5 Ways to Get People to Invest in You

17 lutego 2021

Have you ever had to present a new business solution that you thought your company should invest in? Maybe you have desired to start your own business, or you are in sales pitching your products to customers. Whether you work for a Fortune 500 company or out of your basement, one thing is for sure, you are asking for people to invest in you.

This week’s podcast is with Sean Wise, online host of CBC’s hit show Dragons’ Den. On this business reality show, you get the opportunity to pitch your business idea to a panel of five multi-millionaires known as Dragons. If the Dragons like your idea, they will invest in your company; if they don’t invest, you’re voted off the island. Sean is also a leading Venture Capitalist who has helped his clients raise over $2.1 billion dollars to bring their products and services to the global market.

Sean miał do tej pory bardzo ciekawą karierę. W dojrzałym wieku 35 lat założył 6 biznesów. Swój pierwszy biznes jako klaun miał w wieku 13 lat. „Byłem niezadowolony z zarządzania w McDonalds, więc moi rodzice zasugerowali, że jeśli nie podoba mi się moja rola, powinienem wymyślić sposób na lepsze dla siebie . Zarabianie 50 dolarów za godzinę jako 13-latek nie jest złym sposobem na spędzenie weekendu i z pewnością przebija przewracanie hamburgerów. Bez żartów (gra słów zamierzona), przez następne 6 lat Sean spędził czas jako klaun, aby sfinansować swoją edukację uniwersytecką, ucząc się, jak budować biznes od podstaw. Od samego początku nauczył się sprzedawać, negocjować, obsługiwać klientów i oferować wartość za pieniądze. Poszedł na Uniwersytet Carleton for Engineering, ale odkrył, że jego prawdziwą pasją jest biznes, uzyskując tytuł licencjata z ekonomii. Podczas studiówzałożył kilka innych firm prowadzących szkolenia z zakresu bezpieczeństwa dla firm i organizujących imprezy firmowe. Został przyjęty na wspólny program MBA / LLB Uniwersytetu w Ottawie, a po ukończeniu studiów dołączył do grupy Venture Capital Ernst & Young. Następnie Sean założył własną firmę VC współpracującą z wschodzącymi firmami, pomagając im w pozyskiwaniu kapitału i mentorując ich zespoły kierownicze. Niedawno założył nowy wspólny fundusz venture, współpracując ze Spencer Trask z Nowego Jorku. To była firma, która pierwotnie ufundowała Thomasowi Edisonowi jego mały pomysł – żarówkę.Następnie Sean założył własną firmę VC współpracującą z wschodzącymi firmami, pomagając im w pozyskiwaniu kapitału i mentorując ich zespoły kierownicze. Niedawno założył nowy wspólny fundusz venture, współpracując ze Spencer Trask z Nowego Jorku. To była firma, która pierwotnie ufundowała Thomasowi Edisonowi jego mały pomysł – żarówkę.Następnie Sean założył własną firmę VC współpracującą z wschodzącymi firmami, pomagając im w pozyskiwaniu kapitału i mentorując ich zespoły kierownicze. Niedawno założył nowy wspólny fundusz venture, współpracując ze Spencer Trask z Nowego Jorku. To była firma, która pierwotnie ufundowała Thomasowi Edisonowi jego mały pomysł – żarówkę.

Jako przedsiębiorca, inwestor venture capital i gospodarz Dragons 'Den online, Sean wie, czego potrzeba, aby ludzie głosowali za pomocą swoich portfeli i inwestowali w świetne pomysły. W naszej rozmowie podzielił się 5 kluczowymi sposobami zachęcania ludzi do inwestowania w Ciebie i Twoje pomysły.

Siła Twojej pasji – jak bardzo wierzysz w ten pomysł? Twoja pewność co do pomysłu jest podstawą do zaprezentowania pomysłu.

Badania, badania, badania – Jaki problem rozwiąże ten pomysł? Dlaczego ludzie mieliby to kupować? Kim są konkurenci? Jak będziesz zarabiać pieniądze? Znajomość odpowiedzi na te pytania jest kluczem do zachęcania ludzi do inwestowania.

Zabierz swój pomysł na spacer – nie ma nic potężniejszego niż uzyskiwanie perspektyw od szerokiego spektrum ludzi. Im więcej osób się zbliża, tym więcej możliwości uzyskania dokładnych informacji zwrotnych i dopracowania pomysłu.

Dwa kciuki w górę – to zasada Rogera Eberta. Kogo znasz, kto ma wpływ i da ci silne poparcie dla twojego pomysłu? Zostaliśmy dobrze przeszkoleni, aby podejmować działania na podstawie rekomendacji osób trzecich!

Mniej znaczy więcej – przedstawiając swój pomysł decydentom, uprość wyjaśnienie. Sprawdź, czy możesz zaprezentować koncepcję swojego pomysłu na jednym slajdzie programu PowerPoint.

Jak mówi Sean: „Firmy inwestują w Ciebie i Twój pomysł, ale ostatecznie wykorzystują Twoją szansę.

Możesz zapytać: „A co jeśli spróbuję i zawiodę? Sean mówi: „Nie ma przegranych, jedyną porażką jest brak próby.

Mówiąc o inwestowaniu w Ciebie, według Chartered Institute of Personnel and Development, pełne 96 procent specjalistów HR zgadza się, że zatrudnienie trenera kariery przynosi wymierne korzyści zarówno osobom fizycznym, jak i organizacjom. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz pomocy w przygotowaniu profesjonalnego CV, zapewnieniu awansu, zmianie pracy lub innym posunięciu związanym z karierą, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Dołącz do naszego bezpłatnego warsztatu lub umów się na wstępną konsultację ze mną. Przejmij kontrolę nad swoją karierą już dziś!

W drodze z tobą

10-minutowy trening w tym tygodniu

Zastanów się, dlaczego ktoś miałby zainwestować w Twój pomysł. Jakie sugestie możesz podać, aby ulepszyć swoją prezentację?

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy