Niektóre telefony mają tryb wolnego ładowania w połączeniu z komputerem i tryb szybkiego ładowania w przypadku podłączenia do źródła zasilania. Jeśli zauważysz jakąkolwiek różnicę w szybkości ładowania między ładowarką AC a połączeniem z komputerem, zastanów się, którą z tych dwóch prędkości zapewnia twój power bank. Jeśli jest to niska prędkość, nadal możesz to naprawić za pomocą szybszego kabla USB do ładowania. Jeżeli bank energii nie może zapewnić wystarczającą moc (głównie niskiej jakości zasilania Banks ), bez kabla można go naprawić.

4. Dlaczego niektóre powerbanki ładują się przez wiele godzin?

Wiele Power Banków można ładować tylko przez USB, aw zależności od pojemności powerbanka pełne naładowanie może zająć nawet 40 godzin (np. Powerbank o pojemności 20 000 mAh). Aby przyspieszyć ładowanie, będziesz potrzebować banku energii, który ma napięcie wyższe niż 5 V na wejściu, co zwykle wymaga ładowania go bezpośrednio z gniazdka ściennego za pomocą ładowarki AC.

5. Najszybszy sposób na ładowanie smartfona i oszczędzanie energii w banku mocy?

Niektóre telefony mogą pobierać aktualizacje automatycznie i po podłączeniu do ładowarki zużywać więcej energii. Jeśli naprawdę zależy nam na oszczędzaniu energii podczas ładowania z powerbanku, dobrym pomysłem jest pozostawienie telefonu w trybie samolotowym. Umożliwi to ładowanie wyłącznie ogniwa baterii, korzystając tylko z podstawowych funkcji systemu operacyjnego w telefonie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy