30-letnie stopy procentowe, 29 września 2020 r. | Ceny rosną

Category: Domu Możesz
17 lutego 2021

30-letnie oprocentowanie kredytów hipotecznych

Średnia stopa oprocentowania 30-letniego kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu wynosi 3,07%, co oznacza wzrost o 6 punktów bazowych w ciągu ostatnich siedmiu dni. Tym razem w zeszłym miesiącu średnie oprocentowanie kredytu 30-letniego było mniej korzystne i wyniosło 3,10 proc.

Przy obecnym średnim kursie spłacisz kwotę główną i odsetki w wysokości 425,39 USD za każde pożyczone 100 000 USD. To o 3,25 dolara w porównaniu z zeszłym wtorkiem.

Dowiedz się więcej o oprocentowaniu 30-letnich kredytów hipotecznych i porównaj z wieloma innymi rodzajami pożyczek.

30-letnie stawki refinansowania

Galeria: Przeciętny rachunek ubezpieczenia społecznego w roku urodzenia (wskaźniki GOBanking)

Dzisiejsza średnia stopa refinansowania 30-letniego kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu wynosi 3,06 procent i wzrosła o 10 punktów bazowych w ciągu ostatniego tygodnia. 29. ubiegłego miesiąca średnia oprocentowanie kredytu hipotecznego na 30 lat wyniosło 3,14 proc.

Przy obecnym średnim kursie zapłacisz P&I w wysokości około 425 USD za każde pożyczone 100 000 USD. W porównaniu z poprzednim tygodniem to 5,40 USD więcej.

Plusy i minusy 30-letniego kredytu hipotecznego

Kredyt hipoteczny na 30 lat to najpopularniejsza opcja wśród kredytobiorców. Ma wiele zalet. Pomiędzy nimi:

 • Niższa miesięczna płatność. 30-letni kredyt hipoteczny oferuje niższe, bardziej przystępne spłaty rozłożone w czasie w porównaniu z krótkoterminowymi kredytami hipotecznymi.
 • Stabilność. Z 30-letnim kredytem hipotecznym blokujesz stałą spłatę kapitału i odsetek. Ze względu na przewidywalność możesz zaplanować swoje wydatki mieszkaniowe w perspektywie długoterminowej. Pamiętaj: Twoja miesięczna rata mieszkaniowa może ulec zmianie, jeśli wzrosną lub, co mniej prawdopodobne, spadną Twoje ubezpieczenie domu i podatki od nieruchomości.Siła nabywcza. Przy niższych płatnościach możesz kwalifikować się do większej kwoty pożyczki i droższego domu.Elastyczność. Niższe miesięczne płatności mogą zwolnić część miesięcznego budżetu na inne cele, takie jak oszczędzanie na nagłe wypadki, emeryturę, czesne lub naprawy i konserwację domu.Strategiczne wykorzystanie długu. Niektórzy twierdzą, że Amerykanie zbytnio koncentrują się na spłacie kredytów hipotecznych, zamiast dodawać je do kont emerytalnych. 30-letni kredyt hipoteczny o niższym koszcie miesięcznym pozwala zaoszczędzić więcej na emeryturę.30-letni kredyt hipoteczny ma też pewne wady:

  • Więcej zapłaconych odsetek ogółem. Przedłużenie spłaty do 30 lat oznacza, że ​​ogólnie zapłacisz więcej odsetek niż w przypadku pożyczki krótkoterminowej.
  • Wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych. Kredytodawcy pobierają wyższe oprocentowanie w przypadku 30-letnich kredytów hipotecznych w porównaniu do kredytów 15-letnich. To dlatego, że podejmują ryzyko, że nie zostaną spłaceni przez dłuższy czas.Wolniejszy wzrost kapitału. Tabela amortyzacji dla 30-letniego kredytu hipotecznego ujawnia trudną rzeczywistość: we wczesnych latach prawie wszystkie płatności są przeznaczone na odsetki, a nie na kapitał. Pożyczka na 15 lat to wyższa miesięczna rata, ale znacznie szybsze przejście na emeryturę kwoty pożyczki.Kupowanie droższego domu niż powinieneś. Tylko dlatego, że dzięki 30-letniej pożyczce możesz sobie pozwolić na więcej domu, nie oznacza to, że powinieneś rozciągać swój budżet do granic możliwości. Daj sobie trochę miejsca na inne cele finansowe i nieprzewidziane wydatki. Skorzystaj z kalkulatora dostępności domu Bankrate, aby określić, na ile domu możesz sobie pozwolić.
  30-letni kredyt hipoteczny a 15-letni kredyt hipoteczny

  Najistotniejszą wadą 30-letniego kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu jest wysokość odsetek, które zapłacisz. Oprocentowanie kredytów hipotecznych jest zwykle wyższe w przypadku pożyczek 30-letnich niż kredytów 15-letnich. Chociaż Twoje miesięczne raty będą niższe w przypadku 30-letniej pożyczki, zapłacisz znacznie wyższe odsetki przez cały okres pożyczki.

  Na przykład, mając 15-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu, skrócisz czas spłaty o połowę i znacznie zaoszczędzisz na odsetkach. Porównaj, ile spłacisz odsetki od 15-letnich i 30-letnich pożyczek za pomocą 15-letniego lub 30-letniego kalkulatora kredytu hipotecznego Bankrate.

  Zalecenia dotyczące blokady hipotecznej

  Blokada kursu gwarantuje, że pożyczkodawca będzie honorował określoną stopę procentową po określonym koszcie przez określony czas. Blokada oprocentowania kredytu hipotecznego chroni Cię przed wahaniami rynkowymi. Wywiera również presję na kredytobiorców, aby upewnili się, że zamkną domy przed wygaśnięciem okresu blokady stóp procentowych. Na przykład, jeśli pożyczkodawca zablokuje Twoją stopę procentową na poziomie 3,75 procent na 45 dni, a stopy wzrosną do 4 procent w tym okresie, nadal otrzymasz pożyczkę po niższej stopie procentowej.

  Jeśli zdecydują się nie blokować Twojego kursu, otrzymasz „zmienną stopę procentową. To nie jest zła strategia, gdy stopy procentowe ogólnie spadają, ale może być kosztowna w środowisku rosnących stóp. Dla osób z awersją do ryzyka, które szukają kredytu hipotecznego, blokada kursu jest koniecznością. Warto poprosić o minimum 45-dniową blokadę; 60 dni to jeszcze lepiej.

  Dokąd zmierzają stawki

  Co tydzień redakcja Bankrate pyta grupę ekspertów od kredytów hipotecznych, gdzie ich zdaniem oprocentowanie kredytów hipotecznych ulegnie zmianie w następnym tygodniu. Tygodniowe prognozy można znaleźć w Indeksie trendów oprocentowania kredytów hipotecznych Bankrate’s

  Aby uzyskać najnowsze stawki, kredytodawcy hipoteczni w całym kraju odpowiadają na ankietę dotyczącą stawek kredytów hipotecznych przeprowadzaną przez Bankrate w dni powszednie, aby przedstawić najbardziej aktualne dostępne stawki. Tutaj możesz zobaczyć najnowsze średnie stawki rynkowe dla asortymentu pożyczek zakupowych i refinansowych.

  Inne codzienne artykuły informacyjne:
 • Aktualne oprocentowanie kredytów hipotecznych
 • Kursy Refi dzisiajSzukasz odpowiedniego pożyczkodawcy hipotecznego?
 • Chase Home Lending Mortgage Review
 • Garden State Home Loans Mortgage ReviewPrzegląd hipoteczny Cherry CreekZobacz wszystkie recenzje najlepszych pożyczkodawców Poznaj inne rodzaje pożyczek
  Produkt
  Ceny zakupu
  Stawki refinansowania
  Powyższy indeks zawiera linki do treści dotyczących poszczególnych pożyczek, aby pomóc naszym czytelnikom dowiedzieć się więcej o oprocentowaniu według rodzaju pożyczki.
  Pożyczka na 30 lat Dzisiejsze 30-letnie oprocentowanie kredytów hipotecznych 30-letnie stawki refinansowania
  Pożyczka na 20 lat Stawki kredytu hipotecznego na 20 lat 20-letnie stawki refinansowania kredytu hipotecznego
  Pożyczka na 15 lat 15-letnie stałe oprocentowanie kredytu hipotecznego Aktualne 15-letnie stawki refinansowania
  Pożyczka na 10 lat 10-letnie stałe oprocentowanie kredytu hipotecznego Aktualne 10-letnie stawki refinansowania
  Pożyczka FHA Stawki kredytów hipotecznych FHA Stawki refinansowania hipoteki FHA
  Pożyczka VA Aktualne stawki kredytów hipotecznych VA Stawki refinansowania VA
  Pożyczka ARM Stawki pożyczek ARM Aktualne stawki refinansowania ARM
  Pożyczka Jumbo Stawki pożyczek Jumbo Stawki refinansowania kredytów hipotecznych Jumbo
  MetodologiaStawki, które widzisz powyżej, są średnimi dla witryny Bankrate.com. Obliczenia te są wykonywane po zamknięciu poprzedniego dnia roboczego i obejmują kursy i / lub zyski, które zgromadziliśmy tego dnia dla określonego produktu bankowego. Średnie dla witryny Bankrate.com są niestabilne – pomagają konsumentom obserwować zmiany kursów z dnia na dzień. Instytucje uwzględnione w tabelach „Średnia witryny Bankrate.com będą się różnić z dnia na dzień, w zależności od tego, jakie stawki instytucji zbierzemy w danym dniu do prezentacji na stronie.

  Aby dowiedzieć się więcej o różnych średnich stawkach publikowanych przez Bankrate, zobacz „Zrozumienie średnich stawek Bankrate na miejscu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy