12 pozycji, których lokalny bank żywności nie może zaakceptować

Category: Których Możesz
17 lutego 2021

Okres świąteczny może być piękną porą roku na refleksję nad ludźmi, wartościami i sprawami, na których najbardziej Ci zależy. Jest to również doskonała okazja, aby dać coś swoim społecznościom na wszelkie możliwe sposoby. Niezależnie od tego, czy poświęcasz czas, fundusze czy żywność, jest to ważny czas w roku, aby skupić się na wartości służenia innym. Akcje darowizn żywności to potężny sposób, aby pomóc członkom społeczności w walce z głodem – ale możesz nie wiedzieć, że są rzeczy, których nigdy nie powinieneś przekazywać do banku żywności.

Ponieważ pracownicy lokalnego banku żywności cenią twoją chęć dawania na wszelkie możliwe sposoby, prawdopodobnie nie wyjdą od razu i nie powiedzą ci, że są rzeczy, których nie mogą wykorzystać, gdy oddasz darowiznę. Dlatego warto wiedzieć, jak sprawić, by prezent był tak użyteczny, jak to tylko możliwe, wybierając to, co chciałbyś podarować w tym roku.

„Generalnie przekazuj rzeczy, które chciałbyś otrzymać i ugotować – mówi Bustle za pośrednictwem poczty elektronicznej, dyrektor ds. Komunikacji Feeding America, Zuani Villarreal. „Gdyby Twoja spiżarnia była pusta, co byś chciał w niej znaleźć, aby przygotować zdrowy, pożywny posiłek dla swojej rodziny?

Aby skierować swoje wysiłki w jak najbardziej pomocny kierunek, oto 12 rzeczy, których nie powinieneś przekazywać do lokalnej spiżarni żywności w tym sezonie świątecznym.

Wgniecione, zardzewiałe lub uszkodzone opakowanie oznacza, że ​​żywność w środku może być zepsuta, zauważa Delish. Pamiętaj, aby sprawdzić opakowanie pod kątem oznak uszkodzenia, zanim upuścisz darowizny żywności.

„Bezpieczeństwo żywności jest najwyższym priorytetem w sieci 200 banków żywności Feeding America. Wgniecione lub uszkodzone puszki mogą być zepsute lub zawierać szkodliwe bakterie. Wszelkie puszki, które są mocno wgniecione, przeciekające, wybrzuszone lub zardzewiałe, powinny zostać wyrzucone – sugeruje Villarreal .

Wszelkie przeterminowane produkty mogą nie być bezpieczne do spożycia, więc pamiętaj, aby nie wyrzucać ich z pojemnika na datki banku żywności. Villarreal mówi, że pracownicy banków żywności zazwyczaj wyrzucają przeterminowane przedmioty, aby uniknąć jakiegokolwiek ryzyka dla zdrowia członków społeczności.

Jak mówi Villarreal, podobnie jak w przypadku towarów uszkodzonych lub przeterminowanych, żadna żywność z otwartym opakowaniem nie będzie dystrybuowana podczas przejażdżek po żywności ze względów bezpieczeństwa. Robiąc zakupy na darowizny, upewnij się, że wybierasz świeżą żywność w nieuszkodzonym i nieotwartym opakowaniu i przekazuj darowiznę przed upływem terminu ważności.

Opakowania szklane są łamliwe, dlatego banki żywności preferują mniej delikatne darowizny. „Żywność w szklanych słoikach może łatwo pęknąć w pojemniku na datki lub podczas transportu – mówi Villarreal. „Dlatego ze względów bezpieczeństwa unikaj przekazywania przedmiotów w szklanych słoikach.

Produkty w puszkach, które wymagają otwieracza do puszek, lub jakiekolwiek produkty wymagające specjalnego sprzętu do przygotowania, nie są zalecane jako darowizny żywności. Lepszym wyborem są łatwe do otwarcia konserwy z wyskakującymi uchwytami.

Każda żywność, która nie jest stabilna na półce, nie jest preferowanym wyborem w przypadku darowizn żywności, a większość banków żywności nie jest w stanie przyjmować świeżych produktów mlecznych, takich jak mleko, ser czy jogurt.

Preparaty dla niemowląt i żywność dla niemowląt w tłukących się szklanych słoikach nie są zalecane do przekazywania do banków żywności, informuje Delish. Większość banków żywności za darowizny kupuje specjalne receptury dla lokalnych społeczności. Preparaty dla niemowląt również szybko tracą ważność.

Żywność masowa wymaga przepakowania w celu dystrybucji, a większość banków żywności nie ma środków, aby przepakować produkty masowe dla rodzin, które obsługują. W przypadku darowizn żywności najlepiej jest trzymać się przedmiotów zapakowanych w pudełkach i paczkach.

Podarowanie domowej żywności na lokalną przejażdżkę może wydawać się troskliwym gestem, ale banki żywności nie mogą przyjmować żadnych produktów, które nie są komercyjnie pakowane.

Wszelkie produkty spożywcze, które łatwo się psują lub wymagają przechowywania w lodówce, mogą nie działać w lokalnym banku żywności. Niektóre obiekty mają lodówki i zamrażarki, podczas gdy inne nie, więc upewnij się, że sprawdzisz je przed oddaniem darowizny.

Villarreal radzi, że „Wszystkie przekazane produkty spożywcze muszą być odpowiednio oznakowane, a etykieta musi być czytelna. Przed przekazaniem darowizny zeskanuj wszystkie opakowania żywności i upewnij się, że branding, informacje o wartościach odżywczych i wykazy składników są aktualne i łatwe do odczytania.

„Wolontariusze z banków żywności próbują ułożyć pudełka z jedzeniem, które zawierają podstawowe produkty i dodadzą dodatkowe składniki, aby uzupełnić opakowanie – mówi Villarreal. „Ale bez pełnego planu posiłków jest tylko tyle puszek kasztanów wodnych lub kaparów, których możesz użyć.

Przekazywanie żywności to jeden z najpotężniejszych sposobów wspierania społeczności w okresie świątecznym i przez cały rok. Upewniając się, że Twoje darowizny są zgodne z tym, czego faktycznie potrzebuje Twój lokalny bank żywności, możesz upewnić się, że Twój prezent jest tak pomocny, jak to tylko możliwe. I zdecydowanie jest to coś, z czym można się dobrze czuć.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy